17-09-2017 16:25:58 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DM Ungdom 50-200-300m 2017

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m BK

1Horne Skytteforening
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK150/05
126047Mark NielsenKlasse: BK148/06
122114Simon RosenkjærKlasse: BK146/04
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK143/03
Total587/18

2Boddum-Ydby Skytteforening
106376Sixten ThomsenKlasse: BK149/06
108405Asker Hougs JensenKlasse: BK147/04
118558Jonas TilstedKlasse: BK146/03
114505Søren Nørbjerg LarsenKlasse: BK145/04
Total587/17

3Kirke Hyllinge Skytteforening
107612Mathias NørgaardKlasse: BK148/10
119217Yasmin HansenKlasse: BK147/06
112037Cecilie NørgaardKlasse: BK146/02
107611Mikkel SchiødtKlasse: BK141/01
Total582/19

4Viborg Skytteforening
112078Kristoffer KvorningKlasse: BK146/05
124353Jeppe GalsgaardKlasse: BK144/05
109646Hans Christian OlsenKlasse: BK142/05
121236Mads Friis KriegbaumKlasse: BK142/02
Total574/17

5Fløng-Hedehusene Skytteforening
126196Frederikke ElmeskovKlasse: BK145/07
128031Tom Schjødt JensenKlasse: BK142/04
128096Vanessa Bautista Milling-HansenKlasse: BK142/03
100110Maria GraversenKlasse: BK141/01
Total570/15

6Randers Skyttekreds
120342Pelle Bøgh AnderssonKlasse: BK149/08
128686Frederik NørgaardKlasse: BK146/08
123119Magnus Kimose Ring AlgrenKlasse: BK138/01
120339Alexander BerthKlasse: BK136/03
Total569/20

7Vodskov Skytteforening
118294Nikolai Mou NielsenKlasse: BK147/05
121676Axel Aaes ChristensenKlasse: BK146/05
127001Matthias RechendorffKlasse: BK144/05
117040Sebastian C. BondeKlasse: BK132/02
Total569/17

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m BK FINALE

1Horne Skytteforening
126047Mark NielsenKlasse: F2FHF148/06    148/005    296/11
120920Emma Sophie KlinckKlasse: F2FHF150/05    144/004    294/09
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: F2FHF143/03    143/003    286/06
122114Simon RosenkjærKlasse: F2FHF146/04    142/000    288/04
Total1164/30

2Boddum-Ydby Skytteforening
108405Asker Hougs JensenKlasse: F2FHF147/04    148/006    295/10
118558Jonas TilstedKlasse: F2FHF146/03    146/008    292/11
106376Sixten ThomsenKlasse: F2FHF149/06    144/004    293/10
114505Søren Nørbjerg LarsenKlasse: F2FHF145/04    135/002    280/06
Total1160/37

3Kirke Hyllinge Skytteforening
107612Mathias NørgaardKlasse: F2FHF148/10    148/004    296/14
119217Yasmin HansenKlasse: F2FHF147/06    145/001    292/07
112037Cecilie NørgaardKlasse: F2FHF146/02    142/002    288/04
107611Mikkel SchiødtKlasse: F2FHF141/01    141/004    282/05
Total1158/30

4Viborg Skytteforening
112078Kristoffer KvorningKlasse: F2FHF146/05    143/002    289/07
124353Jeppe GalsgaardKlasse: F2FHF144/05    143/004    287/09
109646Hans Christian OlsenKlasse: F2FHF142/05    142/001    284/06
121236Mads Friis KriegbaumKlasse: F2FHF142/02    139/003    281/05
Total1141/27

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Junior

1Samsø Skytteforening
106625Alexander PetersenKlasse: JUN149/03
96039Mikkel von der LippeKlasse: JUN148/07
91753Peter ChristiansenKlasse: JUN147/04
109468Clara Ida JensenKlasse: JUN146/06
Total590/20

2Randers Skyttekreds
104261Bjørn VoigtKlasse: JUN149/10
101277Annemette Filtenborg BinderKlasse: JUN147/03
102102Magnus MikkelsenKlasse: JUN147/02
106870Kenni Vestergård HenriksenKlasse: JUN146/06
Total589/21

3Horne Skytteforening
105804Casper Risum AndersenKlasse: JUN149/09
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: JUN144/04
109289Sebastian Joe LarsenKlasse: JUN141/05
86197Thor Kortegård PedersenKlasse: JUN144/02
Total578/20

