01-10-2017 16:11:16 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DM Voksen 50-200-300m 2017

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Senior

1Fløng-Hedehusene Skytteforening
69409Leif BayKlasse: SE1148/05
69408Leif BodilsenKlasse: SE1147/06
68928Peter HvidbergKlasse: SE1145/07
69461Inge RusbjergKlasse: SE1145/05
Total585/23

2Østmøn SG&I
54312Bjarne LarsenKlasse: SE1148/06
87542Claus FrederiksenKlasse: SE1146/07
53166Berrit CarlsenKlasse: SE1143/04
53420Johnny JohanssonKlasse: SE1142/01
Total579/18

3Tuse Skytteforening
57407Susanne FrederiksenKlasse: SE1148/05
58322Kurt PetersenKlasse: SE1145/04
57419Lars LundKlasse: SE1144/04
58105Niels OlsenKlasse: SE2142/03
Total579/16

4Frederikssund IF 1864
61327Poul H. BrandtKlasse: SE1149/08
61802Peder PilgaardKlasse: SE1148/02
62169Steen MøllerKlasse: SE1141/01
62319Jens Erik NielsenKlasse: SE1141/02
Total579/13

5Randers Skyttekreds
17325Henning LaustenKlasse: SE1148/07
23116Jens Roland JensenKlasse: SE1147/09
18368Erik AndersenKlasse: SE1144/04
17359Finn Chemnitz HansenKlasse: SE1139/04
Total578/24

6Nykøbing F. Skytteforening
54186Tønnes KochKlasse: SE1146/06
97642Flemming LarsenKlasse: SE1145/04
54902Hans PilKlasse: SE1144/02
53054Per AndersenKlasse: SE1143/07
Total578/19

7Samsø Skytteforening
25302Knud MøllerKlasse: SE1147/07
25369Bjarne AndersenKlasse: SE1146/04
20954Per ChristiansenKlasse: SE1142/03
25323Jenny BissøKlasse: SE1142/04
Total577/18

8Særslev Skytteforening
49642Helge LarsenKlasse: SE1147/08
49486Vang JarlKlasse: SE1145/05
110371Ove Guldager PedersenKlasse: SE1144/04
107142Benny OhlsenKlasse: SE2138/03
Total574/20

9Jelling fS Skydning
33816Knud AndersenKlasse: SE1148/05
33743Knud BondeKlasse: SE2142/02
80547Jens Peter LadegaardKlasse: SE1142/04
33790Ove LaursenKlasse: SE2141/01
Total573/12

10Vodskov Skytteforening
14851Carsten HansenKlasse: SE2144/01
116012Kaj HaulrichKlasse: SE2143/00
15095Flemming LindemannKlasse: SE2143/02
125508Lars Walther ChristensenKlasse: SE2142/04
Total572/07

11Greve Skytteforening
68747Tove RasmussenKlasse: SE2146/06
68845Kaj HansenKlasse: SE1145/03
57006Kristian EbbensgaardKlasse: SE1142/03
68831Kurt NielsenKlasse: SE2138/03
Total571/15

12Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49820Poul OlsenKlasse: SE1145/05
49316John IversenKlasse: SE1143/03
49092Jens E. ChristensenKlasse: SE1141/02
49222Niels BarleboKlasse: SE2140/03
Total569/13

13Frederikshavn Skyttekreds
10606Bent PoulsenKlasse: SE1145/05
10470Ole H. MadsenKlasse: SE1144/04
10462Peter MøllerKlasse: SE1140/02
10514Lars RasmussenKlasse: SE2138/03
Total567/14

14Kjellerup Skytteforening
19511Thomas Skræp SørensenKlasse: SE1145/05
18938Hans J. SteensigKlasse: SE2140/02
22096John MadsenKlasse: SE2136/00
22136Børge Riis NielsenKlasse: SE1133/01
Total554/08

15Horne Skytteforening
101762Poul Erik ChristensenKlasse: SE2143/05
47932Søren G. PedersenKlasse: SE2141/02
48293Bent Ove HansenKlasse: SE2137/00
48256Conni Helding LarsenKlasse: SE2129/00
Total550/07

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Senior FINALE

1Fløng-Hedehusene Skytteforening
68928Peter HvidbergKlasse: F2FHF145/07    148/008    293/15
69409Leif BayKlasse: F2FHF148/05    148/004    296/09
69408Leif BodilsenKlasse: F2FHF147/06    146/007    293/13
69461Inge RusbjergKlasse: F2FHF145/05    146/005    291/10
Total1173/47

2Tuse Skytteforening
57407Susanne FrederiksenKlasse: F2FHF148/05    147/005    295/10
58105Niels OlsenKlasse: F2FHF142/03    145/003    287/06
57419Lars LundKlasse: F2FHF144/04    144/003    288/07
58322Kurt PetersenKlasse: F2FHF145/04    143/003    288/07
Total1158/30

3Frederikssund IF 1864
61327Poul H. BrandtKlasse: F2FHF149/08    149/005    298/13
62319Jens Erik NielsenKlasse: F2FHF141/02    146/004    287/06
61802Peder PilgaardKlasse: F2FHF148/02    144/006    292/08
62169Steen MøllerKlasse: F2FHF141/01    138/001    279/02
Total1156/29

4Østmøn SG&I
54312Bjarne LarsenKlasse: F2FHF148/06    146/005    294/11
53420Johnny JohanssonKlasse: F2FHF142/01    143/002    285/03
87542Claus FrederiksenKlasse: F2FHF146/07    143/008    289/15
53166Berrit CarlsenKlasse: F2FHF143/04    134/006    277/10
Total1145/39

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Åben

1Tingsted Skytteforening
53137Hanne AndersenKlasse: VÅ1150/08
54713Per ChristensenKlasse: VÅ1149/09
99434Kristian N. KochKlasse: UÅ148/06
54774Max PilKlasse: VÅ1147/07
Total594/30

2Ribe Skyttekreds
39827Jens NygaardKlasse: VÅ1150/11
39769Morten PetermannKlasse: VÅ1149/06
40827Nicolai ChristensenKlasse: VÅ1148/04
12022Henrik Fredsgaard NoppenauKlasse: VÅ1146/05
Total593/26

3Ballerup Skytteforening
69703Bent KruseKlasse: VÅ1149/06
69303Anders SodeKlasse: VÅ1148/07
35978Claus SøndergaardKlasse: UÅ147/06
37275Tobias Volck HybholtKlasse: UÅ148/07
Total592/26

4Gundsølille SG&I
76186Ken PoulsenKlasse: VÅ1150/10
60330Henning SørensenKlasse: VÅ1145/03
61612Poul LamhaugeKlasse: VÅ2145/02
60777Leif MikkelsenKlasse: VÅ1144/03
Total584/18

5Viborg Skytteforening
19457Henrik KronborgKlasse: VÅ1149/10
19654Knud Erik HolmKlasse: VÅ1149/09
19486Allan T. PedersenKlasse: VÅ1146/05
19352Henrik StrandKlasse: UÅ139/02
Total583/26

6Vodskov Skytteforening
15485Dennis NielsenKlasse: VÅ2147/07
82492René Stricker JensenKlasse: VÅ2147/04
112246Anne Lise HerskindKlasse: VÅ1145/05
99527Lisbeth Stricker JensenKlasse: VÅ1144/04
Total583/20

7Blovstrød SG&I
63279Sara Brix SivertsenKlasse: UÅ148/06
111899Thomas HøvelskovKlasse: VÅ1146/04
112325Dorthe VanggaardKlasse: VÅ2145/05
116328Benedicte BodilsenKlasse: VÅ2143/02
Total582/17

8Særslev Skytteforening
104491Marius BendixenKlasse: UÅ147/06
105011Mads BendixenKlasse: VÅ1146/04
53723Mikkel VilladsenKlasse: UÅ143/03
87592Peter Falck GronyKlasse: UÅ144/05
Total580/18

9Samsø Skytteforening
25234Pia KleisKlasse: VÅ1148/06
25340Hanne KristensenKlasse: UÅ144/06
25362Casper BuschbeckKlasse: VÅ2142/04
91098Peder NedergaardKlasse: VÅ2141/03
Total575/19

10Frederikshavn Skyttekreds
106985Lotte B. LarsenKlasse: VÅ1148/06
130183Kent StoklundKlasse: VÅ2141/05
116970John AndersenKlasse: VÅ2140/04
101636Anton ChristensenKlasse: UÅ145/05
Total574/20

11Esbjerg Skyttekreds
126607Chris Brinch ØstergaardKlasse: VÅ2147/07
40927John SkovgaardKlasse: VÅ2144/05
82437Daniel F. PedersenKlasse: VÅ2144/04
41245Charlotte DahlKlasse: VÅ2138/01
Total573/17

12Randers Skyttekreds
17330Evan JensenKlasse: VÅ2145/05
120785John Bo LyngKlasse: VÅ2144/04
17764Rasmus Holst AndersenKlasse: UÅ141/03
17829Peder Mørch AndersenKlasse: VÅ2139/03
Total569/15

13Sjørring Skytteforening
82600Celine SchäfferKlasse: UÅ147/09
126136Martin ChristensenKlasse: UÅ142/02
81858Magnus JensenKlasse: UÅ140/01
108488Jonas Dahl PedersenKlasse: VÅ2136/01
Total565/13

14Sdr. Broby Skytteforening
46176Karin HansenKlasse: VÅ1150/09
47589Kenneth HansenKlasse: VÅ1150/06
47448Tom VibækKlasse: VÅ2143/03
47640Hans PetersenKlasse: VÅ2121/00
Total564/18

15Hvalsø Skytteforening
93371Morten Bjerre LarsenKlasse: UÅ141/04
58185Michael GrootKlasse: VÅ2139/03
73992Nanna GrootKlasse: VÅ2136/02
95283Laila B. LarsenKlasse: VÅ2133/01
Total549/10

16Østmøn SG&I
55531Gitte LarsenKlasse: VÅ2149/06
55698Karsten LarsenKlasse: VÅ2142/04
55366Svend OvergaardKlasse: VÅ2125/01
55237Frank LarsenKlasse: VÅ2116/04
Total532/15

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Åben FINALE

1Tingsted Skytteforening
54774Max PilKlasse: F2FHF147/07    150/014    297/21
54713Per ChristensenKlasse: F2FHF149/09    149/010    298/19
53137Hanne AndersenKlasse: F2FHF150/08    147/007    297/15
99434Kristian N. KochKlasse: F2FHF148/06    146/002    294/08
Total1186/63

2Ribe Skyttekreds
40827Nicolai ChristensenKlasse: F2FHF148/04    150/006    298/10
39769Morten PetermannKlasse: F2FHF149/06    148/007    297/13
12022Henrik Fredsgaard NoppenauKlasse: F2FHF146/05    147/007    293/12
39827Jens NygaardKlasse: F2FHF150/11    147/008    297/19
Total1185/54

3Ballerup Skytteforening
37275Tobias Volck HybholtKlasse: F2FHF148/07    148/007    296/14
69703Bent KruseKlasse: F2FHF149/06    148/006    297/12
69303Anders SodeKlasse: F2FHF148/07    147/005    295/12
35978Claus SøndergaardKlasse: F2FHF147/06    146/006    293/12
Total1181/50

4Gundsølille SG&I
60330Henning SørensenKlasse: F2FHF145/03    147/003    292/06
76186Ken PoulsenKlasse: F2FHF150/10    147/006    297/16
61612Poul LamhaugeKlasse: F2FHF145/02    140/003    285/05
60777Leif MikkelsenKlasse: F2FHF
Total874/27

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Stilling

1Vemmelev SG&I
60025Morten Kleffel PetersenKlasse: VS1145/09
57411Sigurd Bohl JensenKlasse: VS2142/01
59536Johnny OlsenKlasse: VS1142/03
59650Allan HansenKlasse: VS2132/03
Total561/16

2Fløng-Hedehusene Skytteforening
28084Bjarne VeileKlasse: VS1145/06
69477Gert PoulsenKlasse: VS3142/01
69431Karsten GraversenKlasse: VS2140/04
61619Marianne LamhaugeKlasse: VS3134/01
Total561/12

3Haderup Skytteforening
27931Kim LarsenKlasse: VS2142/02
30183Jon BaggesenKlasse: VS2141/04
31184Erik MadsenKlasse: VS2141/03
29924Carl KnudsenKlasse: VS3136/00
Total560/09

4Horne Skytteforening
48025Morten LaursenKlasse: VS2144/07
46704Knud HansenKlasse: VS2141/03
47955Signe SteffensenKlasse: US139/03
48314Anders HansenKlasse: VS3134/01
Total558/14

5Frederikssund IF 1864
62329Jan LarsenKlasse: VS1142/05
62432Bjarne SørensenKlasse: VS1139/04
60633Claus NielsenKlasse: VS2137/02
62454Allan J. AsmussenKlasse: VS3137/07
Total555/18

6Greve Skytteforening
68949Claus BruunKlasse: VS1143/03
69344Signe JensenKlasse: VS2140/01
60716Pernille Lohmann MikkelsenKlasse: VS2138/04
75149Maja GrootKlasse: US133/02
Total554/10

7Samsø Skytteforening
25387Anders AlexandersenKlasse: VS3140/01
25639Carsten HaugeKlasse: VS2139/03
25297Lasse BertelsenKlasse: VS2137/01
25202Torben KristensenKlasse: VS3131/02
Total547/07

8Tørring Idrætsforening
34977Jørgen AndersenKlasse: VS2142/05
35077Berit AndersenKlasse: VS3140/02
34585Vagn KochKlasse: VS3136/02
34644John JensenKlasse: VS3114/01
Total532/10

9Ornebjerg Skytteforening
86870Jesper PedersenKlasse: US140/01
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: VS3133/02
56691Kenneth HansenKlasse: VS3128/04
100365Natashia HansenKlasse: US117/01
Total518/08

10Aalborg Skyttekreds
17033Lars Ørum PedersenKlasse: VS2145/06
86372Christinna HerskindKlasse: US144/04
43033Christian JakobsenKlasse: VS2133/03
39563Nicki FabriciusKlasse: VS3093/00
Total515/13

11Karby Skyttekreds
85989Mathias EngelstKlasse: US134/04
27146Allan SørensenKlasse: VS3128/03
94338Ryan MikkelsenKlasse: VS3119/02
83255Kristian Bak PedersenKlasse: VS3118/03
Total499/12

12Hvidovre Skyttekreds
106690Jørgen Kim ChristensenKlasse: VS3128/01
70823Carsten Staalhagen JappeKlasse: VS3126/00
130231Anant ChoubeyKlasse: VS3120/00
93146Rune LauritsenKlasse: US115/01
Total489/02

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Stilling FINALE

1Vemmelev SG&I
60025Morten Kleffel PetersenKlasse: F2FHF145/09    146/006    291/15
59536Johnny OlsenKlasse: F2FHF142/03    145/004    287/07
57411Sigurd Bohl JensenKlasse: F2FHF142/01    143/004    285/05
59650Allan HansenKlasse: F2FHF132/03    136/004    268/07
Total1131/34

2Horne Skytteforening
48025Morten LaursenKlasse: F2FHF144/07    144/005    288/12
46704Knud HansenKlasse: F2FHF141/03    142/002    283/05
47955Signe SteffensenKlasse: F2FHF139/03    140/004    279/07
48314Anders HansenKlasse: F2FHF134/01    140/003    274/04
Total1124/28

3Fløng-Hedehusene Skytteforening
28084Bjarne VeileKlasse: F2FHF145/06    141/002    286/08
69431Karsten GraversenKlasse: F2FHF140/04    136/002    276/06
69477Gert PoulsenKlasse: F2FHF142/01    131/000    273/01
61619Marianne LamhaugeKlasse: F2FHF134/01    124/002    258/03
Total1093/18

4Haderup Skytteforening
31184Erik MadsenKlasse: F2FHF141/03    137/000    278/03
27931Kim LarsenKlasse: F2FHF
29924Carl KnudsenKlasse: F2FHF
30183Jon BaggesenKlasse: F2FHF
Total278/03

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Senior

1Fløng-Hedehusene Skytteforening
68928Peter HvidbergKlasse: SE1200/08
69408Leif BodilsenKlasse: SE1198/06
69461Inge RusbjergKlasse: SE1198/10
69409Leif BayKlasse: SE1196/11
Total792/35

2Tuse Skytteforening
57419Lars LundKlasse: SE1198/09
58322Kurt PetersenKlasse: SE1198/10
57407Susanne FrederiksenKlasse: SE1197/09
58105Niels OlsenKlasse: SE2193/05
Total786/33

3Frederikshavn Skyttekreds
10606Bent PoulsenKlasse: SE1200/12
87832Carl-Jørgen HarlundKlasse: SE2196/10
10470Ole H. MadsenKlasse: SE1195/06
10514Lars RasmussenKlasse: SE2194/02
Total785/30

4Særslev Skytteforening
49486Vang JarlKlasse: SE1198/10
112816Bernhard HansenKlasse: SE2197/12
110371Ove Guldager PedersenKlasse: SE1194/07
52481Torben Steen NielsenKlasse: SE2194/05
Total783/34