4Vodskov Skytteforening
103315Magnus KristensenKlasse: JUN146/05
102409Magnus LarsenKlasse: JUN144/03
97889Luckas Heby PedersenKlasse: JUN142/02
102410Mikkel Gjøderum JørgensenKlasse: JUN138/04
Total570/14

5Kirke Hyllinge Skytteforening
118762Tobias Dyrby NielsenKlasse: JUN145/06
111622Andreas JensenKlasse: JUN143/04
94206Matias B. LarsenKlasse: JUN143/06
97864Mathias StigaardKlasse: JUN137/00
Total568/16

6Bjergby SGI&U
112683Jesper ØstergaardKlasse: JUN145/06
112684Jonas NørgårdKlasse: JUN137/01
104648Martin Møller FrantsenKlasse: JUN133/02
105160Frederik KrogKlasse: JUN127/03
Total542/12

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Junior FINALE

1Randers Skyttekreds
101277Annemette Filtenborg BinderKlasse: F2FHF147/03    147/006    294/09
104261Bjørn VoigtKlasse: F2FHF149/10    147/005    296/15
102102Magnus MikkelsenKlasse: F2FHF147/02    145/004    292/06
106870Kenni Vestergård HenriksenKlasse: F2FHF146/06    144/005    290/11
Total1172/41

2Samsø Skytteforening
106625Alexander PetersenKlasse: F2FHF149/03    147/006    296/09
91753Peter ChristiansenKlasse: F2FHF147/04    144/006    291/10
109468Clara Ida JensenKlasse: F2FHF146/06    143/004    289/10
96039Mikkel von der LippeKlasse: F2FHF148/07    141/001    289/08
Total1165/37

3Horne Skytteforening
105804Casper Risum AndersenKlasse: F2FHF149/09    147/005    296/14
86197Thor Kortegård PedersenKlasse: F2FHF144/02    146/005    290/07
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: F2FHF144/04    143/003    287/07
109289Sebastian Joe LarsenKlasse: F2FHF141/05    140/002    281/07
Total1154/35

4Vodskov Skytteforening
97889Luckas Heby PedersenKlasse: F2FHF142/02    145/004    287/06
102409Magnus LarsenKlasse: F2FHF144/03    143/005    287/08
103315Magnus KristensenKlasse: F2FHF146/05    142/003    288/08
102410Mikkel Gjøderum JørgensenKlasse: F2FHF138/04    131/002    269/06
Total1131/28

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m BK

1Viborg Skytteforening
107458Daniel Hochland AndersenKlasse: BK1200/09
121236Mads Friis KriegbaumKlasse: BK1200/15
109646Hans Christian OlsenKlasse: BK1199/11
113665Chris NielsenKlasse: BK1198/07
Total797/42

2Ravnsborg Skytteforening
124027Mads H. LarsenKlasse: BK1200/05
124029Kenni HøjKlasse: BK1200/12
113898Kevin RejKlasse: BK1198/12
120122Melika AndersenKlasse: BK1198/13
Total796/42

3Horne Skytteforening
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK1200/17
122114Simon RosenkjærKlasse: BK1200/14
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK1199/11
112910Sara Kirstine JensenKlasse: BK1196/04
Total795/46

4Næstved Skytteforening
123401Mikkel R. PedersenKlasse: BK1200/09
121512Laurits MandrupKlasse: BK1199/10
109719Jonas R. PedersenKlasse: BK1198/07
121072Emilie HansenKlasse: BK1197/09
Total794/35

5Kirke Hyllinge Skytteforening
107611Mikkel SchiødtKlasse: BK2199/07
107612Mathias NørgaardKlasse: BK1198/10
112037Cecilie NørgaardKlasse: BK1198/09
119217Yasmin HansenKlasse: BK1198/09
Total793/35

6Særslev Skytteforening
122035Victor Kragh SørensenKlasse: BK1199/07
112824Victoria ConradsenKlasse: BK1198/13
124048Julie FrederiksenKlasse: BK1197/09
95601Anna Falck GronyKlasse: BK1197/15
Total791/44

7Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
108556Lars KrogKlasse: BK1198/08
113022Andreas TanderupKlasse: BK1198/11
113666Thomas Broe Højriis ChristensenKlasse: BK1198/10
120749Lucas Q. PedersenKlasse: BK1195/08
Total789/37

8Trehøje Skytteforening
114363Jacob MortensenKlasse: BK2199/10
118943Magnus Mohr VesterblaaeKlasse: BK1197/08
127600Jacob BendesenKlasse: BK2197/09
127236Kristian A. LarsenKlasse: BK3196/07
Total789/34

9Sønderborg Skyttekreds
111707Rasmus Knudsen NissenKlasse: BK1199/10
121968Kristoffer Boye LykKlasse: BK2199/09
118679Andreas LassKlasse: BK1197/04
121606Jamie IllnerKlasse: BK2194/08
Total789/31

10Fjelsted/Harndrup Skytteforening
127761Helene NinnKlasse: BK2200/14
113869Christian LarsenKlasse: BK1198/10
122828Victor HolmegaardKlasse: BK1195/08
128267Therese Marie JensenKlasse: BK1195/06
Total788/38

11Kongsted Skytteforening
124333Clara DahlKlasse: BK1199/11
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1198/11
128447Frederik Emil H. NielsenKlasse: BK2197/13
130094Anders B. HansenKlasse: BK2193/05
Total787/40

12Boddum-Ydby Skytteforening
108405Asker Hougs JensenKlasse: BK1198/10
112069Martin SvendsenKlasse: BK1198/10
123028Camilla JohannesenKlasse: BK1196/07
118558Jonas TilstedKlasse: BK1195/08
Total787/35

12Sjørring Skytteforening
122758Kristian Bloch AndersenKlasse: BK1198/11
122760Maia BlochKlasse: BK2197/11
128063Nikoline Bak NielsenKlasse: BK2197/06
124633Christian MoraisKlasse: BK1195/07
Total787/35

14Vester Hassing Skf.
118344Emil HedemannKlasse: BK1199/13
123820Emma Hejlesen KristensenKlasse: BK1196/08
15758Trine Weinreich Klit AndersenKlasse: BK1196/11
119628Daniel LarsenKlasse: BK1195/04
Total786/36

15Karby Skyttekreds
95321Amalie Birk D. SørensenKlasse: BK1200/17
108363Anders Birk Dysted SørensenKlasse: BK1198/09
101420Mads Larsen GlössKlasse: BK2195/06
118917Kasper Futterup SøndergaardKlasse: BK1192/05
Total785/37

16Midtdjurs Skytteforening
111770Kasper PoulsenKlasse: BK1198/09
126787Laura BødtkerKlasse: BK3197/08
126983Claes Braad HelwegKlasse: BK3196/07
99867Mia Hviid SørensenKlasse: BK1193/06
Total784/30

17Ousted Tåning Skytteforening
123669 Maja PedersenKlasse: BK1198/09
128389 Wendy JonasKlasse: BK2196/04
128390 Amy JonasKlasse: BK2196/08
111249 Hans Akselsen KirkholtKlasse: BK2193/08
Total783/29

18Fløng-Hedehusene Skytteforening
122743Jakob Hvidberg PedersenKlasse: BK2199/09
128031Tom Schjødt JensenKlasse: BK2198/07
125156Daniel RavnKlasse: BK2193/10
117645Jacob Bjerre CordtzKlasse: BK2192/06
Total782/32

19Frederikssund IF 1864
127008Annika ToftKlasse: BK2197/09
112084Dicte MøllerKlasse: BK1196/07
121916Morten Wulff HarslundKlasse: BK1195/08
118779Kasper Illum AndersenKlasse: BK1194/06
Total782/30

20Helle Skytteforening
125142Mads FriisKlasse: BK2196/09
116861Mads Repenning JensenKlasse: BK1195/06
117070Signe Wobeser NielsenKlasse: BK1195/06
125887Nanna MathiesenKlasse: BK1195/07
Total781/28

21Vojens Skytteforening
123929Matilde SkinderholmKlasse: BK1198/09
107180Joachim JørgensenKlasse: BK1197/13
123206Natasja DahlKlasse: BK1193/07
123604Line ThomsenKlasse: BK1191/08
Total779/37

22Tommerup Skytteforening
115635Ann-Mai Skaarup DitlevsenKlasse: BK2199/12
115636Johanne Petra Skaarup DitlevsenKlasse: BK2196/10
119559Matilde HermannKlasse: BK2195/09
124272Anna KrogsgaardKlasse: BK2189/03
Total779/34