5Frederikssund IF 1864
61327Poul H. BrandtKlasse: SE1198/09
62169Steen MøllerKlasse: SE1198/06
62319Jens Erik NielsenKlasse: SE1195/11
61802Peder PilgaardKlasse: SE1191/05
Total782/31

6Viborg Skytteforening
19571Ole NielsenKlasse: SE1196/08
81756Allan H. LaursenKlasse: SE1196/10
120932Karen SkovmandKlasse: SE1194/05
19654Knud Erik HolmKlasse: SE1193/07
Total779/30

7Randers Skyttekreds
18368Erik AndersenKlasse: SE1199/12
17325Henning LaustenKlasse: SE1194/05
17347Knud Ove GammeljordKlasse: SE1192/05
17359Finn Chemnitz HansenKlasse: SE1194/07
Total779/29

8Samsø Skytteforening
25302Knud MøllerKlasse: SE1197/11
20954Per ChristiansenKlasse: SE1195/11
25369Bjarne AndersenKlasse: SE1194/09
25323Jenny BissøKlasse: SE1192/04
Total778/35

9Vodskov Skytteforening
125508Lars Walther ChristensenKlasse: SE2195/09
14851Carsten HansenKlasse: SE2195/10
15095Flemming LindemannKlasse: SE2195/09
116012Kaj HaulrichKlasse: SE2193/04
Total778/32

10Trehøje Skytteforening
30767Olav JensenKlasse: SE1195/04
29765Frits R. LarsenKlasse: SE1194/10
30694Anders HelleskovKlasse: SE1193/06
30213Janus HaahrKlasse: SE1195/06
Total777/26

11Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49316John IversenKlasse: SE1200/13
49092Jens E. ChristensenKlasse: SE1195/06
49222Niels BarleboKlasse: SE1193/05
49799Anders MortensenKlasse: SE1187/03
Total775/27

12Kjellerup Skytteforening
19511Thomas Skræp SørensenKlasse: SE1198/11
19714Inger SørensenKlasse: SE2195/05
18938Hans J. SteensigKlasse: SE1191/05
22136Børge Riis NielsenKlasse: SE1190/03
Total774/24

13Vojens Skytteforening
44389William KjærKlasse: SE1197/09
109680Karl Jon HansenKlasse: SE1196/08
112943Thomas Chr. Hansen AntzackKlasse: SE2195/08
117669Inga AntzackKlasse: SE1185/07
Total773/32

14Vejle Skytteforening
34879Peter TørslevKlasse: SE1196/06
35006Ida G. SalvesenKlasse: SE1195/08
34764Olaf Kurth JensenKlasse: SE1192/04
108681Niels Christian SvendsenKlasse: SE1190/07
Total773/25

15NyVest Skytteforening
61310Svend E. PihlKlasse: SE1197/08
61314Susanne PihlKlasse: SE1197/11
61312Sven Holm JensenKlasse: SE1190/06
61510Karl DahlKlasse: SE1188/06
Total772/31

16Haderslev Skyttekreds
44255Henning KnudsenKlasse: SE1195/08
130316Heine ChristiansenKlasse: SE2193/04
44078Valdemar NielsenKlasse: SE1191/04
44317Birgith RothmeierKlasse: SE2191/05
Total770/21

17Nykøbing F. Skytteforening
54902Hans PilKlasse: SE1195/09
54186Tønnes KochKlasse: SE1194/07
54808Lisbeth PilKlasse: SE1194/07
54678Tage JensenKlasse: SE1184/02
Total767/25

18Århus Riffelskytte Klub
26133Svend BorgbjergKlasse: SE1198/07
25728Jørgen MahlerKlasse: SE1195/02
24407Vagn MikkelsenKlasse: SE1191/04
89824Per SørensenKlasse: SE2183/00
Total767/13

19Jelling fS Skydning
33812Lis AndersenKlasse: SE1198/08
33816Knud AndersenKlasse: SE1195/09
80547Jens Peter LadegaardKlasse: SE1192/10
33790Ove LaursenKlasse: SE1181/04
Total766/31

20Næstved Skytteforening
85764Erik HudlebuschKlasse: SE2193/09
55789Svend Erik ReckewegKlasse: SE2190/06
55844Ove HansenKlasse: SE2185/02
56001Jan MortensenKlasse: SE1196/05
Total764/22

21Silkeborg Skyttekreds
22477Keld KlodeKlasse: SE2194/02
22623Erling HeselKlasse: SE2192/03
22294Orla SmedegaardKlasse: SE1190/05
22262Preben JensenKlasse: SE2188/04
Total764/14

22Væggerløse Skytteforening
54113Poul Erik HansenKlasse: SE1198/05
54172Preben GrubbeKlasse: SE2191/06
54142Karen LolleKlasse: SE2190/00
54168Allan BruunKlasse: SE2183/01
Total762/12

23Boddum-Ydby Skytteforening
93637Bent JensenKlasse: SE1194/06
28158Kurt ThomsenKlasse: SE2192/08
101592Elly JensenKlasse: SE2187/03
121492Vendel LarsenKlasse: SE2187/03
Total760/20

24Åkirkeby Skytteforening
61287Bent NielsenKlasse: SE1193/04
122617Bente ØrumKlasse: SE2192/06
61211Bente K. RasmussenKlasse: SE1192/05
111025Elmer RasmussenKlasse: SE2182/03
Total759/18

25Horne Skytteforening
48293Bent Ove HansenKlasse: SE1191/05
101762Poul Erik ChristensenKlasse: SE1190/05
48256Conni Helding LarsenKlasse: SE1190/03
47932Søren G. PedersenKlasse: SE2188/03
Total759/16

26Greve Skytteforening
68845Kaj HansenKlasse: SE1192/05
68747Tove RasmussenKlasse: SE2191/03
57006Kristian EbbensgaardKlasse: SE2188/03
68823Lis JensenKlasse: SE2185/03
Total756/14

27Ribe Skyttekreds
39754Peter ChristensenKlasse: SE2196/02
39827Jens NygaardKlasse: SE1195/08
59402Torben Kaalund-RammKlasse: SE1183/01
39835Holger BondesenKlasse: SE2182/02
Total756/13

28Helle Skytteforening
39410Erik HungebergKlasse: SE2189/02
88831Erik OlesenKlasse: SE2188/04
39271Lars SøndergårdKlasse: SE2183/04
39934Ingrid HaugeKlasse: SE2175/03
Total735/13

29Tistrup Skytteforening
39276Laila HøjgaardKlasse: SE2189/01
39278Kurt OlsenKlasse: SE2185/01
117296Niels Ole HansenKlasse: SE2179/02
39477Bent LauridsenKlasse: SE2176/01
Total729/05

30Skive Skytteforening
28029Grethe LarsenKlasse: SE1191/06
27794Ruth SchmidtKlasse: SE2187/02
27380Harald JensenKlasse: SE2173/02
27998Inga JensenKlasse: SE2173/00
Total724/10

31Honum og Omegns Skytteforening
20861Vagn Åge JørgensenKlasse: SE1198/06
34740Hardy LarsenKlasse: SE1198/09
21256Einar HøjsgårdKlasse: SE1193/07
Total589/22

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Senior FINALE

1Fløng-Hedehusene Skytteforening
68928Peter HvidbergKlasse: F5FHF200/08    199/011    399/19
69461Inge RusbjergKlasse: F5FHF198/10    199/009    397/19
69408Leif BodilsenKlasse: F5FHF198/06    197/012    395/18
69409Leif BayKlasse: F5FHF196/11    196/004    392/15
Total1583/71

2Tuse Skytteforening
57407Susanne FrederiksenKlasse: F5FHF197/09    199/011    396/20
57419Lars LundKlasse: F5FHF198/09    199/013    397/22
58322Kurt PetersenKlasse: F5FHF198/10    197/005    395/15
58105Niels OlsenKlasse: F5FHF193/05    194/007    387/12
Total1575/69

3Frederikshavn Skyttekreds
10606Bent PoulsenKlasse: F5FHF200/12    197/008    397/20
10470Ole H. MadsenKlasse: F5FHF195/06    196/009    391/15
87832Carl-Jørgen HarlundKlasse: F5FHF196/10    195/005    391/15
10514Lars RasmussenKlasse: F5FHF194/02    187/003    381/05
Total1560/55

4Særslev Skytteforening
110371Ove Guldager PedersenKlasse: F5FHF194/07    195/009    389/16
49486Vang JarlKlasse: F5FHF198/10    194/004    392/14
112816Bernhard HansenKlasse: F5FHF197/12    193/004    390/16
52481Torben Steen NielsenKlasse: F5FHF194/05    191/009    385/14
Total1556/60

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Åben

1Ballerup Skytteforening
37275Tobias Volck HybholtKlasse: UAA1200/11
84289Nicolaj AndersenKlasse: UAA1200/14
69303Anders SodeKlasse: VÅ1197/12
76771Joachim EspersenKlasse: UAA1197/08
Total794/45

2Helle Skytteforening
34051Sofie NielsenKlasse: UAA1200/08
39346Jeppe Brydsø DammarkKlasse: UAA1200/14
34084Mette NielsenKlasse: UAA1199/12
38516Carina Damkier JørgensenKlasse: UAA1195/07
Total794/41

3Særslev Skytteforening
104491Marius BendixenKlasse: UAA1199/05
105011Mads BendixenKlasse: VÅ1199/09
53723Mikkel VilladsenKlasse: UAA1198/15
87592Peter Falck GronyKlasse: UAA1198/08
Total794/37

4Vodskov Skytteforening
82492René Stricker JensenKlasse: VÅ1200/11
102415Jens NielsenKlasse: VÅ1198/09
99527Lisbeth Stricker JensenKlasse: VÅ1198/08
113910Michael Guldbæk LarsenKlasse: VÅ1197/07
Total793/35

5Ribe Skyttekreds
96337Christian JensenKlasse: VÅ1199/09
41477Alice FrandsenKlasse: VÅ1198/06
40760Wendy MartinKlasse: VÅ2196/05
39806Katrine Q BondesenKlasse: UAA1200/12
Total793/32

6Næstved Skytteforening
87091Tanja R. WriedtKlasse: UAA1200/11
55884Martin ChristensenKlasse: VÅ1198/14
84054Camilla Anna KristiansenKlasse: UAA1198/12
111560Anders RøgeKlasse: UAA1196/10
Total792/47

7Aalborg Skyttekreds
17242Birgitte Kort JørgensenKlasse: VÅ1199/12
113118Anders HansenKlasse: VÅ1198/11
88229Christian FrostKlasse: VÅ1198/10
28830Mette ChristensenKlasse: VÅ1197/11
Total792/44

8Ravnsborg Skytteforening
101748Robert PetersenKlasse: UAA1199/09
53644Miriam K. NielsenKlasse: UAA1199/09
53860Birgitte NielsenKlasse: VÅ1199/12
118508Renè NielsenKlasse: VÅ1193/03
Total790/33

9Vejle Skytteforening
111577Niels LadegaardKlasse: VÅ2198/07
120513Michael Jens Gram JakobsenKlasse: VÅ1198/07
35001Jan RyhollKlasse: VÅ1198/07
35073Bo LaursenKlasse: VÅ1196/10
Total790/31

10Viborg Skytteforening
19457Henrik KronborgKlasse: VÅ1198/10
22122Dorte Østerby JakobsenKlasse: VÅ1197/06
96491Mathias SøndergaardKlasse: UAA2194/03
19486Allan T. PedersenKlasse: VÅ2200/11
Total789/30

11Samsø Skytteforening
25221Sanne KristensenKlasse: VÅ1198/11
116952Jette Hougaard Klasse: VÅ1197/06
25340Hanne KristensenKlasse: UAA1197/11
25234Pia KleisKlasse: VÅ2195/10
Total787/38

12Randers Skyttekreds
120785John Bo LyngKlasse: VÅ2198/08
65536Martin BærtelsenKlasse: VÅ1198/10
126770Dennis ChristiansenKlasse: VÅ2197/09
17339Preben Chemnitz HansenKlasse: VÅ2194/08
Total787/35

13Horne Skytteforening
47914Uffe PedersenKlasse: VÅ1197/13
48198Henning SteffensenKlasse: VÅ1197/06
48169Jens HeldingKlasse: VÅ1195/07
86200Andreas Algren PedersenKlasse: UAA1195/08
Total784/34

14Blovstrød SG&I
111899Thomas HøvelskovKlasse: VÅ1198/11
112325Dorthe VanggaardKlasse: VÅ1197/10
126337Allan JuulKlasse: VÅ2196/08
116328Benedicte BodilsenKlasse: VÅ2193/04
Total784/33

15Esbjerg Skyttekreds
126607Chris Brinch ØstergaardKlasse: VÅ1199/11
41245Charlotte DahlKlasse: VÅ1196/07
122585Ole BrixKlasse: VÅ1194/07
82437Daniel F. PedersenKlasse: VÅ2194/03
Total783/28

16Hvalsø Skytteforening
58163Susanne JørgensenKlasse: VÅ1198/07
95283Laila B. LarsenKlasse: VÅ2196/07
73992Nanna GrootKlasse: VÅ2193/08
93371Morten Bjerre LarsenKlasse: UAA1192/06
Total779/28

17Sjørring Skytteforening
29050Else JensenKlasse: VÅ1198/08
29117Bitten HansenKlasse: VÅ2196/07
108488Jonas Dahl PedersenKlasse: VÅ1194/10
126136Martin ChristensenKlasse: UAA2189/03
Total777/28

18Nykøbing F. Skytteforening
53119Jens Peter HansenKlasse: VÅ1197/06
116986Anja M. JohansenKlasse: VÅ1196/09
53042Simone HansenKlasse: UAA2194/06
54883Jane PedersenKlasse: VÅ2190/06
Total777/27

19Fløng-Hedehusene Skytteforening
69376Morten RemstedKlasse: VÅ1197/12
121305Niels Madsen LarsenKlasse: VÅ1194/06
69629Per BayKlasse: VÅ1193/08
69329Søren Hvidberg PedersenKlasse: VÅ2191/05
Total775/31

20Kjellerup Skytteforening
93618Henrik Linde BarrithKlasse: VÅ1197/08
100697Tanja Hyldig JensenKlasse: VÅ2194/04
113355Tina NielsenKlasse: VÅ2192/03
103967Kasper LarsenKlasse: UAA2191/03
Total774/18

21Sdr. Broby Skytteforening
47589Kenneth HansenKlasse: VÅ1199/10
46176Karin HansenKlasse: VÅ1198/10
47448Tom VibækKlasse: VÅ1195/05
47640Hans PetersenKlasse: VÅ2180/02
Total772/27

22Sparta Idrætsforening
84412Per BrylleKlasse: VÅ2196/08
39630Henrik BentsenKlasse: VÅ1193/08
39626Ingrid LassenKlasse: VÅ2192/04
87121Helle BangKlasse: VÅ1190/05
Total771/25

23Frederikshavn Skyttekreds
106985Lotte B. LarsenKlasse: VÅ1195/04
116970John AndersenKlasse: VÅ2194/05
130183Kent StoklundKlasse: VÅ2192/05
129266Lone Rosenvinge IversenKlasse: VÅ2189/04
Total770/18

24Ousted Tåning Skytteforening
21700Henrik JensenKlasse: VÅ1199/07
128434Kirsten HårvigKlasse: VÅ2194/04
21066Lasse HusballeKlasse: VÅ2193/07
130128Esther MeldgårdKlasse: VÅ2183/01
Total769/19

25Sønderborg Skyttekreds
42429Hanne Bergmann SørensenKlasse: VÅ1194/09
127629René LundorfKlasse: VÅ2190/03
42425Jan B. SørensenKlasse: VÅ2190/04
129973Jimmy IllnerKlasse: VÅ2187/03
Total761/19

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Åben FINALE

1Ballerup Skytteforening
69303Anders SodeKlasse: F5FHF197/12    200/015    397/27
84289Nicolaj AndersenKlasse: F5FHF200/14    200/015    400/29
37275Tobias Volck HybholtKlasse: F5FHF200/11    199/013    399/24
76771Joachim EspersenKlasse: F5FHF197/08    199/009    396/17
Total1592/97

2Helle Skytteforening
34051Sofie NielsenKlasse: F5FHF200/08    200/014    400/22
34084Mette NielsenKlasse: F5FHF199/12    200/016    399/28
39346Jeppe Brydsø DammarkKlasse: F5FHF200/14    200/013    400/27
38516Carina Damkier JørgensenKlasse: F5FHF195/07    197/006    392/13
Total1591/90

3Vodskov Skytteforening
99527Lisbeth Stricker JensenKlasse: F5FHF198/08    199/007    397/15
102415Jens NielsenKlasse: F5FHF198/09    198/010    396/19
113910Michael Guldbæk LarsenKlasse: F5FHF197/07    198/009    395/16
82492René Stricker JensenKlasse: F5FHF200/11    198/009    398/20
Total1586/70

4Ribe Skyttekreds
40760Wendy MartinKlasse: F5FHF196/05    199/010    395/15
96337Christian JensenKlasse: F5FHF199/09    199/010    398/19
39806Katrine Q BondesenKlasse: F5FHF200/12    197/010    397/22
41477Alice FrandsenKlasse: F5FHF198/06    196/006    394/12
Total1584/68