23Randers Skyttekreds
120342Pelle Bøgh AnderssonKlasse: BK2197/08
128686Frederik NørgaardKlasse: BK2195/09
123119Magnus Kimose Ring AlgrenKlasse: BK2193/06
120339Alexander BerthKlasse: BK2192/06
Total777/29

24Klejs-Juelsminde Skytteforening
101491 Gustav RøjkjærKlasse: BK1199/13
120991Johannes RasmussenKlasse: BK1196/12
125877 Frederik PetersenKlasse: BK2194/06
129690 Sally SørensenKlasse: BK2185/03
Total774/34

25Gimlinge SG&I
124154Teis JensenKlasse: BK2198/07
110579Tobias RohdeKlasse: BK1196/07
124155Kristian JohansenKlasse: BK2193/07
119751Rasmus VangsgaardKlasse: BK2187/02
Total774/23

26Tuse Skytteforening
123764Mathilde BredgaardKlasse: BK1199/15
127050Peter SchmidtKlasse: BK2193/07
127720Jonas DallKlasse: BK2190/02
95591Johan Bohl JensenKlasse: BK3188/05
Total770/29

27Glud Skytteforening
122920 Maja MadsenKlasse: BK2196/08
124743 Kasper LundKlasse: BK2192/05
128661 Trine Østergaard FrandsenKlasse: BK3192/04
127137 Mikkel MadsenKlasse: BK3189/05
Total769/22

28Alslev Skytteforening
112500Emilia Katrine LundKlasse: BK1196/08
111814Freja SillesenKlasse: BK2189/04
112499Anna Marie LundKlasse: BK2189/05
112255Peernille S. Thomasen JespersenKlasse: BK2185/04
Total759/21

29Østerlars Skytteforening
120036Rasmus NissenKlasse: BK1200/10
114306Victoria Ager HöyKlasse: BK2193/08
125253Filucca Caroline Ager HöyKlasse: BK3181/03
130023Anker ErthmannKlasse: BK3181/02
Total755/23

30Ørre Skytteforening
118127Linda Kirkegaard LagerKlasse: BK1197/11
118128Elisabeth Kirkegaard LagerKlasse: BK1192/07
111077Lucas HøjmarkKlasse: BK2187/04
127054Frederik BjerregaardKlasse: BK3162/01
Total738/23

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m BK FINALE

1Horne Skytteforening
122114Simon RosenkjærKlasse: F5FHF200/14    200/011    400/25
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: F5FHF199/11    199/016    398/27
120920Emma Sophie KlinckKlasse: F5FHF200/17    198/012    398/29
112910Sara Kirstine JensenKlasse: F5FHF196/04    197/009    393/13
Total1589/94

2Ravnsborg Skytteforening
120122Melika AndersenKlasse: F5FHF198/13    199/009    397/22
113898Kevin RejKlasse: F5FHF198/12    198/011    396/23
124027Mads H. LarsenKlasse: F5FHF200/05    198/010    398/15
124029Kenni HøjKlasse: F5FHF200/12    196/007    396/19
Total1587/79

3Viborg Skytteforening
121236Mads Friis KriegbaumKlasse: F5FHF200/15    199/012    399/27
113665Chris NielsenKlasse: F5FHF198/07    197/005    395/12
107458Daniel Hochland AndersenKlasse: F5FHF200/09    196/011    396/20
109646Hans Christian OlsenKlasse: F5FHF199/11    196/011    395/22
Total1585/81

4Næstved Skytteforening
121512Laurits MandrupKlasse: F5FHF199/10    199/012    398/22
121072Emilie HansenKlasse: F5FHF197/09    198/012    395/21
109719Jonas R. PedersenKlasse: F5FHF198/07    196/008    394/15
123401Mikkel R. PedersenKlasse: F5FHF200/09    196/009    396/18
Total1583/76

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Junior

1Samsø Skytteforening
109468Clara Ida JensenKlasse: J1199/10
96039Mikkel von der LippeKlasse: J2198/10
91753Peter ChristiansenKlasse: J1197/11
106625Alexander PetersenKlasse: J1196/08
Total790/39