5Særslev Skytteforening
53723Mikkel VilladsenKlasse: F5FHF198/15    200/013    398/28
104491Marius BendixenKlasse: F5FHF199/05    196/009    395/14
105011Mads BendixenKlasse: F5FHF199/09    196/008    395/17
87592Peter Falck GronyKlasse: F5FHF198/08    196/007    394/15
Total1582/74

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Stilling

1Særslev Skytteforening
46934Rasmus M HansenKlasse: US1198/12
81936Camilla Birch NielsenKlasse: US1197/08
50208Jan Østergård JensenKlasse: VS1196/15
94795Anna Skade NielsenKlasse: US1194/05
Total785/40

2Ribe Skyttekreds
40827Nicolai ChristensenKlasse: VS1199/08
12022Henrik Fredsgaard NoppenauKlasse: VS1194/08
39769Morten PetermannKlasse: VS1194/08
69466Helle Kirstine LarsenKlasse: VS2194/08
Total781/32

3Horne Skytteforening
48297Astrid SteffensenKlasse: US1199/11
47395Jesper EchardtKlasse: VS2195/05
47955Signe SteffensenKlasse: US1193/04
48314Anders HansenKlasse: VS1192/05
Total779/25

4Aalborg Skyttekreds
105786Jonas Ø. PedersenKlasse: US1197/10
17033Lars Ørum PedersenKlasse: VS1196/09
86372Christinna HerskindKlasse: US1196/10
39563Nicki FabriciusKlasse: VS2188/05
Total777/34

5Viborg Skytteforening
19746Erik SkovmandKlasse: VS1196/11
19352Henrik StrandKlasse: US1195/08
91277Simone BergKlasse: US1194/09
19550Rasmus N. FiskerKlasse: VS1192/05
Total777/33

6Samsø Skytteforening
25387Anders AlexandersenKlasse: VS2195/05
25202Torben KristensenKlasse: VS2194/04
25297Lasse BertelsenKlasse: VS2194/09
25354Claus P V JensenKlasse: VS2191/03
Total774/21

7Ørre Skytteforening
31260Rikke MængKlasse: VS1199/14
25978Kim IbsenKlasse: VS1194/05
97095Emil GrønbækKlasse: US2191/02
30547Knud EjlersenKlasse: VS2188/03
Total772/24

8Stege Ndr. Skytteforening
55133Peter HansenKlasse: VS1195/06
55222Jacob NielsenKlasse: VS2193/06
55337Kenneth WestergaardKlasse: VS3192/08
101878Rene Møller MaciejewskiKlasse: VS3186/06
Total766/26

8Vemmelev SG&I
55915Lasse R. PedersenKlasse: VS2193/06
59650Allan HansenKlasse: VS1192/09
59536Johnny OlsenKlasse: VS1191/05
60025Morten Kleffel PetersenKlasse: VS2190/06
Total766/26

10Fløng-Hedehusene Skytteforening
28084Bjarne VeileKlasse: VS1198/12
69344Signe JensenKlasse: VS2194/08
60116Nicolai AndersenKlasse: VS1187/04
69431Karsten GraversenKlasse: VS2186/06
Total765/30

11Skive Skytteforening
22154Allan AagaardKlasse: VS1196/12
27987Jan ThesbjergKlasse: VS1192/04
43374Allan ClausenKlasse: VS2189/05
28015Hardy LarsenKlasse: VS2188/03
Total765/24

12Frederikssund IF 1864
60633Claus NielsenKlasse: VS1194/09
87465Sebastian HolmerKlasse: US2194/06
62454Allan J. AsmussenKlasse: VS2188/05
62432Bjarne SørensenKlasse: VS2187/03
Total763/23

13Tingsted Skytteforening
54457Mikael GreenKlasse: VS2191/08
81811Betina PetersenKlasse: US1191/02
53137Hanne AndersenKlasse: VS2187/06
99434Kristian N. KochKlasse: US2187/05
Total756/21

14Grænseegnens Skytteforening
43346Marianne ClausenKlasse: VS2191/06
98706Emma ThyssenKlasse: US2191/05
43003Eva E RasmussenKlasse: VS2186/06
43415Pernille Porep HadbergKlasse: VS2186/05
Total754/22

15Ornebjerg Skytteforening
100365Natashia HansenKlasse: US2190/07
86870Jesper PedersenKlasse: US2189/05
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: VS2187/06
56691Kenneth HansenKlasse: VS3186/04
Total752/22

16Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
98723Emil Søvsø PoulsenKlasse: US1199/07
19315Peter StrandKlasse: VS2189/06
19552Rasmus BarrettKlasse: US1187/05
97938Jesper SkovgaardKlasse: VS3176/02
Total751/20

17Vodskov Skytteforening
73324Peter SigsgaardKlasse: US2190/04
15859Mads SigsgaardKlasse: VS3186/03
15485Dennis NielsenKlasse: VS1185/01
92345Daniel H. PedersenKlasse: US2185/04
Total746/12

18Vojens Skytteforening
42345Jens FaurbyeKlasse: VS1194/08
44303Camilla PaulsenKlasse: US1192/02
20012Frederik LaursenKlasse: US2183/04
111354Torben HansenKlasse: VS3176/04
Total745/18

19Tørring Idrætsforening
35077Berit AndersenKlasse: VS2191/07
34977Jørgen AndersenKlasse: VS1190/06
34585Vagn KochKlasse: VS2186/03
34644John JensenKlasse: VS3175/05
Total742/21

20Karby Skyttekreds
27146Allan SørensenKlasse: VS3185/06
94338Ryan MikkelsenKlasse: VS3185/03
85989Mathias EngelstKlasse: US2180/04
83255Kristian Bak PedersenKlasse: VS3177/02
Total727/15

21Sjørring Skytteforening
82600Celine SchäfferKlasse: US1190/04
119405Vinni ChristiansenKlasse: US2187/08
28787Morten KærKlasse: US2181/03
122756Rasmus P. PedersenKlasse: VS3164/01
Total722/16

22Hvalsø Skytteforening
60401Eskil GotfredsenKlasse: VS3189/07
58179Ole HardonKlasse: VS2184/05
75149Maja GrootKlasse: US2181/07
60395Jette KarlsenKlasse: VS3166/01
Total720/20

23Hvidovre Skyttekreds
106690Jørgen Kim ChristensenKlasse: VS3185/06
69290Benny MunkKlasse: VS2180/04
70823Carsten Staalhagen JappeKlasse: VS3177/02
93146Rune LauritsenKlasse: US2175/04
Total717/16

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Stilling FINALE

1Særslev Skytteforening
50208Jan Østergård JensenKlasse: F5FHF196/15    198/011    394/26
94795Anna Skade NielsenKlasse: F5FHF194/05    198/010    392/15
81936Camilla Birch NielsenKlasse: F5FHF197/08    197/009    394/17
46934Rasmus M HansenKlasse: F5FHF198/12    196/009    394/21
Total1574/79

2Horne Skytteforening
48297Astrid SteffensenKlasse: F5FHF199/11    200/013    399/24
47955Signe SteffensenKlasse: F5FHF193/04    197/009    390/13
47395Jesper EchardtKlasse: F5FHF195/05    195/008    390/13
48314Anders HansenKlasse: F5FHF192/05    190/004    382/09
Total1561/59

3Viborg Skytteforening
91277Simone BergKlasse: F5FHF194/09    197/008    391/17
19746Erik SkovmandKlasse: F5FHF196/11    195/008    391/19
19352Henrik StrandKlasse: F5FHF195/08    193/009    388/17
19550Rasmus N. FiskerKlasse: F5FHF192/05    190/004    382/09
Total1552/62

4Aalborg Skyttekreds
105786Jonas Ø. PedersenKlasse: F5FHF197/10    195/010    392/20
17033Lars Ørum PedersenKlasse: F5FHF196/09    195/010    391/19
86372Christinna HerskindKlasse: F5FHF196/10    194/007    390/17
39563Nicki FabriciusKlasse: F5FHF188/05    189/006    377/11
Total1550/67

5Ribe Skyttekreds
40827Nicolai ChristensenKlasse: F5FHF199/08    194/006    393/14
39769Morten PetermannKlasse: F5FHF194/08    193/007    387/15
69466Helle Kirstine LarsenKlasse: F5FHF194/08    192/011    386/19
12022Henrik Fredsgaard NoppenauKlasse: F5FHF194/08    190/007    384/15
Total1550/63

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Foreningsholdsfinale
184289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening200/14    200/015    400/29
239346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening200/14    200/013    400/27
334051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening200/08    200/014    400/22
434084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/12    200/016    399/28
537275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening200/11    199/013    399/24
548297Astrid Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/11    200/013    399/24
768928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening200/08    199/011    399/19
853723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening198/15    200/013    398/28
982492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening200/11    198/009    398/20
1096337Christian Jensen11-001 Ribe Skyttekreds199/09    199/010    398/19
1169303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening197/12    200/015    397/27
1239806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/12    197/010    397/22
1257419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening198/09    199/013    397/22
1410606Bent Poulsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds200/12    197/008    397/20
1569461Inge Rusbjerg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/10    199/009    397/19
1699527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening198/08    199/007    397/15
1757407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening197/09    199/011    396/20
18102415Jens Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening198/09    198/010    396/19
1976771Joachim Espersen17-373 Ballerup Skytteforening197/08    199/009    396/17
2069408Leif Bodilsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/06    197/012    395/18
21105011Mads Bendixen16-350 Særslev Skytteforening199/09    196/008    395/17
22113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07    198/009    395/16
2340760Wendy Martin11-001 Ribe Skyttekreds196/05    199/010    395/15
2358322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening198/10    197/005    395/15
25104491Marius Bendixen16-350 Særslev Skytteforening199/05    196/009    395/14
2650208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening196/15    198/011    394/26
2746934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening198/12    196/009    394/21
2881936Camilla Birch Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/08    197/009    394/17
2987592Peter Falck Grony16-350 Særslev Skytteforening198/08    196/007    394/15
3041477Alice Frandsen11-001 Ribe Skyttekreds198/06    196/006    394/12
3140827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds199/08    194/006    393/14
32105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/10    195/010    392/20
3369409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening196/11    196/004    392/15
3394795Anna Skade Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/05    198/010    392/15
3549486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening198/10    194/004    392/14
3638516Carina Damkier Jørgensen11-072 Helle Skytteforening195/07    197/006    392/13
3717033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/09    195/010    391/19
3719746Erik Skovmand06-001 Viborg Skytteforening196/11    195/008    391/19
3991277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening194/09    197/008    391/17
4010470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/06    196/009    391/15
4087832Carl-Jørgen Harlund01-404 Frederikshavn Skyttekreds196/10    195/005    391/15
4286372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/10    194/007    390/17
43112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening197/12    193/004    390/16
4447395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening195/05    195/008    390/13
4447955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/04    197/009    390/13
46110371Ove Guldager Pedersen16-350 Særslev Skytteforening194/07    195/009    389/16
4719352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening195/08    193/009    388/17
4839769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds194/08    193/007    387/15
4958105Niels Olsen17-037 Tuse Skytteforening193/05    194/007    387/12
5069466Helle Kirstine Larsen11-001 Ribe Skyttekreds194/08    192/011    386/19
5152481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/05    191/009    385/14
5212022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds194/08    190/007    384/15
5319550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening192/05    190/004    382/09
5348314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening192/05    190/004    382/09
5510514Lars Rasmussen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/02    187/003    381/05
5639563Nicki Fabricius01-501 Aalborg Skyttekreds188/05    189/006    377/11

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Finale Stilling
148297Astrid Steffensen16-039 Horne Skytteforening399    103.5    502.5
230467Niels H. Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF397    103.4    500.4
387299Mikkel Damholt Hansen05-028 Trehøje Skytteforening396    104.1    500.1
446934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening394    104.1    498.1
550208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening394    103.8    497.8
628245Louise Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening394    101.9    495.9
728084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening393    102.2    495.2
798723Emil Søvsø Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening392    103.2    495.2
917365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds392    102.6    494.6
1061820Natasja Emilie Buchholdt18-011 Ølstykke Skytteforening394    100.4    494.4
1124945Kim Larsen09-944 Århus Riffelskytte Klub396    98.2    494.2
1249637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening394    100.1    494.1
1340827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds393    99.4    492.4
1417480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub393    99.2    492.2
15105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds392    90.7    482.7

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Finale Liggende
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning400    104.8    504.8
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening399    104.0    503.0
334051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening398    104.5    502.5
4106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening399    103.4    502.4
440125Lone B. Lund11-006 Bramming Skytteforening399    103.4    502.4
684289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening400    102.3    502.3
719486Allan T. Pedersen06-001 Viborg Skytteforening399    103.1    502.1
8107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening399    103.0    502.0
834084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening398    104.0    502.0
1039346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening400    101.9    501.9
1137275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening399    102.4    501.4
1235001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening398    103.0    501.0
13120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening398    102.7    500.7
1353644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening399    101.7    500.7
1591687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening398    102.3    500.3
1696337Christian Jensen11-001 Ribe Skyttekreds398    102.1    500.1
17122389Klaus Andersen01-229 Bjergby SGI&U400    100.0    500.0
18101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening398    101.9    499.9
1917242Birgitte Kort Jørgensen01-501 Aalborg Skyttekreds398    101.2    499.2
2068928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening399    99.7    498.7

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
148297Astrid Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/11    200/13    399/24
230467Niels H. Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/12    199/11    397/23
387299Mikkel Damholt Hansen05-028 Trehøje Skytteforening197/08    199/11    396/19
461820Natasja Emilie Buchholdt18-011 Ølstykke Skytteforening196/08    198/06    394/14
528245Louise Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/13    197/10    394/23
649637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/11    197/11    394/22
781936Camilla Birch Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/08    197/09    394/17
846934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening198/12    196/09    394/21
994795Anna Skade Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/05    198/10    392/15
10105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/10    195/10    392/20
1117365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds198/10    194/07    392/17
1298723Emil Søvsø Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/07    193/06    392/13
1391277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening194/09    197/08    391/17
1447955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/04    197/09    390/13
15101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/08    195/12    390/20
1635978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening196/10    194/12    390/22
1763279Sara Brix Sivertsen18-055 Blovstrød SG&I196/09    194/09    390/18
1886372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/10    194/07    390/17
1984218Jacob Warrer17-373 Ballerup Skytteforening194/09    194/10    388/19
2019352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening195/08    193/09    388/17
2181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening191/02    195/09    386/11
2253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening191/08    194/06    385/14
2382600Celine Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening190/04    192/01    382/05
2487872Martin Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF188/06    192/06    380/12
2519552Rasmus Barrett06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening187/05    188/05    375/10
2641489Christian F. Sørensen11-001 Ribe Skyttekreds185/07    187/04    372/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
187465Sebastian Holmer18-003 Frederikssund IF 1864194/06    194/06    388/12
298709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne192/07    194/06    386/13
396807Sara Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening192/04    193/05    385/09
486426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening193/06    191/05    384/11
595349Kristian Gyldenløv09-944 Århus Riffelskytte Klub194/07    188/10    382/17
673324Peter Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening190/04    191/05    381/09
792383Rasmus Hansen25-009 Østerlars Skytteforening189/05    190/04    379/09
8103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening190/05    189/08    379/13
9100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/07    188/06    378/13
1098706Emma Thyssen13-343 Grænseegnens Skytteforening191/05    187/07    378/12
1197095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening191/02    187/04    378/06
1286870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05    187/06    376/11
1385295Chris Debel11-001 Ribe Skyttekreds187/07    187/04    374/11
14111896Mathias Juul18-055 Blovstrød SG&I188/04    183/04    371/08
1598459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds185/05    185/03    370/08
1699434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening187/05    182/08    369/13
17119405Vinni Christiansen01-203 Sjørring Skytteforening187/08    181/07    368/15
1892377Pernille Noppenau06-083 Hem Skytteforening183/04    181/04    364/08
1969410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening169/01    179/03    348/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
124945Kim Larsen09-944 Århus Riffelskytte Klub197/11    199/11    396/22
231260Rikke Mæng06-063 Ørre Skytteforening199/14    197/11    396/25
350208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening196/15    198/11    394/26
417480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub195/11    198/05    393/16
528084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/12    195/12    393/24
640827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds199/08    194/06    393/14
726495Steffen Halfdan Olsen17-373 Ballerup Skytteforening197/10    195/11    392/21
855133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/06    196/08    391/14
917033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/09    195/10    391/19
1019746Erik Skovmand06-001 Viborg Skytteforening196/11    195/08    391/19
1125978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening194/05    194/03    388/08
1239769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds194/08    193/07    387/15
1319126Tage Grubbe Andersen06-033 Skals Skytteforening195/06    192/09    387/15
1459650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I192/09    193/06    385/15
1546704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening192/03    193/06    385/09
1612022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds194/08    190/07    384/15
1759536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I191/05    191/09    382/14
1819550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening192/05    190/04    382/09
1848314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening192/05    190/04    382/09
2060116Nicolai Andersen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/04    194/05    381/09
2160633Claus Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864194/09    187/04    381/13
2220732Anders Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening189/03    189/07    378/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
147395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening195/05    195/08    390/13
269344Signe Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/08    195/04    389/12
328222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/07    195/07    388/14
425297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening194/09    193/07    387/16
569466Helle Kirstine Larsen11-001 Ribe Skyttekreds194/08    192/11    386/19
655915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I193/06    192/11    385/17
760025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I190/06    194/06    384/12
825202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening194/04    190/04    384/08
968949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening191/09    192/09    383/18
1060716Pernille Lohmann Mikkelsen17-321 Greve Skytteforening191/07    192/04    383/11
1161619Marianne Lamhauge17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/08    189/07    383/15
1269460Inge Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening188/03    194/08    382/11
1343346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening191/06    191/07    382/13
1492975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/07    190/05    382/12
1555571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/06    194/07    381/13
1625354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening191/03    189/06    380/09
1755222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/06    187/07    380/13
1862454Allan J. Asmussen18-003 Frederikssund IF 1864188/05    191/06    379/11
1961028Susanne Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening190/10    189/03    379/13
2017356Gitte Hansen09-101 Randers Skyttekreds190/05    189/04    379/09
2125387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening195/05    184/05    379/10
2243415Pernille Porep Hadberg13-343 Grænseegnens Skytteforening186/05    191/05    377/10
2339563Nicki Fabricius01-501 Aalborg Skyttekreds188/05    189/06    377/11
2453431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/08    188/07    377/15
2544018Johan Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening188/01    188/03    376/04
2643374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening189/05    187/04    376/09
2796896Pia Jensen09-115 Grenå Skyttekreds189/04    187/04    376/08
2841611Bent P. Nielsen11-021 Brørup Skyttekreds185/03    189/08    374/11
2943365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening185/03    189/04    374/07
30107737Jonas B. Larsen16-400 Middelfart Skytteforening188/06    184/07    372/13
3169290Benny Munk21-343 Hvidovre Skyttekreds180/04    179/02    359/06
3243337Poul Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening181/04    178/07    359/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
142951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening193/10    188/08    381/18
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/08    188/05    380/13
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/04    192/03    378/07
4129822Gert Hansen16-400 Middelfart Skytteforening194/05    184/06    378/11
593636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening187/06    190/05    377/11
660401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening189/07    188/06    377/13
760330Henning Sørensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening189/05    184/05    373/10
869591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening190/05    183/03    373/08
9101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/06    186/07    372/13
1069336Stefan Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/06    184/05    371/11
11121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864182/06    188/04    370/10
1262657Lars Sørensen18-008 Jørlunde Skytteforening184/05    186/04    370/09
1327146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds185/06    185/08    370/14
14115847Søren Juul Møller18-055 Blovstrød SG&I185/09    185/04    370/13
1535880Martin Holst Nørmark05-026 Ulfborg Bys Skytteforening185/03    185/04    370/07
16128348Linas Zvirblis18-055 Blovstrød SG&I189/06    180/05    369/11
17106690Jørgen Kim Christensen21-343 Hvidovre Skyttekreds185/06    183/03    368/09
1854434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening186/06    182/03    368/09
1927992Jan Schmidt06-011 Skive Skytteforening184/03    183/02    367/05
2015859Mads Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening186/03    175/05    361/08
2170823Carsten Staalhagen Jappe21-343 Hvidovre Skyttekreds177/02    183/05    360/07
22123793Michael Kofoed Schou06-016 Gjellerup Sdr. SG&I185/04    172/02    357/06
2383255Kristian Bak Pedersen01-223 Karby Skyttekreds177/02    178/03    355/05
24123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening180/03    174/02    354/05
25130231Anant Choubey21-343 Hvidovre Skyttekreds175/02    176/05    351/07
2627947Jørn Jensen06-083 Hem Skytteforening176/01    170/00    346/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
168928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening200/08    199/11    399/19
244463Kristian R. Petersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/13    199/11    398/24
357419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening198/09    199/13    397/22
434740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/09    199/12    397/21
569461Inge Rusbjerg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/10    199/09    397/19
671763Viggo Jørgensen18-035 Helsinge Skytte- & IF199/12    198/13    397/25
749316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/13    197/11    397/24
810606Bent Poulsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds200/12    197/08    397/20
961314Susanne Pihl25-006 NyVest Skytteforening 197/11    199/11    396/22
1057407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening197/09    199/11    396/20
1134879Peter Tørslev10-456 Vejle Skytteforening196/06    199/10    395/16
1223116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/11    197/08    395/19
1361327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864198/09    197/09    395/18
1469408Leif Bodilsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/06    197/12    395/18
1558322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening198/10    197/05    395/15
1680544Paul Landsfeldt10-103 Ammitsbøl SG&I197/09    197/09    394/18
1719511Thomas Skræp Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening198/11    196/09    394/20
1862169Steen Møller18-003 Frederikssund IF 1864198/06    196/09    394/15
1981756Allan H. Laursen06-001 Viborg Skytteforening196/10    197/09    393/19
2025302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening197/11    196/08    393/19
2187993Bente Hansen17-327 Osted/Lejre Skytteforening197/08    196/09    393/17
2229126Bent Olesen01-203 Sjørring Skytteforening197/07    196/09    393/16
2333812Lis Andersen10-282 Jelling fS Skydning198/08    195/09    393/17
2454113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/05    195/06    393/11
2561287Bent Nielsen25-005 Åkirkeby Skytteforening193/04    199/13    392/17
2654902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09    197/10    392/19
2735006Ida G. Salvesen10-456 Vejle Skytteforening195/08    197/09    392/17
2869409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening196/11    196/04    392/15
29109680Karl Jon Hansen13-308 Vojens Skytteforening196/08    196/06    392/14
3049486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening198/10    194/04    392/14
3161211Bente K. Rasmussen25-005 Åkirkeby Skytteforening192/05    199/11    391/16
3254186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/07    197/08    391/15
3254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/07    197/08    391/15
3493637Bent Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/06    197/07    391/13
3533816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning195/09    196/08    391/17
3610470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/06    196/09    391/15
3764302Jens Bengtson18-025 Melby Skytteforening193/04    197/11    390/15
38106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening194/08    196/08    390/16
3925390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening195/07    195/09    390/16
4063972Finn Jensen18-025 Melby Skytteforening195/08    195/06    390/14
4164634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF197/07    193/07    390/14
42109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/06    193/05    390/11
43110371Ove Guldager Pedersen16-350 Særslev Skytteforening194/07    195/09    389/16
44108681Niels Christian Svendsen10-456 Vejle Skytteforening190/07    198/08    388/15
4568845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening192/05    195/05    387/10
4661310Svend E. Pihl25-006 NyVest Skytteforening 197/08    190/07    387/15
4797642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07    190/04    387/11
4896287Karsten Knudsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/05    194/07    386/12
4961510Karl Dahl25-006 NyVest Skytteforening 188/06    197/08    385/14
5019477Carsten Bjørn06-001 Viborg Skytteforening192/05    192/05    384/10
51112494Frank Skårup01-203 Sjørring Skytteforening193/07    190/04    383/11
5258227Johannes Nielsen17-327 Osted/Lejre Skytteforening189/03    192/05    381/08
5363950Jørgen Simonsen18-025 Melby Skytteforening189/05    192/03    381/08
5454509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening182/01    195/06    377/07
5554678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/02    193/09    377/11
5634764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening192/04    183/05    375/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
1112943Thomas Chr. Hansen Antzack13-308 Vojens Skytteforening195/08    198/15    393/23
253201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening194/08    197/07    391/15
387832Carl-Jørgen Harlund01-404 Frederikshavn Skyttekreds196/10    195/05    391/15
419714Inger Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening195/05    195/06    390/11
5112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening197/12    193/04    390/16
639754Peter Christensen11-001 Ribe Skyttekreds196/02    193/06    389/08
785764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening193/09    195/04    388/13
822477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds194/02    194/03    388/05
928158Kurt Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/08    195/08    387/16
1058105Niels Olsen17-037 Tuse Skytteforening193/05    194/07    387/12
11125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening195/09    192/06    387/15
1254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening190/00    195/09    385/09
1323018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds193/09    192/06    385/15
1452481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/05    191/09    385/14
1553229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening188/02    196/05    384/07
1686889Karl Otto Lauersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/02    192/03    384/05
1754172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening191/06    192/02    383/08
18122617Bente Ørum25-005 Åkirkeby Skytteforening192/06    190/06    382/12
1957006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening188/03    193/07    381/10
2010514Lars Rasmussen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/02    187/03    381/05
2164725Knud Børge Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF190/05    190/06    380/11
2281504Claus Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds186/03    193/05    379/08
2367459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds188/02    189/06    377/08
2468747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening191/03    186/07    377/10
2523007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds192/03    184/02    376/05
2654168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening183/01    189/03    372/04
27101592Elly Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening187/03    182/01    369/04
28116951Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening183/01    184/03    367/04
29121492Vendel Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening187/03    180/01    367/04
30111025Elmer Rasmussen25-005 Åkirkeby Skytteforening182/03    182/04    364/07
31123965Verner Sørensen17-009 Ringsted Skytteforening180/04    183/07    363/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1122389Klaus Andersen01-229 Bjergby SGI&U200/07    200/15    400/22
2107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening200/07    199/12    399/19
355884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening198/14    200/15    398/29
435001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening198/07    200/14    398/21
5120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening198/07    200/12    398/19
570271Ib V Hansen21-343 Hvidovre Skyttekreds198/07    200/12    398/19
788229Christian Frost01-501 Aalborg Skyttekreds198/10    200/09    398/19
870247Sys Hansen21-343 Hvidovre Skyttekreds199/13    199/13    398/26
917242Birgitte Kort Jørgensen01-501 Aalborg Skyttekreds199/12    199/10    398/22
1096337Christian Jensen11-001 Ribe Skyttekreds199/09    199/10    398/19
1169303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening197/12    200/15    397/27
12129390Henrik Jensen16-130 Højby Skytteforening198/11    199/10    397/21
1365536Martin Bærtelsen09-101 Randers Skyttekreds198/10    199/08    397/18
1453860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/12    198/09    397/21
1595724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening199/10    198/10    397/20
16112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/06    199/11    396/17
17116952Jette Hougaard 09-940 Samsø Skytteforening197/06    199/06    396/12
18113118Anders Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds198/11    198/11    396/22
19102415Jens Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening198/09    198/10    396/19
2099527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening198/08    198/09    396/17
21126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds199/11    197/09    396/20
2263967Jannik Jensen18-025 Melby Skytteforening199/09    197/05    396/14
2382492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening200/11    196/08    396/19
2461080Erik Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening197/06    198/14    395/20
25113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07    198/10    395/17
2693618Henrik Linde Barrith06-026 Kjellerup Skytteforening197/08    198/09    395/17
2753119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    198/08    395/14
28111899Thomas Høvelskov18-055 Blovstrød SG&I198/11    197/11    395/22
2954774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/14    196/11    395/25
30116825Søren Kaster06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/13    196/08    395/21
31105011Mads Bendixen16-350 Særslev Skytteforening199/09    196/08    395/17
32104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF197/08    197/07    394/15
3387542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening198/11    196/09    394/20
3458163Susanne Jørgensen17-333 Hvalsø Skytteforening198/07    196/08    394/15
3541477Alice Frandsen11-001 Ribe Skyttekreds198/06    196/06    394/12
36111599Jesper Dam10-222 Gadbjerg Skytteforening199/10    195/06    394/16
3761483Lene Pihl25-006 NyVest Skytteforening 200/12    194/06    394/18
3863955Gitte Thomsen18-025 Melby Skytteforening195/06    198/08    393/14
3928830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds197/11    196/11    393/22
4088584Jørn Kristensen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/12    196/10    393/22
4134696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/13    194/05    393/18
42116151Rene Elgaard09-116 Midtdjurs Skytteforening196/12    196/09    392/21
4360856Helle Jensen17-302 Gundsølille SG&I196/08    196/07    392/15
4490251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening197/09    195/06    392/15
4539630Henrik Bentsen13-215 Sparta Idrætsforening193/08    198/08    391/16
46122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds194/07    197/11    391/18
4725177John Lund Christensen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening194/06    197/10    391/16
4878249Michael Brasch09-116 Midtdjurs Skytteforening194/06    197/07    391/13
49106985Lotte B. Larsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/04    196/12    391/16
50115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening197/11    194/08    391/19
51106880Jens Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening194/03    196/08    390/11
5219189Mikael Kjær Hansen06-033 Skals Skytteforening195/06    195/05    390/11
5396141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening197/11    193/03    390/14
54127255Elise Saxild Kristensen11-072 Helle Skytteforening193/07    196/06    389/13
55116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09    192/05    388/14
5687121Helle Bang13-215 Sparta Idrætsforening190/05    197/09    387/14
57110320Heidi Henningsen11-072 Helle Skytteforening195/05    192/04    387/09
5896548Rasmus Vej 09-008 Ry-Emborg Skytteforening194/07    191/03    385/10
59126568Keld Reimer Hansen16-310 Otterup Skytteforening198/07    186/06    384/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening199/06    200/12    399/18
219486Allan T. Pedersen06-001 Viborg Skytteforening200/11    199/10    399/21
3111577Niels Ladegaard10-456 Vejle Skytteforening198/07    199/10    397/17
4126770Dennis Christiansen09-101 Randers Skyttekreds197/09    199/08    396/17
5127879Pia Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening197/10    199/07    396/17
625234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening195/10    200/09    395/19
740760Wendy Martin11-001 Ribe Skyttekreds196/05    199/10    395/15
834354Betinna Thygesen10-437 Ullerup Skytteforening197/10    198/10    395/20
9123960Linda Olesen17-009 Ringsted Skytteforening197/05    196/08    393/13
1017339Preben Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds194/08    198/09    392/17
11125861Martin Sørensen09-115 Grenå Skyttekreds194/05    198/07    392/12
12126135Martin Osther11-020 Holsted Skyttekreds195/07    197/13    392/20
1395283Laila B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening196/07    196/07    392/14
14102384Kim Højbjerg Larsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I195/05    196/07    391/12
15126337Allan Juul18-055 Blovstrød SG&I196/08    195/11    391/19
1684412Per Brylle13-215 Sparta Idrætsforening196/08    195/07    391/15
1738336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening196/09    195/06    391/15
18115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening196/10    195/03    391/13
19120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds198/08    193/07    391/15
20129040Finn Hansen17-009 Ringsted Skytteforening194/12    196/04    390/16
21113903Tom Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/07    194/09    390/16
22107481Karin Gamskjær06-033 Skals Skytteforening193/07    196/03    389/10
23126117Linda Madsen01-501 Aalborg Skyttekreds195/06    194/08    389/14
2429117Bitten Hansen01-203 Sjørring Skytteforening196/07    193/05    389/12
25121936Anne Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864192/09    196/06    388/15
2654883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/06    197/08    387/14
27116970John Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/05    193/10    387/15
28113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening194/05    193/07    387/12
29100697Tanja Hyldig Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening194/04    193/07    387/11
3041561Jesper K. Pedersen11-021 Brørup Skyttekreds188/04    198/07    386/11
31113355Tina Nielsen06-026 Kjellerup Skytteforening192/03    194/07    386/10
3222128Claus Pors Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening193/03    193/03    386/06
33127672Jacob Walsøe10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening194/07    192/05    386/12
34123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening195/08    191/07    386/15
35129266Lone Rosenvinge Iversen01-404 Frederikshavn Skyttekreds189/04    196/08    385/12
36107020Lene Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening191/08    194/06    385/14
37126904Steven V. Mathiasen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I192/06    192/07    384/13
3838352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening192/04    192/06    384/10
39122887Gitte Appelquist18-003 Frederikssund IF 1864193/04    191/03    384/07
40117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds192/06    191/08    383/14
4155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/07    193/06    382/13
42130183Kent Stoklund01-404 Frederikshavn Skyttekreds192/05    190/07    382/12
43116328Benedicte Bodilsen18-055 Blovstrød SG&I193/04    189/06    382/10
4436092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening189/06    191/04    380/10
45128643Jørgen Kristensen11-072 Helle Skytteforening191/06    189/04    380/10
4639626Ingrid Lassen13-215 Sparta Idrætsforening192/04    188/05    380/09
47112486Klaus Kristensen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening186/03    193/07    379/10
48104163Volker Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening188/01    188/04    376/05
49127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/03    190/04    371/07
50129313Stephan Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening183/02    185/02    368/04
51117469Finn Gade09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening187/01    180/04    367/05
52127765Lone Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening187/03    175/02    362/05
53128216Vita Bâr13-343 Grænseegnens Skytteforening171/00    177/01    348/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab FRI
118341Flemming Lauritsen09-101 Randers Skyttekreds199/08    198/06    397/14
2126980Anni Damgaard10-222 Gadbjerg Skytteforening195/06    196/07    391/13
363945Mette Pedersen18-025 Melby Skytteforening194/06    194/12    388/18
4123849Patrik Gaulshøj10-282 Jelling fS Skydning188/01    195/08    383/09
5112640Magnus Degenkolv09-101 Randers Skyttekreds191/06    192/06    383/12
6129845Tommy Jensen09-118 Lyngby Skyttekreds172/01    188/02    360/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 1
184289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening200/14    200/15    400/29
298282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/12    200/14    400/26
339346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening200/14    200/11    400/25
453644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    200/15    399/24
540125Lone B. Lund11-006 Bramming Skytteforening199/12    200/11    399/23
657425Dennis Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening200/15    199/12    399/27
737275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening200/11    199/13    399/24
887091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/11    199/12    399/23
953723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening198/15    200/13    398/28
1034084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/12    199/15    398/27
1195177Hans Byager10-282 Jelling fS Skydning199/08    199/12    398/20
12101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    199/07    398/16
1391687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening200/13    198/09    398/22
1434051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening200/08    198/13    398/21
1595589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening198/12    199/14    397/26
1684054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/12    199/13    397/25
1739806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/12    197/10    397/22
1890858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds196/08    200/15    396/23
1976771Joachim Espersen17-373 Ballerup Skytteforening197/08    199/09    396/17
20111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/10    199/14    395/24
2153738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/10    198/11    395/21
2298290Connie Valentin13-362 Sundeved Skytteforening198/07    197/05    395/12
23104491Marius Bendixen16-350 Særslev Skytteforening199/05    196/09    395/14
2499457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening197/10    197/08    394/18
2587592Peter Falck Grony16-350 Særslev Skytteforening198/08    196/07    394/15
2638516Carina Damkier Jørgensen11-072 Helle Skytteforening195/07    197/06    392/13
2739087Thomas Søndergaard11-072 Helle Skytteforening197/08    193/07    390/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 2
183824Tone V. S. Larsen10-103 Ammitsbøl SG&I200/10    197/06    397/16
282311Joakim Dahl-Nielsen17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39197/12    198/09    395/21
381644Jens Holmgaard Nissen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/07    197/09    393/16
4124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening195/09    196/06    391/15
563963Mick Klitsgaard Hansen18-003 Frederikssund IF 1864195/05    195/05    390/10
6107022Stinna Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening196/10    192/04    388/14
753042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06    191/05    385/11
843401Sune Christensen13-363 Broagerlands Skytteforening195/10    190/07    385/17
9127751Patrick Jepsen06-033 Skals Skytteforening194/05    190/05    384/10
1097454Anders Byskov Nielsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening190/06    193/04    383/10