2Randers Skyttekreds
101277Annemette Filtenborg BinderKlasse: J1199/11
104261Bjørn VoigtKlasse: J1199/10
110272Anders Herman LaursenKlasse: J1197/11
102102Magnus MikkelsenKlasse: J1195/06
Total790/38

3Særslev Skytteforening
102794Emil R. OlesenKlasse: J1200/10
102795Rasmus R. OlesenKlasse: J1199/10
97156Jonas Mølgaard ChristensenKlasse: J1197/05
94796Mathias S. ChristensenKlasse: J1193/05
Total789/30

4Viborg Skytteforening
101594Victor ThomsenKlasse: J1199/14
113123Emilie Louise RasmussenKlasse: J1197/11
107452Sara AlexisKlasse: J1196/10
109643Christine JacobiKlasse: J1196/06
Total788/41

5Vodskov Skytteforening
103696Louise KarstoftKlasse: J1199/10
113843Nina Guldbæk LarsenKlasse: J1197/07
97889Luckas Heby PedersenKlasse: J2197/12
101919Lonnie Heby PedersenKlasse: J2195/09
Total788/38

6Ølstykke Skytteforening
115628Mikkel KannikKlasse: J1198/13
83692Victoria H HansenKlasse: J1198/10
103961Victor NielsenKlasse: J1197/08
116613Oliver Dall HansenKlasse: J1195/06
Total788/37

7Nykøbing F. Skytteforening
119511Simon SivebækKlasse: J1197/06
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: J1196/10
122163Maria AndersenKlasse: J1196/10
114020Mette OttosenKlasse: J1195/06
Total784/32

8Midtdjurs Skytteforening
114483Thomas Marding Thorsen-PoulsenKlasse: J2199/12
114387Julie H ChristiansenKlasse: J2196/09
117976Rune Bjørnholdt KnudsenKlasse: J2195/04
99536Nicolaj August Brock JensenKlasse: J2194/06
Total784/31

9Bjergby SGI&U
102711Sofie FrantsenKlasse: J1198/11
112684Jonas NørgårdKlasse: J2196/07
104648Martin Møller FrantsenKlasse: J2195/07
112683Jesper ØstergaardKlasse: J2194/08
Total783/33

10NyVest Skytteforening
104662Ofelia JørgensenKlasse: J1198/10
115728Theis Kofod HounsgaardKlasse: J1198/11
112107Sebastian GrothKlasse: J2194/06
112101Nicolai Dam AndersenKlasse: J2192/05
Total782/32

11Ravnsborg Skytteforening
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J1198/12
111680Emil M. JørgensenKlasse: J2196/10
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2193/09
118509Karina NielsenKlasse: J2193/08
Total780/39

12Trehøje Skytteforening
83073Jonas AndersenKlasse: J1199/10
107890Mads-Emil MogensenKlasse: J2195/06
98934Cecilie MadsenKlasse: J2193/06
99842Nikolaj Slot LarsenKlasse: J2193/04
Total780/26

13Kongsted Skytteforening
108974Kamilla JakobsenKlasse: J1199/12
104721Peter H. NielsenKlasse: J1197/07
108975Rasmus CaspersenKlasse: J1194/04
119740Cindy DahlKlasse: J2189/07
Total779/30

14Høng Skytteforening
100147Kasper PedersenKlasse: J1198/10
109090Kristian LarsenKlasse: J2194/07
119784Tobias Astrop PaludanKlasse: J2194/04
119769Mikkel AndersenKlasse: J2193/04
Total779/25

15Grænseegnens Skytteforening
127880Camilla JohannsenKlasse: J2197/06
104165Bjørn BärKlasse: J1194/03
114993Lasse B. AsmussenKlasse: J1194/05
117267Niclas L. SeifenKlasse: J2194/07
Total779/21

16Bredstrup-Pjedsted IF
108644 Jeppe F. LarsenKlasse: J1198/05
112419 Carsten Højen HansenKlasse: J2194/04
113174 Liva H. HøjenKlasse: J2193/06
112421 Niclas HejsletKlasse: J2192/05
Total777/20

17Hjørring Skytteforening
113442Lars PadfieldKlasse: J1196/08
106441Thomas Grøn BendixenKlasse: J1195/10
111232Peter Christensen NguyenKlasse: J2195/08
118537Morten Christian PedersenKlasse: J2190/05
Total776/31