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
148297Astrid Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/11
298723Emil Søvsø Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/07
330467Niels H. Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/12
346934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening198/12
517365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds198/10
628245Louise Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/13
749637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/11
8105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/10
981936Camilla Birch Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/08
1087299Mikkel Damholt Hansen05-028 Trehøje Skytteforening197/08
1135978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening196/10
1186372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/10
1363279Sara Brix Sivertsen18-055 Blovstrød SG&I196/09
1461820Natasja Emilie Buchholdt18-011 Ølstykke Skytteforening196/08
1519352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening195/08
16101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/08
17104678Nickolai Malte Kristensen09-944 Århus Riffelskytte Klub195/07
1891277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening194/09
1984218Jacob Warrer17-373 Ballerup Skytteforening194/09
2094795Anna Skade Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/05
2147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/04
2244303Camilla Paulsen13-308 Vojens Skytteforening192/02
2353381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening191/08
2481811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening191/02
2582600Celine Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening190/04
2687872Martin Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF188/06
2719552Rasmus Barrett06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening187/05
2841489Christian F. Sørensen11-001 Ribe Skyttekreds185/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
195349Kristian Gyldenløv09-944 Århus Riffelskytte Klub194/07
287465Sebastian Holmer18-003 Frederikssund IF 1864194/06
386426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening193/06
498709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne192/07
596807Sara Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening192/04
698706Emma Thyssen13-343 Grænseegnens Skytteforening191/05
797095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening191/02
8100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/07
9103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening190/05
1073324Peter Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening190/04
1186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05
1292383Rasmus Hansen25-009 Østerlars Skytteforening189/05
13111896Mathias Juul18-055 Blovstrød SG&I188/04
14119405Vinni Christiansen01-203 Sjørring Skytteforening187/08
1585295Chris Debel11-001 Ribe Skyttekreds187/07
1699434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening187/05
1780170Magnus Skov Nielsen16-400 Middelfart Skytteforening187/01
1898459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds185/05
1992345Daniel H. Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening185/04
2020012Frederik Laursen13-308 Vojens Skytteforening183/04
2192377Pernille Noppenau06-083 Hem Skytteforening183/04
2275149Maja Groot17-333 Hvalsø Skytteforening181/07
2328787Morten Kær01-203 Sjørring Skytteforening181/03
2485989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds180/04
2519919Dagmar Bjerre10-002 Honum og Omegns Skytteforening179/01
2685492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub178/06
2793146Rune Lauritsen21-343 Hvidovre Skyttekreds175/04
28108635Nanna Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening175/02
2969410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening169/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
131260Rikke Mæng06-063 Ørre Skytteforening199/14
240827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds199/08
328084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/12
424945Kim Larsen09-944 Århus Riffelskytte Klub197/11
526495Steffen Halfdan Olsen17-373 Ballerup Skytteforening197/10
650208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening196/15
722154Allan Aagaard06-011 Skive Skytteforening196/12
819746Erik Skovmand06-001 Viborg Skytteforening196/11
917033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/09
1017480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub195/11
1155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/06
1219126Tage Grubbe Andersen06-033 Skals Skytteforening195/06
1360633Claus Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864194/09
1442345Jens Faurbye13-308 Vojens Skytteforening194/08
1512022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds194/08
1539769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds194/08
1749823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/07
1825978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening194/05
1959650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I192/09
2042754Torben Larsen13-365 Nordals Skyttekreds192/06
2119550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening192/05
2148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening192/05
2327987Jan Thesbjerg06-011 Skive Skytteforening192/04
2446704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening192/03
2559536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I191/05
2634977Jørgen Andersen10-423 Tørring Idrætsforening190/06
2757411Sigurd Bohl Jensen17-037 Tuse Skytteforening189/04
2820732Anders Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening189/03
2934301Karsten Karstensen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening187/06
3060116Nicolai Andersen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/04
3115485Dennis Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening185/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
147395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening195/05
225387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening195/05
325297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening194/09
461619Marianne Lamhauge17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/08
569344Signe Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/08
569466Helle Kirstine Larsen11-001 Ribe Skyttekreds194/08
725202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening194/04
828222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/07
942699Frank Hansen13-365 Nordals Skyttekreds193/06
1055915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I193/06
1155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/06
1242652Jørn Chr Krogh13-365 Nordals Skyttekreds192/07
1292975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/07
1417311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening192/05
1520009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening192/04
1668949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening191/09
1754457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening191/08
1835077Berit Andersen10-423 Tørring Idrætsforening191/07
1857413Morten Larsen17-037 Tuse Skytteforening191/07
2060716Pernille Lohmann Mikkelsen17-321 Greve Skytteforening191/07
2149642Helge Larsen16-350 Særslev Skytteforening191/06
2243346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening191/06
2315763Torben Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.191/03
2325354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening191/03
2561028Susanne Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening190/10
2660025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I190/06
2717356Gitte Hansen09-101 Randers Skyttekreds190/05
2853431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/08
2919315Peter Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening189/06
3043374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening189/05
3196896Pia Jensen09-115 Grenå Skyttekreds189/04
3231184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889188/07
33107737Jonas B. Larsen16-400 Middelfart Skytteforening188/06
3431359Bent Mæng06-063 Ørre Skytteforening188/05
3539563Nicki Fabricius01-501 Aalborg Skyttekreds188/05
3562454Allan J. Asmussen18-003 Frederikssund IF 1864188/05
3769460Inge Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening188/03
3828015Hardy Larsen06-011 Skive Skytteforening188/03
3830547Knud Ejlersen06-063 Ørre Skytteforening188/03
4044018Johan Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening188/01
4153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening187/06
4255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening187/06
4369477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/04
4462432Bjarne Sørensen18-003 Frederikssund IF 1864187/03
4543003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening186/06
4569431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening186/06
4743415Pernille Porep Hadberg13-343 Grænseegnens Skytteforening186/05
4834585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening186/03
4941611Bent P. Nielsen11-021 Brørup Skyttekreds185/03
5043365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening185/03
5158179Ole Hardon17-333 Hvalsø Skytteforening184/05
5231719Erik Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I184/04
5396841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I182/08
5443337Poul Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening181/04
5569290Benny Munk21-343 Hvidovre Skyttekreds180/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
133284Jesper Madsen10-127 Brande Skytteforening195/08
2129822Gert Hansen16-400 Middelfart Skytteforening194/05
342951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening193/10
427931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening192/11
555337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/08
669591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening190/05
760401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening189/07
8128348Linas Zvirblis18-055 Blovstrød SG&I189/06
960330Henning Sørensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening189/05
1069336Stefan Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/06
1193636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening187/06
12101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening186/06
1354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening186/06
1456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening186/04
1515859Mads Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening186/03
1617846Ole Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds186/02
17115847Søren Juul Møller18-055 Blovstrød SG&I185/09
18106690Jørgen Kim Christensen21-343 Hvidovre Skyttekreds185/06
1927146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds185/06
20123793Michael Kofoed Schou06-016 Gjellerup Sdr. SG&I185/04
2194338Ryan Mikkelsen01-223 Karby Skyttekreds185/03
2235880Martin Holst Nørmark05-026 Ulfborg Bys Skytteforening185/03
2381045Thomas Holm Pedersen06-001 Viborg Skytteforening184/05
2462657Lars Sørensen18-008 Jørlunde Skytteforening184/05
2527992Jan Schmidt06-011 Skive Skytteforening184/03
2649743Martin Tornøe16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening183/03
27121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864182/06
28123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening180/03
2934575Nicolai Beier10-002 Honum og Omegns Skytteforening179/03
3055698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening177/02
3170823Carsten Staalhagen Jappe21-343 Hvidovre Skyttekreds177/02
3283255Kristian Bak Pedersen01-223 Karby Skyttekreds177/02
33111354Torben Hansen13-308 Vojens Skytteforening176/04
3497938Jesper Skovgaard06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening176/02
3527947Jørn Jensen06-083 Hem Skytteforening176/01
3634644John Jensen10-423 Tørring Idrætsforening175/05
3725565Jens Jensen09-902 Odder Skytteforening175/02
38130231Anant Choubey21-343 Hvidovre Skyttekreds175/02
3960395Jette Karlsen17-333 Hvalsø Skytteforening166/01
40122756Rasmus P. Pedersen01-203 Sjørring Skytteforening164/01
4134028Egon Knudsen11-020 Holsted Skyttekreds157/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/13
210606Bent Poulsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds200/12
368928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening200/08
444463Kristian R. Petersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/13
518368Erik Andersen09-101 Randers Skyttekreds199/12
571763Viggo Jørgensen18-035 Helsinge Skytte- & IF199/12
719511Thomas Skræp Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening198/11
723116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/11
949486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening198/10
958322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening198/10
969461Inge Rusbjerg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/10
1234740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/09
1257419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening198/09
1261327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864198/09
1520681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/08
1533812Lis Andersen10-282 Jelling fS Skydning198/08
1726133Svend Borgbjerg09-944 Århus Riffelskytte Klub198/07
1820861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/06
1842611Marie Sørensen13-365 Nordals Skyttekreds198/06
1862169Steen Møller18-003 Frederikssund IF 1864198/06
1869408Leif Bodilsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/06
2254113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/05
2325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening197/11
2461314Susanne Pihl25-006 NyVest Skytteforening 197/11
2540927John Skovgaard11-010 Esbjerg Skyttekreds197/10
2644389William Kjær13-308 Vojens Skytteforening197/09
2650893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds197/09
2657407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening197/09
2680544Paul Landsfeldt10-103 Ammitsbøl SG&I197/09
3061310Svend E. Pihl25-006 NyVest Skytteforening 197/08
3087993Bente Hansen17-327 Osted/Lejre Skytteforening197/08
3229126Bent Olesen01-203 Sjørring Skytteforening197/07
3264634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF197/07
3297642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/07
35109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening197/06
3542620Leo Pedersen13-365 Nordals Skyttekreds197/06
3769409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening196/11
3881756Allan H. Laursen06-001 Viborg Skytteforening196/10
39109680Karl Jon Hansen13-308 Vojens Skytteforening196/08
3919571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening196/08
4134879Peter Tørslev10-456 Vejle Skytteforening196/06
4220331Dan Lauersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/05
4256001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening196/05
4420954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening195/11
4562319Jens Erik Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864195/11
4654902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09
4733816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning195/09
4835006Ida G. Salvesen10-456 Vejle Skytteforening195/08
4863972Finn Jensen18-025 Melby Skytteforening195/08
5039827Jens Nygaard11-001 Ribe Skyttekreds195/08
5044255Henning Knudsen13-302 Haderslev Skyttekreds195/08
5225390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening195/07
5253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/07
5410470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/06
5430213Janus Haahr05-028 Trehøje Skytteforening195/06
5449092Jens E. Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/06
5730767Olav Jensen05-028 Trehøje Skytteforening195/04
5825728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub195/02
5929765Frits R. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening194/10
6025369Bjarne Andersen09-940 Samsø Skytteforening194/09
61106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening194/08
62110371Ove Guldager Pedersen16-350 Særslev Skytteforening194/07
6217359Finn Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds194/07
6254186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/07
6254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/07
6290904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds194/07
6793637Bent Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/06
68120932Karen Skovmand06-001 Viborg Skytteforening194/05
6817325Henning Lausten09-101 Randers Skyttekreds194/05
70112494Frank Skårup01-203 Sjørring Skytteforening193/07
7019654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening193/07
7021256Einar Højsgård10-002 Honum og Omegns Skytteforening193/07
7330694Anders Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening193/06
7449222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/05
7561287Bent Nielsen25-005 Åkirkeby Skytteforening193/04
7564302Jens Bengtson18-025 Melby Skytteforening193/04
7780547Jens Peter Ladegaard10-282 Jelling fS Skydning192/10
7817347Knud Ove Gammeljord09-101 Randers Skyttekreds192/05
7919477Carsten Bjørn06-001 Viborg Skytteforening192/05
7961211Bente K. Rasmussen25-005 Åkirkeby Skytteforening192/05
7968845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening192/05
7996287Karsten Knudsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/05
8325323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening192/04
8334764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening192/04
8528029Grethe Larsen06-011 Skive Skytteforening191/06
8618938Hans J. Steensig06-026 Kjellerup Skytteforening191/05
8648293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening191/05
8661802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864191/05
8924407Vagn Mikkelsen09-944 Århus Riffelskytte Klub191/04
8944078Valdemar Nielsen13-302 Haderslev Skyttekreds191/04
91108681Niels Christian Svendsen10-456 Vejle Skytteforening190/07
9241593Ejgil Thuesen11-021 Brørup Skyttekreds190/07
9361312Sven Holm Jensen25-006 NyVest Skytteforening 190/06
94101762Poul Erik Christensen16-039 Horne Skytteforening190/05
9422294Orla Smedegaard06-014 Silkeborg Skyttekreds190/05
9622136Børge Riis Nielsen06-026 Kjellerup Skytteforening190/03
9748256Conni Helding Larsen16-039 Horne Skytteforening190/03
9854116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening190/02
9963950Jørgen Simonsen18-025 Melby Skytteforening189/05
10058227Johannes Nielsen17-327 Osted/Lejre Skytteforening189/03
10161510Karl Dahl25-006 NyVest Skytteforening 188/06
10253054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/03
10349799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/03
104117669Inga Antzack13-308 Vojens Skytteforening185/07
10554678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/02
10659402Torben Kaalund-Ramm11-001 Ribe Skyttekreds183/01
10754509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening182/01
10833790Ove Laursen10-282 Jelling fS Skydning181/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
1112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening197/12
287832Carl-Jørgen Harlund01-404 Frederikshavn Skyttekreds196/10
339754Peter Christensen11-001 Ribe Skyttekreds196/02
414851Carsten Hansen01-514 Vodskov Skytteforening195/10
5125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening195/09
515095Flemming Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening195/09
7112943Thomas Chr. Hansen Antzack13-308 Vojens Skytteforening195/08
819714Inger Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening195/05
953201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening194/08
1052481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/05
1110514Lars Rasmussen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/02
1122477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds194/02
1323018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds193/09
1385764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening193/09
1558105Niels Olsen17-037 Tuse Skytteforening193/05
16116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening193/04
16130316Heine Christiansen13-302 Haderslev Skyttekreds193/04
1828158Kurt Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/08
19122617Bente Ørum25-005 Åkirkeby Skytteforening192/06
2022096John Madsen06-026 Kjellerup Skytteforening192/04
2122623Erling Hesel06-014 Silkeborg Skyttekreds192/03
2223007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds192/03
2386889Karl Otto Lauersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/02
2454172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening191/06
2544317Birgith Rothmeier13-302 Haderslev Skyttekreds191/05
2641526Mogens Hansen11-021 Brørup Skyttekreds191/04
2768747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening191/03
2855789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening190/06
2964725Knud Børge Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF190/05
3054142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening190/00
3139410Erik Hungeberg11-072 Helle Skytteforening189/02
3239276Laila Højgaard11-014 Tistrup Skytteforening189/01
3388831Erik Olesen11-072 Helle Skytteforening188/04
3422262Preben Jensen06-014 Silkeborg Skyttekreds188/04
3547932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening188/03
3657006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening188/03
3753229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening188/02
3767459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds188/02
3968831Kurt Nielsen17-321 Greve Skytteforening187/05
40101592Elly Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening187/03
40121492Vendel Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening187/03
4227794Ruth Schmidt06-011 Skive Skytteforening187/02
4334671Bent Jessen10-423 Tørring Idrætsforening187/01
4434700Else Marie Nielsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening186/05
4581504Claus Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds186/03
4677569Henning Dam09-901 Skytteklubben DSB/ASF185/03
4768823Lis Jensen17-321 Greve Skytteforening185/03
4855844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening185/02
4939278Kurt Olsen11-014 Tistrup Skytteforening185/01
5063343Flemming Walther18-025 Melby Skytteforening184/02
5139271Lars Søndergård11-072 Helle Skytteforening183/04
52116951Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening183/01
5354168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening183/01
5489824Per Sørensen09-944 Århus Riffelskytte Klub183/00
5520326Flemming Mikkelsen10-005 Ousted Tåning Skytteforening182/03
56111025Elmer Rasmussen25-005 Åkirkeby Skytteforening182/03
5739835Holger Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds182/02
58123965Verner Sørensen17-009 Ringsted Skytteforening180/04
59117296Niels Ole Hansen11-014 Tistrup Skytteforening179/02
6054180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening178/01
6139477Bent Lauridsen11-014 Tistrup Skytteforening176/01
6239934Ingrid Hauge11-072 Helle Skytteforening175/03
6327380Harald Jensen06-011 Skive Skytteforening173/02
6427998Inga Jensen06-011 Skive Skytteforening173/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
161483Lene Pihl25-006 NyVest Skytteforening 200/12
282492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening200/11
3107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening200/07
3122389Klaus Andersen01-229 Bjergby SGI&U200/07
554774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/14
6116825Søren Kaster06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/13
634696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/13
670247Sys Hansen21-343 Hvidovre Skyttekreds199/13
917242Birgitte Kort Jørgensen01-501 Aalborg Skyttekreds199/12
953860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/12
11126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds199/11
12111599Jesper Dam10-222 Gadbjerg Skytteforening199/10
1247589Kenneth Hansen16-104 Sdr. Broby Skytteforening199/10
1295724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening199/10
15105011Mads Bendixen16-350 Særslev Skytteforening199/09
1563967Jannik Jensen18-025 Melby Skytteforening199/09
1596337Christian Jensen11-001 Ribe Skyttekreds199/09
1821700Henrik Jensen10-005 Ousted Tåning Skytteforening199/07
1955884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening198/14
2069703Bent Kruse17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39198/12
21111899Thomas Høvelskov18-055 Blovstrød SG&I198/11
21113118Anders Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds198/11
21129390Henrik Jensen16-130 Højby Skytteforening198/11
2118178Jonas Holst Andersen09-101 Randers Skyttekreds198/11
2125221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening198/11
2187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening198/11
2719457Henrik Kronborg06-001 Viborg Skytteforening198/10
2746176Karin Hansen16-104 Sdr. Broby Skytteforening198/10
2765536Martin Bærtelsen09-101 Randers Skyttekreds198/10
2788229Christian Frost01-501 Aalborg Skyttekreds198/10
31102415Jens Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening198/09
3229050Else Jensen01-203 Sjørring Skytteforening198/08
3299527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening198/08
34120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening198/07
34126568Keld Reimer Hansen16-310 Otterup Skytteforening198/07
3435001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening198/07
3458163Susanne Jørgensen17-333 Hvalsø Skytteforening198/07
3470271Ib V Hansen21-343 Hvidovre Skyttekreds198/07
3941477Alice Frandsen11-001 Ribe Skyttekreds198/06
4047914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening197/13
4169303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening197/12
4169376Morten Remsted17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening197/12
4188584Jørn Kristensen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/12
4428830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds197/11
45115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening197/11
4596141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening197/11
4727041Maria Birk Sørensen01-223 Karby Skyttekreds197/10
48112325Dorthe Vanggaard18-055 Blovstrød SG&I197/10
49100603Jens Sten Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/09
4990251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening197/09
51104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF197/08
5193618Henrik Linde Barrith06-026 Kjellerup Skytteforening197/08
53113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07
54112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/06
54116952Jette Hougaard 09-940 Samsø Skytteforening197/06
5415852Mariann Holst Weinreich01-509 Ulsted Skf.197/06
5422122Dorte Østerby Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening197/06
5448198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening197/06
5453119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
5461080Erik Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening197/06
6176186Ken Poulsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening197/05
62116151Rene Elgaard09-116 Midtdjurs Skytteforening196/12
6335073Bo Laursen10-456 Vejle Skytteforening196/10
64116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09
6560856Helle Jensen17-302 Gundsølille SG&I196/08
6641245Charlotte Dahl11-010 Esbjerg Skyttekreds196/07
6790533Kaja Laursen06-001 Viborg Skytteforening195/11
6848169Jens Helding16-039 Horne Skytteforening195/07
6919189Mikael Kjær Hansen06-033 Skals Skytteforening195/06
7063955Gitte Thomsen18-025 Melby Skytteforening195/06
71110320Heidi Henningsen11-072 Helle Skytteforening195/05
7247448Tom Vibæk16-104 Sdr. Broby Skytteforening195/05
73106985Lotte B. Larsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds195/04
7318041Lene Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds195/04
75108488Jonas Dahl Pedersen01-203 Sjørring Skytteforening194/10
7642429Hanne Bergmann Sørensen13-367 Sønderborg Skyttekreds194/09
77122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds194/07
7896548Rasmus Vej 09-008 Ry-Emborg Skytteforening194/07
79121305Niels Madsen Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/06
8025177John Lund Christensen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening194/06
8078249Michael Brasch09-116 Midtdjurs Skytteforening194/06
82106880Jens Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening194/03
8295494Arne Lægaard09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening194/03
8439630Henrik Bentsen13-215 Sparta Idrætsforening193/08
8469629Per Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening193/08
86127255Elise Saxild Kristensen11-072 Helle Skytteforening193/07
87118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/03
8869378Mogens Pedersen21-335 Hellerup SkydeSelskab191/05
8987121Helle Bang13-215 Sparta Idrætsforening190/05
9071084Ole Thy Christensen21-335 Hellerup SkydeSelskab190/04
91101602Jonna Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening190/04
9291098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening189/05
9379034Brian Grønn Rauh06-098 Karup Skytteforening af 1889187/05
9480671Maybritt Lynggaard09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening178/01
9519466Finn Karlsson06-033 Skals Skytteforening001/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
119486Allan T. Pedersen06-001 Viborg Skytteforening200/11
2106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening199/06
3120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds198/08
4111577Niels Ladegaard10-456 Vejle Skytteforening198/07
5127879Pia Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening197/10
519503Tommy S Haun06-201 Viborg Biathlon Klub197/10
534354Betinna Thygesen10-437 Ullerup Skytteforening197/10
8126770Dennis Christiansen09-101 Randers Skyttekreds197/09
9123960Linda Olesen17-009 Ringsted Skytteforening197/05
10115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening196/10
1138336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening196/09
12126337Allan Juul18-055 Blovstrød SG&I196/08
1284412Per Brylle13-215 Sparta Idrætsforening196/08
1495283Laila B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening196/07
15113903Tom Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/07
1529117Bitten Hansen01-203 Sjørring Skytteforening196/07
1740760Wendy Martin11-001 Ribe Skyttekreds196/05
1825234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening195/10
1997524Anders Byager10-282 Jelling fS Skydning195/08
20123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening195/08
2017829Peder Mørch Andersen09-101 Randers Skyttekreds195/08
22126135Martin Osther11-020 Holsted Skyttekreds195/07
23126117Linda Madsen01-501 Aalborg Skyttekreds195/06
24102384Kim Højbjerg Larsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I195/05
2526918Jakob Nielsen06-201 Viborg Biathlon Klub195/04
2633621Henrik Lund10-282 Jelling fS Skydning195/03
27129040Finn Hansen17-009 Ringsted Skytteforening194/12
2817339Preben Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds194/08
2955366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/07
30127672Jacob Walsøe10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening194/07
31116970John Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/05
32113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening194/05
32125861Martin Sørensen09-115 Grenå Skyttekreds194/05
34100697Tanja Hyldig Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening194/04
34128434Kirsten Hårvig10-005 Ousted Tåning Skytteforening194/04
3682437Daniel F. Pedersen11-010 Esbjerg Skyttekreds194/03
3773992Nanna Groot17-333 Hvalsø Skytteforening193/08
38107481Karin Gamskjær06-033 Skals Skytteforening193/07
3821066Lasse Husballe10-005 Ousted Tåning Skytteforening193/07
40116328Benedicte Bodilsen18-055 Blovstrød SG&I193/04
40122887Gitte Appelquist18-003 Frederikssund IF 1864193/04
4222128Claus Pors Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening193/03
43121936Anne Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864192/09
44117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds192/06
44126904Steven V. Mathiasen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I192/06
46130183Kent Stoklund01-404 Frederikshavn Skyttekreds192/05
4739626Ingrid Lassen13-215 Sparta Idrætsforening192/04
4838352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening192/04
49113355Tina Nielsen06-026 Kjellerup Skytteforening192/03
50107020Lene Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening191/08
5169524Sanne Kjær17-302 Gundsølille SG&I191/08
52128643Jørgen Kristensen11-072 Helle Skytteforening191/06
5369329Søren Hvidberg Pedersen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening191/05
5460777Leif Mikkelsen17-302 Gundsølille SG&I191/03
5531089Leif Glud Laursen06-098 Karup Skytteforening af 1889191/02
5654883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/06
5770439Torben Jensen21-335 Hellerup SkydeSelskab190/05
5842425Jan B. Sørensen13-367 Sønderborg Skyttekreds190/04
59127629René Lundorf13-367 Sønderborg Skyttekreds190/03
6025362Casper Buschbeck09-940 Samsø Skytteforening189/08
6155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/07
6236092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening189/06
63129266Lone Rosenvinge Iversen01-404 Frederikshavn Skyttekreds189/04
6431129Jørn Termansen06-098 Karup Skytteforening af 1889189/01
6541561Jesper K. Pedersen11-021 Brørup Skyttekreds188/04
66122956Finn Andersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening188/03
67104163Volker Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening188/01
68127765Lone Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening187/03
69129973Jimmy Illner13-367 Sønderborg Skyttekreds187/03
70117469Finn Gade09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening187/01
71112486Klaus Kristensen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening186/03
72108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening185/00
73129313Stephan Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening183/02
74130128Esther Meldgård10-005 Ousted Tåning Skytteforening183/01
75127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening181/03
76112653Dorde Lis Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I181/01
7747640Hans Petersen16-104 Sdr. Broby Skytteforening180/02
78128216Vita Bâr13-343 Grænseegnens Skytteforening171/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse FRI
118341Flemming Lauritsen09-101 Randers Skyttekreds199/08
2126980Anni Damgaard10-222 Gadbjerg Skytteforening195/06
363945Mette Pedersen18-025 Melby Skytteforening194/06
4112640Magnus Degenkolv09-101 Randers Skyttekreds191/06
5123849Patrik Gaulshøj10-282 Jelling fS Skydning188/01
6107530Flemming G Nielsen06-083 Hem Skytteforening184/04
7129845Tommy Jensen09-118 Lyngby Skyttekreds172/01

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 1
157425Dennis Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening200/15
239346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening200/14
284289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening200/14
491687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening200/13
539806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/12
598282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/12
737275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening200/11
787091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/11
934051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening200/08
1034084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/12
1040125Lone B. Lund11-006 Bramming Skytteforening199/12
12101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
1253644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
1495177Hans Byager10-282 Jelling fS Skydning199/08
15104491Marius Bendixen16-350 Særslev Skytteforening199/05
1653723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening198/15
1784054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/12
1795589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening198/12
1987592Peter Falck Grony16-350 Særslev Skytteforening198/08
2098290Connie Valentin13-362 Sundeved Skytteforening198/07
2125340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening197/11
2299457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening197/10
2353738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/10
2439087Thomas Søndergaard11-072 Helle Skytteforening197/08
2476771Joachim Espersen17-373 Ballerup Skytteforening197/08
2692288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/07
27111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/10
2890858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds196/08
2986200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/08
3038516Carina Damkier Jørgensen11-072 Helle Skytteforening195/07
3139534Sarah Brylle13-343 Grænseegnens Skytteforening194/09
3283267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub194/07
33115167Camilla Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I193/06
3493371Morten Bjerre Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening192/06

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 2
183824Tone V. S. Larsen10-103 Ammitsbøl SG&I200/10
282311Joakim Dahl-Nielsen17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39197/12
3107022Stinna Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening196/10
481644Jens Holmgaard Nissen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/07
543401Sune Christensen13-363 Broagerlands Skytteforening195/10
6124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening195/09
763963Mick Klitsgaard Hansen18-003 Frederikssund IF 1864195/05
853042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06
9127751Patrick Jepsen06-033 Skals Skytteforening194/05
1017764Rasmus Holst Andersen09-101 Randers Skyttekreds194/05
1196491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening194/03
12103967Kasper Larsen06-026 Kjellerup Skytteforening191/03
1397454Anders Byskov Nielsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening190/06
14122022Frederik Larsen11-021 Brørup Skyttekreds190/04
15126136Martin Christensen01-203 Sjørring Skytteforening189/03
16102416Fie Brandi Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening188/05
1733163Nicklaes Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening184/02

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Finale Liggende
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning299    103.9    402.9
240827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds298    102.3    400.3
339769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds297    103.2    400.2
439827Jens Nygaard11-001 Ribe Skyttekreds297    103.1    400.1
563279Sara Brix Sivertsen18-055 Blovstrød SG&I297    103.0    400.0
617365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds297    102.2    399.2
654713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening298    101.2    399.2
853137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening297    102.0    399.0
954774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening297    101.4    398.4
1061327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864297    100.9    397.9
1069409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening297    100.9    397.9
1269703Bent Kruse17-373 Ballerup Skytteforening297    97.6    394.6

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Foreningsholdsfinale
154713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening149/09    149/010    298/19
261327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864149/08    149/005    298/13
340827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds148/04    150/006    298/10
454774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening147/07    150/014    297/21
539827Jens Nygaard11-001 Ribe Skyttekreds150/11    147/008    297/19
676186Ken Poulsen17-302 Gundsølille SG&I150/10    147/006    297/16
753137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening150/08    147/007    297/15
839769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds149/06    148/007    297/13
969703Bent Kruse17-373 Ballerup Skytteforening149/06    148/006    297/12
1037275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening148/07    148/007    296/14
1169409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening148/05    148/004    296/09
1269303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening148/07    147/005    295/12
1357407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening148/05    147/005    295/10
1454312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I148/06    146/005    294/11
1599434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening148/06    146/002    294/08
1668928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/07    148/008    293/15
1769408Leif Bodilsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening147/06    146/007    293/13
1812022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds146/05    147/007    293/12
1835978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening147/06    146/006    293/12
2061802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864148/02    144/006    292/08
2160330Henning Sørensen17-302 Gundsølille SG&I145/03    147/003    292/06
2260025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I145/09    146/006    291/15
2369461Inge Rusbjerg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/05    146/005    291/10
2487542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I146/07    143/008    289/15
2548025Morten Laursen16-039 Horne Skytteforening144/07    144/005    288/12
2657419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening144/04    144/003    288/07
2658322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening145/04    143/003    288/07
2859536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I142/03    145/004    287/07
2958105Niels Olsen17-037 Tuse Skytteforening142/03    145/003    287/06
2962319Jens Erik Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864141/02    146/004    287/06
3128084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/06    141/002    286/08
3257411Sigurd Bohl Jensen17-006 Vemmelev SG&I142/01    143/004    285/05
3261612Poul Lamhauge17-302 Gundsølille SG&I145/02    140/003    285/05
3453420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I142/01    143/002    285/03
3546704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening141/03    142/002    283/05
3647955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening139/03    140/004    279/07
3762169Steen Møller18-003 Frederikssund IF 1864141/01    138/001    279/02
3831184Erik Madsen06-093 Haderup Skytteforening141/03    137/000    278/03
3953166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I143/04    134/006    277/10
4069431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/04    136/002    276/06
4148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening134/01    140/003    274/04
4269477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening142/01    131/000    273/01
4359650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I132/03    136/004    268/07
4461619Marianne Lamhauge17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening134/01    124/002    258/03

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Finale Stilling
135128Rene Kristiansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF294    103.5    397.5
250208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening294    102.7    396.7
388618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning294    99.8    393.8
462329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864290    101.8    391.8
560025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I291    98.5    389.5
668949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening288    100.8    388.8
761820Natasja Emilie Buchholdt18-011 Ølstykke Skytteforening290    98.3    388.3
854457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening289    93.6    382.6

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Stilling
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning147/05    147/05    294/10
286372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds144/04    148/05    292/09
361820Natasja Emilie Buchholdt18-011 Ølstykke Skytteforening144/06    146/05    290/11
453381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening142/05    146/06    288/11
586426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I142/03    144/03    286/06
680892Casper Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening142/01    142/01    284/02
730467Niels H. Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF143/05    141/03    284/08
886200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening140/03    141/04    281/07
947955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening139/03    140/04    279/07
1086870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening140/01    135/03    275/04
1185989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds134/04    138/04    272/08
1285295Chris Debel11-001 Ribe Skyttekreds134/02    137/03    271/05
1381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening126/03    134/00    260/03
1497095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening134/00    118/01    252/01
15100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening117/01    111/00    228/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Åben
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning149/10    150/13    299/23
263279Sara Brix Sivertsen18-055 Blovstrød SG&I148/06    149/07    297/13
317365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds149/09    148/07    297/16
469410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening149/07    148/08    297/15
594220Frederik Pedersen17-148 Høng Skytteforening148/08    148/07    296/15
637275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening148/07    148/07    296/14
782600Celine Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening147/09    147/06    294/15
899588Mia Andersen16-039 Horne Skytteforening148/08    146/05    294/13
999434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening148/06    146/02    294/08
1035978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening147/06    146/06    293/12
1195177Hans Byager10-282 Jelling fS Skydning148/04    142/02    290/06
1285492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub144/07    145/05    289/12
1325340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening144/06    145/03    289/09
1499457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening141/04    144/05    285/09
1593421Mathias Armose Madsen06-026 Kjellerup Skytteforening142/06    141/02    283/08
1684289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening143/06    140/05    283/11
1783267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub142/03    140/02    282/05
18124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening128/01    133/01    261/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
126495Steffen Halfdan Olsen17-373 Ballerup Skytteforening150/05    145/06    295/11
235128Rene Kristiansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF145/08    149/10    294/18
350208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening147/05    147/08    294/13
460025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I145/09    146/06    291/15
562329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864142/05    148/03    290/08
668949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening143/03    145/05    288/08
759536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I142/03    145/04    287/07
841611Bent P. Nielsen11-021 Brørup Skyttekreds143/04    143/04    286/08
955133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening145/07    141/02    286/09
1028084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/06    141/02    286/08
1125978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening145/03    140/04    285/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
117033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds145/06    147/05    292/11
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening145/06    144/03    289/09
348025Morten Laursen16-039 Horne Skytteforening144/07    144/05    288/12
425639Carsten Hauge09-940 Samsø Skytteforening139/03    146/08    285/11
546704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening141/03    142/02    283/05
617311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening140/00    142/05    282/05
757411Sigurd Bohl Jensen17-006 Vemmelev SG&I142/01    140/01    282/02
825297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening137/01    141/03    278/04
931184Erik Madsen06-093 Haderup Skytteforening141/03    137/00    278/03
1060716Pernille Lohmann Mikkelsen17-321 Greve Skytteforening138/04    139/04    277/08
1130547Knud Ejlersen06-063 Ørre Skytteforening139/02    137/03    276/05
1269431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/04    136/02    276/06
1343003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening134/01    141/01    275/02
1459650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I132/03    142/04    274/07
1543346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening140/03    134/01    274/04
1617356Gitte Hansen09-101 Randers Skyttekreds134/02    137/02    271/04
1760633Claus Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864137/02    134/03    271/05
1843337Poul Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening128/02    134/02    262/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
161028Susanne Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening144/02    140/03    284/05
225354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening140/02    138/03    278/05
348314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening134/01    140/03    274/04
469477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening142/01    131/00    273/01
596841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I132/01    139/01    271/02
662454Allan J. Asmussen18-003 Frederikssund IF 1864137/07    134/03    271/10
725202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening131/02    138/01    269/03
825387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening140/01    129/00    269/01
944018Johan Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening135/02    133/03    268/05
1053431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening131/01    136/02    267/03
11121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864129/03    137/04    266/07
1255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening133/02    131/02    264/04
1354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening132/02    129/03    261/05
1427146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds128/03    132/03    260/06
1570823Carsten Staalhagen Jappe21-343 Hvidovre Skyttekreds126/00    133/02    259/02
1661619Marianne Lamhauge17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening134/01    124/02    258/03
17130231Anant Choubey21-343 Hvidovre Skyttekreds120/00    126/02    246/02
18123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening125/01    121/00    246/01
19106690Jørgen Kim Christensen21-343 Hvidovre Skyttekreds128/01    117/01    245/02
2062657Lars Sørensen18-008 Jørlunde Skytteforening119/00    125/01    244/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1
169409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening148/05    149/06    297/11
261327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864149/08    148/07    297/15
333816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning148/05    148/06    296/11
435072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I149/06    147/07    296/13
525302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening147/07    148/08    295/15
623116Jens Roland Jensen09-101 Randers Skyttekreds147/09    148/06    295/15
725390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening148/08    147/07    295/15
857407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening148/05    147/05    295/10
928579Christian Kjær01-201 Thisted Skyttekreds148/06    146/05    294/11
1054312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I148/06    146/05    294/11
1168928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/07    148/08    293/15
1254186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening146/06    147/05    293/11
1369408Leif Bodilsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening147/06    146/07    293/13
1417325Henning Lausten09-101 Randers Skyttekreds148/07    144/04    292/11
1561802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864148/02    144/06    292/08
1669461Inge Rusbjerg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/05    146/05    291/10
1725323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening142/04    147/04    289/08
1887542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I146/07    143/08    289/15
1957006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening142/03    146/04    288/07
2057419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening144/04    144/03    288/07
2168845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening145/03    143/06    288/09
2258322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening145/04    143/03    288/07
2362319Jens Erik Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864141/02    146/04    287/06
2497642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/04    142/01    287/05
2553420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I142/01    143/02    285/03
2661287Bent Nielsen25-005 Åkirkeby Skytteforening145/01    140/03    285/04
2764634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF139/00    145/03    284/03
2853201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening143/05    139/04    282/09
2954902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/02    137/02    281/04
3062169Steen Møller18-003 Frederikssund IF 1864141/01    138/01    279/02
3153166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I143/04    134/06    277/10

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2
167459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds144/02    148/07    292/09
258105Niels Olsen17-037 Tuse Skytteforening142/03    145/03    287/06
368747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening146/06    140/04    286/10
487993Bente Hansen17-327 Osted/Lejre Skytteforening141/03    143/04    284/07
561211Bente K. Rasmussen25-005 Åkirkeby Skytteforening145/03    139/03    284/06
6116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening143/00    135/03    278/03
753229Kaj Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening134/01    136/02    270/03
871763Viggo Jørgensen18-035 Helsinge Skytte- & IF135/01    130/00    265/01
958227Johannes Nielsen17-327 Osted/Lejre Skytteforening126/01    138/01    264/02
1056316Per Lund Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening134/01    130/02    264/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 1
140827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds148/04    150/06    298/10
254713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening149/09    149/10    298/19
376186Ken Poulsen17-302 Gundsølille SG&I150/10    148/08    298/18
454774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening147/07    150/14    297/21
539769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds149/06    148/07    297/13
669703Bent Kruse17-373 Ballerup Skytteforening149/06    148/06    297/12
739827Jens Nygaard11-001 Ribe Skyttekreds150/11    147/08    297/19
853137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening150/08    147/07    297/15
961080Erik Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening147/04    149/09    296/13
10104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF147/05    149/06    296/11
1147914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening148/06    148/07    296/13
12106985Lotte B. Larsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds148/06    148/05    296/11
1317339Preben Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds147/04    148/06    295/10
1469303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening148/07    147/05    295/12
1519457Henrik Kronborg06-001 Viborg Skytteforening149/10    146/07    295/17
16126413Jonas Vestermark11-010 Esbjerg Skyttekreds149/06    146/06    295/12
1725234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening148/06    146/07    294/13
1819654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening149/09    145/04    294/13
1912022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds146/05    147/07    293/12
2060330Henning Sørensen17-302 Gundsølille SG&I145/03    147/09    292/12
2199527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening144/04    147/04    291/08
2234696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening143/06    141/04    284/10

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155531Gitte Larsen23-131 Østmøn SG&I149/06    146/03    295/09
215485Dennis Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening147/07    147/03    294/10
382492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening147/04    146/04    293/08
443374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening144/06    148/03    292/09
5126135Martin Osther11-021 Brørup Skyttekreds146/05    146/03    292/08
6126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds147/07    145/05    292/12
7122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds147/03    144/04    291/07
897524Anders Byager10-282 Jelling fS Skydning144/02    146/03    290/05
917330Evan Jensen09-101 Randers Skyttekreds145/05    144/05    289/10
1091098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening141/03    147/06    288/09
1125362Casper Buschbeck09-940 Samsø Skytteforening142/04    146/03    288/07
12118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening145/02    142/00    287/02
1392975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/05    143/03    286/08
14113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening145/06    141/03    286/09
15112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.142/02    143/01    285/03
1661612Poul Lamhauge17-302 Gundsølille SG&I145/02    140/03    285/05
1793636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/02    141/02    284/04
1896141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening138/01    144/05    282/06
19116328Benedicte Bodilsen18-055 Blovstrød SG&I143/02    138/01    281/03
2055698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I142/04    138/03    280/07
2143359Jytte Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening126/00    115/00    241/00
2241561Jesper K. Pedersen11-021 Brørup Skyttekreds117/01    121/02    238/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Stilling
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning147/05
261820Natasja Emilie Buchholdt18-011 Ølstykke Skytteforening144/06
386372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds144/04
430467Niels H. Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF143/05
553381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening142/05
686426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I142/03
780892Casper Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening142/01
886200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening140/03
986870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening140/01
1047955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening139/03
1185989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds134/04
1219552Rasmus Barrett06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening134/03
1385295Chris Debel11-001 Ribe Skyttekreds134/02
1497095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening134/00
1575149Maja Groot17-321 Greve Skytteforening133/02
1619919Dagmar Bjerre10-002 Honum og Omegns Skytteforening132/01
1781811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening126/03
18100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening117/01
1993146Rune Lauritsen21-343 Hvidovre Skyttekreds115/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Åben
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning149/10
217365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds149/09
369410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening149/07
494220Frederik Pedersen17-148 Høng Skytteforening148/08
499588Mia Andersen16-039 Horne Skytteforening148/08
637275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening148/07
763279Sara Brix Sivertsen18-055 Blovstrød SG&I148/06
799434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening148/06
995177Hans Byager10-282 Jelling fS Skydning148/04
1082600Celine Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening147/09
11104491Marius Bendixen16-350 Særslev Skytteforening147/06
1135978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening147/06
13101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds145/05
1457425Dennis Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening145/02
1585492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub144/07
1625340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening144/06
1787592Peter Falck Grony16-350 Særslev Skytteforening144/05
1891687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening144/04
1984289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening143/06
2053723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening143/03
2193421Mathias Armose Madsen06-026 Kjellerup Skytteforening142/06
2283267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub142/03
23126136Martin Christensen01-203 Sjørring Skytteforening142/02
2493371Morten Bjerre Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening141/04
2499457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening141/04
2617764Rasmus Holst Andersen09-101 Randers Skyttekreds141/03
2720012Frederik Laursen13-308 Vojens Skytteforening140/04
2881858Magnus Jensen01-203 Sjørring Skytteforening140/01
2919352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening139/02
3082311Joakim Dahl-Nielsen17-373 Ballerup Skytteforening135/01
31124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening128/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 1
126495Steffen Halfdan Olsen17-373 Ballerup Skytteforening150/05
250208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening147/05
360025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I145/09
435128Rene Kristiansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF145/08
555133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening145/07
628084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/06
722154Allan Aagaard06-011 Skive Skytteforening145/05
825978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening145/03
941611Bent P. Nielsen11-021 Brørup Skyttekreds143/04
1068949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening143/03
1127987Jan Thesbjerg06-011 Skive Skytteforening143/03
1262329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864142/05
1359536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I142/03
1428222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/05
1549823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening140/05
1662432Bjarne Sørensen18-003 Frederikssund IF 1864139/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 2
154457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening145/06
217033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds145/06
348025Morten Laursen16-039 Horne Skytteforening144/07
442951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening143/07
534977Jørgen Andersen10-423 Tørring Idrætsforening142/05
628015Hardy Larsen06-011 Skive Skytteforening142/04
727931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening142/02
857411Sigurd Bohl Jensen17-006 Vemmelev SG&I142/01
930183Jon Baggesen06-093 Haderup Skytteforening141/04
1031184Erik Madsen06-093 Haderup Skytteforening141/03
1146704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening141/03
1269431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/04
1343346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening140/03
1469344Signe Jensen17-321 Greve Skytteforening140/01
1517311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening140/00
1625639Carsten Hauge09-940 Samsø Skytteforening139/03
1730547Knud Ejlersen06-063 Ørre Skytteforening139/02
1860716Pernille Lohmann Mikkelsen17-321 Greve Skytteforening138/04
1942496Jens Hovgaard Larsen16-310 Otterup Skytteforening138/03
1955915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening138/03
2160633Claus Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864137/02
2243365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening137/01
2320009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening137/01
2425297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening137/01
2517356Gitte Hansen09-101 Randers Skyttekreds134/02
2643003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening134/01
2743033Christian Jakobsen01-501 Aalborg Skyttekreds133/03
2859650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I132/03
2934301Karsten Karstensen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening131/02
3043337Poul Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening128/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3
161028Susanne Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening144/02
269477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening142/01
325354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening140/02
435077Berit Andersen10-423 Tørring Idrætsforening140/02
525387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening140/01
662454Allan J. Asmussen18-003 Frederikssund IF 1864137/07
734585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening136/02
829924Carl Knudsen06-093 Haderup Skytteforening136/00
957413Morten Larsen18-055 Blovstrød SG&I135/03
1044018Johan Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening135/02
1131359Bent Mæng06-063 Ørre Skytteforening135/02
1248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening134/01
1361619Marianne Lamhauge17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening134/01
1455571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening133/02
15115847Søren Juul Møller18-055 Blovstrød SG&I132/02
1654434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening132/02
1796841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I132/01
1897938Jesper Skovgaard06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening132/01
1949743Martin Tornøe16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening131/03
2025202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening131/02
2153431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening131/01
2219315Peter Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening130/00
23121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864129/03
2456691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening128/04
2527146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds128/03
26106690Jørgen Kim Christensen21-343 Hvidovre Skyttekreds128/01
2770823Carsten Staalhagen Jappe21-343 Hvidovre Skyttekreds126/00
28101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening125/02
29123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening125/01
3034575Nicolai Beier10-002 Honum og Omegns Skytteforening124/00
3127992Jan Schmidt06-011 Skive Skytteforening122/01
3269290Benny Munk21-343 Hvidovre Skyttekreds121/03
33130231Anant Choubey21-343 Hvidovre Skyttekreds120/00
3494338Ryan Mikkelsen01-223 Karby Skyttekreds119/02
3562657Lars Sørensen18-008 Jørlunde Skytteforening119/00
3683255Kristian Bak Pedersen01-223 Karby Skyttekreds118/03
3734644John Jensen10-423 Tørring Idrætsforening114/01
3825565Jens Jensen09-902 Odder Skytteforening110/00
3939563Nicki Fabricius01-501 Aalborg Skyttekreds093/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 1
161327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864149/08
235072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I149/06
325390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening148/08
417325Henning Lausten09-101 Randers Skyttekreds148/07
528579Christian Kjær01-201 Thisted Skyttekreds148/06
554312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I148/06
733816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning148/05
757407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening148/05
769409Leif Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening148/05
1061802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864148/02
1123116Jens Roland Jensen09-101 Randers Skyttekreds147/09
1249642Helge Larsen16-350 Særslev Skytteforening147/08
1325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening147/07
1425728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub147/07
1569408Leif Bodilsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening147/06
1620861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening146/07
1687542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I146/07
1854186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening146/06
1925369Bjarne Andersen09-940 Samsø Skytteforening146/04
2068928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/07
2120681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening145/06
2269461Inge Rusbjerg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/05
2310606Bent Poulsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds145/05
2319511Thomas Skræp Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening145/05
2349486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening145/05
2349820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/05
2758322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening145/04
2797642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/04
2968845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening145/03
3061287Bent Nielsen25-005 Åkirkeby Skytteforening145/01
31110371Ove Guldager Pedersen16-350 Særslev Skytteforening144/04
3118368Erik Andersen09-101 Randers Skyttekreds144/04
3157419Lars Lund17-037 Tuse Skytteforening144/04
3410470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds144/04
3554902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/02
3626133Svend Borgbjerg09-944 Århus Riffelskytte Klub144/02
3753054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/07
3853201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening143/05
3953166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I143/04
4049316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening143/03
4180547Jens Peter Ladegaard10-282 Jelling fS Skydning142/04
4225323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening142/04
4324407Vagn Mikkelsen09-944 Århus Riffelskytte Klub142/03
4420954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening142/03
4457006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening142/03
4653420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I142/01
4749092Jens E. Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening141/02
4762319Jens Erik Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864141/02
4962169Steen Møller18-003 Frederikssund IF 1864141/01
5021256Einar Højsgård10-002 Honum og Omegns Skytteforening141/01
5131719Erik Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I141/00
5222477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds140/05
5310462Peter Møller01-404 Frederikshavn Skyttekreds140/02
5417359Finn Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds139/04
5519466Finn Karlsson06-005 Ulbjerg Skytteforening139/02
5664634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF139/00
5734969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I138/03
5822136Børge Riis Nielsen06-026 Kjellerup Skytteforening133/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 2
168747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening146/06
261211Bente K. Rasmussen25-005 Åkirkeby Skytteforening145/03
367459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds144/02
414851Carsten Hansen01-514 Vodskov Skytteforening144/01
5101762Poul Erik Christensen16-039 Horne Skytteforening143/05
615095Flemming Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening143/02
7116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening143/00
859402Torben Kaalund-Ramm11-001 Ribe Skyttekreds142/05
9125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening142/04
1058105Niels Olsen17-037 Tuse Skytteforening142/03
1133743Knud Bonde10-282 Jelling fS Skydning142/02
1234671Bent Jessen10-423 Tørring Idrætsforening141/04
1387993Bente Hansen17-327 Osted/Lejre Skytteforening141/03
1447932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening141/02
1533790Ove Laursen10-282 Jelling fS Skydning141/01
1655505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening141/01
1721163Jens Frandsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening140/05
1849222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening140/03
1918938Hans J. Steensig06-026 Kjellerup Skytteforening140/02
20107142Benny Ohlsen16-350 Særslev Skytteforening138/03
2110514Lars Rasmussen01-404 Frederikshavn Skyttekreds138/03
2168831Kurt Nielsen17-321 Greve Skytteforening138/03
2348293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening137/00
2463343Flemming Walther18-025 Melby Skytteforening136/02
2522262Preben Jensen06-014 Silkeborg Skyttekreds136/02
2622096John Madsen06-026 Kjellerup Skytteforening136/00
2777569Henning Dam09-901 Skytteklubben DSB/ASF135/02
2871763Viggo Jørgensen18-035 Helsinge Skytte- & IF135/01
2953229Kaj Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening134/01
2956316Per Lund Pedersen23-032 Damsholte Skytteforening134/01
3148256Conni Helding Larsen16-039 Horne Skytteforening129/00
3258227Johannes Nielsen17-327 Osted/Lejre Skytteforening126/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 1
139827Jens Nygaard11-001 Ribe Skyttekreds150/11
276186Ken Poulsen17-302 Gundsølille SG&I150/10
346176Karin Hansen16-104 Sdr. Broby Skytteforening150/09
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening150/08
547589Kenneth Hansen16-104 Sdr. Broby Skytteforening150/06
619457Henrik Kronborg06-001 Viborg Skytteforening149/10
719654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening149/09
754713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening149/09
9126413Jonas Vestermark11-010 Esbjerg Skyttekreds149/06
939769Morten Petermann11-001 Ribe Skyttekreds149/06
969703Bent Kruse17-373 Ballerup Skytteforening149/06
1269303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening148/07
13106985Lotte B. Larsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds148/06
1325234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening148/06
1347914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening148/06
1640827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds148/04
1754774Max Pil23-012 Tingsted Skytteforening147/07
18104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF147/05
1917339Preben Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds147/04
1961080Erik Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening147/04
2148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening146/06
2212022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds146/05
2315763Torben Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.146/05
2319486Allan T. Pedersen06-001 Viborg Skytteforening146/05
25105011Mads Bendixen16-350 Særslev Skytteforening146/04
25111899Thomas Høvelskov18-055 Blovstrød SG&I146/04
27112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening145/05
2860330Henning Sørensen17-302 Gundsølille SG&I145/03
2969376Morten Remsted17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening144/05
3099527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening144/04
3160777Leif Mikkelsen17-302 Gundsølille SG&I144/03
3234696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening143/06
3371084Ole Thy Christensen21-335 Hellerup SkydeSelskab124/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 2
170247Sys Hansen21-343 Hvidovre Skyttekreds150/05
255531Gitte Larsen23-131 Østmøn SG&I149/06
3126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds147/07
315485Dennis Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening147/07
582492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening147/04
6122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds147/03
7126135Martin Osther11-021 Brørup Skyttekreds146/05
8113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening145/06
9112325Dorthe Vanggaard18-055 Blovstrød SG&I145/05
917330Evan Jensen09-101 Randers Skyttekreds145/05
11118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening145/02
1161612Poul Lamhauge17-302 Gundsølille SG&I145/02
1343374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening144/06
1440927John Skovgaard11-010 Esbjerg Skyttekreds144/05
1570271Ib V Hansen21-343 Hvidovre Skyttekreds144/04
16120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds144/04
1682437Daniel F. Pedersen11-010 Esbjerg Skyttekreds144/04
1897524Anders Byager10-282 Jelling fS Skydning144/02
19115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening143/05
1992975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/05
2147448Tom Vibæk16-104 Sdr. Broby Skytteforening143/03
2269629Per Bay17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening143/03
2393636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/02
24116328Benedicte Bodilsen18-055 Blovstrød SG&I143/02
2527041Maria Birk Sørensen01-223 Karby Skyttekreds143/02
26123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening142/05
2731089Leif Glud Laursen06-098 Karup Skytteforening af 1889142/05
2825362Casper Buschbeck09-940 Samsø Skytteforening142/04
2855698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I142/04
30112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.142/02
31130183Kent Stoklund01-404 Frederikshavn Skyttekreds141/05
3291098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening141/03
33116970John Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds140/04
34111354Torben Hansen13-308 Vojens Skytteforening140/02
3517829Peder Mørch Andersen09-101 Randers Skyttekreds139/03
3658185Michael Groot17-333 Hvalsø Skytteforening139/03
3770439Torben Jensen21-335 Hellerup SkydeSelskab139/01
3841245Charlotte Dahl11-010 Esbjerg Skyttekreds138/01
3996141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening138/01
4031129Jørn Termansen06-098 Karup Skytteforening af 1889137/02
4173992Nanna Groot17-333 Hvalsø Skytteforening136/02
42108488Jonas Dahl Pedersen01-203 Sjørring Skytteforening136/01
4395283Laila B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening133/01
4443359Jytte Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening126/00
4555366Svend Overgaard23-131 Østmøn SG&I125/01
4647640Hans Petersen16-104 Sdr. Broby Skytteforening121/00
4741561Jesper K. Pedersen11-021 Brørup Skyttekreds117/01
4855237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I116/04

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab Senior
161327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864143/05    139/03    282/08
268928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening143/01    139/03    282/04
325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening142/02    139/03    281/05
420861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening140/04    139/05    279/09
557407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening141/02    137/00    278/02
625323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening139/02    137/03    276/05
725369Bjarne Andersen09-940 Samsø Skytteforening137/00    134/00    271/00
857006Kristian Ebbensgaard17-371 Herfølge Skytteforening137/01    129/01    266/02
933816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning141/02    125/00    266/02
1053054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening129/00    131/00    260/00
11116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening138/00    120/00    258/00
1297642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening131/00    126/01    257/01
1353229Kaj Pedersen23-131 Østmøn SG&I111/00    121/00    232/00

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab Voksen Åben
1111899Thomas Høvelskov18-055 Blovstrød SG&I148/06    145/03    293/09
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening146/04    146/06    292/10
354713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening149/07    143/03    292/10
4106985Lotte B. Larsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds144/02    145/01    289/03
560330Henning Sørensen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/03    142/01    285/04
654774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/00    141/02    285/02
715485Dennis Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening141/02    141/03    282/05
876186Ken Poulsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening142/02    139/03    281/05
9126413Jonas Vestermark11-010 Esbjerg Skyttekreds143/02    138/05    281/07
10104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF138/01    141/03    279/04
1143374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening141/01    138/03    279/04
1296841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I141/01    137/00    278/01
1396141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening139/03    138/00    277/03
14126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds143/04    134/01    277/05
1599527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening136/02    140/03    276/05
16112325Dorthe Vanggaard18-055 Blovstrød SG&I141/00    135/01    276/01
17118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening130/02    137/01    267/03

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab Ung åben
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning146/06    145/04    291/10
247955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening147/05    144/05    291/10
337275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening143/02    146/06    289/08
494220Frederik Pedersen17-148 Høng Skytteforening144/04    138/00    282/04
585492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub139/03    140/02    279/05
669410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/01    139/03    279/04
795177Hans Byager10-282 Jelling fS Skydning142/04    133/01    275/05
899434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening133/02    139/04    272/06
919352Henrik Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening140/05    132/01    272/06
1099457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening133/00    135/00    268/00

 

 

Gevær, 300m. - Klasse UNG Stilling
117365Camilla Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds278/07
288618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning277/06
353381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening268/05
486200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening266/03
535978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening261/05
680892Casper Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening260/01
730467Niels H. Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF255/01
886870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening253/01
985989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds217/01

 

 

Gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 1
135128Rene Kristiansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF291/08
226495Steffen Halfdan Olsen17-373 Ballerup Skytteforening282/08
317033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds281/05
450208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening280/06
528084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening279/06
655133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening278/04
722154Allan Aagaard06-011 Skive Skytteforening275/04
859536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I271/03

 

 

Gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 2
117311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening277/07
262329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864276/06
360025Morten Kleffel Petersen17-006 Vemmelev SG&I276/05
427987Jan Thesbjerg06-011 Skive Skytteforening275/02
568949Claus Bruun23-012 Tingsted Skytteforening272/05
628450Peter Kjær Fink01-201 Thisted Skyttekreds269/02
754457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening266/04
862432Bjarne Sørensen18-003 Frederikssund IF 1864266/02
949823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening265/03
1025297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening263/05
1143003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening260/03
1242951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening258/03
1341611Bent P. Nielsen11-021 Brørup Skyttekreds257/01
1428015Hardy Larsen06-011 Skive Skytteforening255/02
1528222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening254/00
1644018Johan Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening252/02

 

 

Gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 3
157413Morten Larsen18-011 Ølstykke Skytteforening264/06
220009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening262/03
343033Christian Jakobsen01-501 Aalborg Skyttekreds261/04
431184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889261/02
555915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening255/04
627146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds255/03
769477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening255/02
825202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening254/01
934301Karsten Karstensen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening253/05
1042496Jens Hovgaard Larsen16-310 Otterup Skytteforening249/04
1159650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I249/03
1225387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening247/00
1353431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening246/02
1448314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening243/02
1546704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening243/02
16121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864241/02
1761619Marianne Lamhauge17-302 Gundsølille SG&I241/02
1817356Gitte Hansen09-101 Randers Skyttekreds236/02
1954434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening235/00
20123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening212/01
2127992Jan Schmidt06-011 Skive Skytteforening200/00

 

 

Gevær, 300m. - Klasse Senior
161327Poul H. Brandt18-003 Frederikssund IF 1864143/05
268928Peter Hvidberg17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening143/01
317325Henning Lausten09-101 Randers Skyttekreds142/04
425302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening142/02
533816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning141/02
557407Susanne Frederiksen17-037 Tuse Skytteforening141/02
720861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening140/04
835072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I139/02
925323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening139/02
1019511Thomas Skræp Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening138/03
1187542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I138/02
12116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening138/00
1347475Villy I. S. Skalshøj Christensen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening137/02
1457006Kristian Ebbensgaard17-371 Herfølge Skytteforening137/01
1549316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening137/01
1625369Bjarne Andersen09-940 Samsø Skytteforening137/00
1763346Finn Scheibye21-302 Akademisk Skytteforening136/04
1823116Jens Roland Jensen09-101 Randers Skyttekreds136/02
1919654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening136/00
2025728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub135/02
2162169Steen Møller18-003 Frederikssund IF 1864135/01
2267459Otto Reenberg21-343 Hvidovre Skyttekreds134/02
2362319Jens Erik Nielsen18-003 Frederikssund IF 1864134/01
2410470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds132/01
2568845Kaj Hansen17-321 Greve Skytteforening131/02
2658322Kurt Petersen17-037 Tuse Skytteforening131/02
2797642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening131/00
2877569Henning Dam09-901 Skytteklubben DSB/ASF131/00
2953054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening129/00
3053420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I128/04
3125390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening127/03
3217359Finn Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds127/00
3371763Viggo Jørgensen18-035 Helsinge Skytte- & IF126/00
3453229Kaj Pedersen23-131 Østmøn SG&I111/00

 

 

Gevær, 300m. - Klasse Voksen Åben
154713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening149/07
2111899Thomas Høvelskov18-055 Blovstrød SG&I148/06
346176Karin Hansen16-104 Sdr. Broby Skytteforening146/06
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening146/04
519457Henrik Kronborg06-001 Viborg Skytteforening146/01
6106985Lotte B. Larsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds144/02
754774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/00
8126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds143/04
960330Henning Sørensen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/03
10126413Jonas Vestermark11-010 Esbjerg Skyttekreds143/02
1176186Ken Poulsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening142/02
1247914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening141/05
13112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening141/03
1415485Dennis Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening141/02
1596841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I141/01
1643374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening141/01
17112325Dorthe Vanggaard18-055 Blovstrød SG&I141/00
1815763Torben Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.140/02
19115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening140/01
2096141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening139/03
21104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF138/01
2269303Anders Sode17-373 Ballerup Skytteforening136/04
23120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds136/02
2499527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening136/02
25122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds136/01
2697524Anders Byager10-282 Jelling fS Skydning135/00
2725234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening135/00
2819486Allan T. Pedersen06-001 Viborg Skytteforening134/02
2947448Tom Vibæk16-104 Sdr. Broby Skytteforening131/00
30118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening130/02
3117330Evan Jensen09-101 Randers Skyttekreds130/00

 

 

Gevær, 300m. - Ung åben
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening147/05
298282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning146/06
394220Frederik Pedersen17-148 Høng Skytteforening144/04
437275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening143/02
595177Hans Byager10-282 Jelling fS Skydning142/04
693371Morten Bjerre Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening142/00
719352Henrik Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening140/05
825340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening140/03
969410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening140/01
1085492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub139/03
1184289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening135/02
1299434Kristian N. Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening133/02
1399457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening133/00
1481811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening124/00
1583267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub123/00

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse UNG Stilling
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning314/77
280892Casper Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening309/88
335978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening299/85
453557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening298/82
586870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening290/86
617764Rasmus Holst Andersen09-101 Randers Skyttekreds288/85
7100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening235/62

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 1
128084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening334/96
250208Jan Østergård Jensen16-350 Særslev Skytteforening332/94
335128Rene Kristiansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF329/94
422154Allan Aagaard06-011 Skive Skytteforening326/91
555133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening321/91
662329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864317/89
759536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I316/89
868949Claus Bruun23-012 Tingsted Skytteforening315/85
957411Sigurd Bohl Jensen17-037 Tuse Skytteforening311/91
1049823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening304/84
1128450Peter Kjær Fink01-201 Thisted Skyttekreds289/84

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse Voksen Stilling 2
127931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening317/94
248025Morten Laursen16-039 Horne Skytteforening316/93
327987Jan Thesbjerg06-011 Skive Skytteforening309/86
454457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening306/89
520009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening305/90
625297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening299/89
755915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening295/82
841611Bent P. Nielsen11-021 Brørup Skyttekreds293/72
917311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening288/85
1025387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening288/79
1159650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I287/83
1217339Preben Chemnitz Hansen09-101 Randers Skyttekreds277/84
1369477Gert Poulsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening271/74
1446704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening269/75
1531184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889267/66
1644018Johan Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening265/76
17121937Rasmus Andersen18-003 Frederikssund IF 1864247/71