18Horne Skytteforening
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: J1198/09
86191Sofus Helding AndersenKlasse: J2194/08
109289Sebastian Joe LarsenKlasse: J1192/07
109288Lea HansenKlasse: J2189/03
Total773/27

19Fløng-Hedehusene Skytteforening
119757Annika HåkanssonKlasse: J2196/08
120318Oliver LarsenKlasse: J2194/06
100110Maria GraversenKlasse: J2190/03
112527Carmen BogradKlasse: J2187/05
Total767/22

20Middelfart Skytteforening
96978Simon B JensenKlasse: J2195/06
117561Mads Nærregaard RasmussenKlasse: J2191/06
129844Sara Borg FinnedalKlasse: J2188/06
95864Max AutzenKlasse: J2188/01
Total762/19

21Nykøbing Sj. Skytteforening
121843Thais HansenKlasse: J2193/07
114504Laurine Wolmer PetersenKlasse: J2190/05
103614Benjamin GravesKlasse: J1186/05
103912Malou E. M. LarsenKlasse: J1186/00
Total755/17

22Sønderborg Skyttekreds
107380OIiver IllnerKlasse: J1198/07
122364Emma Sofia Vogt WidtfeldtKlasse: J2186/02
122365Rasmus Klinge Vandær ThomsenKlasse: J2176/06
126105Jacob Toft NissenKlasse: J2176/02
Total736/17

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Junior FINALE

1Samsø Skytteforening
91753Peter ChristiansenKlasse: F5FHF197/11    200/012    397/23
109468Clara Ida JensenKlasse: F5FHF199/10    199/011    398/21
106625Alexander PetersenKlasse: F5FHF196/08    198/010    394/18
96039Mikkel von der LippeKlasse: F5FHF198/10    198/009    396/19
Total1585/81

2Viborg Skytteforening
109643Christine JacobiKlasse: F5FHF196/06    200/010    396/16
107452Sara AlexisKlasse: F5FHF196/10    199/014    395/24
113123Emilie Louise RasmussenKlasse: F5FHF197/11    198/009    395/20
101594Victor ThomsenKlasse: F5FHF199/14    196/012    395/26
Total1581/86

3Særslev Skytteforening
102794Emil R. OlesenKlasse: F5FHF200/10    199/011    399/21
94796Mathias S. ChristensenKlasse: F5FHF193/05    198/008    391/13
102795Rasmus R. OlesenKlasse: F5FHF199/10    197/009    396/19
97156Jonas Mølgaard ChristensenKlasse: F5FHF197/05    196/008    393/13
Total1579/66

4Randers Skyttekreds
101277Annemette Filtenborg BinderKlasse: F5FHF199/11    200/011    399/22
102102Magnus MikkelsenKlasse: F5FHF195/06    198/008    393/14
110272Anders Herman LaursenKlasse: F5FHF197/11    197/007    394/18
104261Bjørn VoigtKlasse: F5FHF199/10    194/007    393/17
Total1579/71

5Ølstykke Skytteforening
103961Victor NielsenKlasse: F5FHF197/08    197/005    394/13
115628Mikkel KannikKlasse: F5FHF198/13    197/006    395/19
116613Oliver Dall HansenKlasse: F5FHF195/06    197/007    392/13
83692Victoria H HansenKlasse: F5FHF198/10    197/012    395/22
Total1576/67

6Vodskov Skytteforening
101919Lonnie Heby PedersenKlasse: F5FHF195/09    199/013    394/22
103696Louise KarstoftKlasse: F5FHF199/10    196/005    395/15
113843Nina Guldbæk LarsenKlasse: F5FHF197/07    194/005    391/12
97889Luckas Heby PedersenKlasse: F5FHF197/12    194/006    391/18
Total1571/67

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 200m UNGDOM

1DGI Fyn
113869Christian LarsenKlasse: BK150/11
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK150/05
100102Trine KnudsenKlasse: JUN149/07
105804Casper Risum AndersenKlasse: JUN149/09
126047Mark NielsenKlasse: BK148/06
109881Annika HansenKlasse: JUN147/04
122941Helene EckardtKlasse: BK147/06
122114Simon RosenkjærKlasse: BK146/04
96978Simon B JensenKlasse: JUN146/02
86197Thor Kortegård PedersenKlasse: JUN144/02
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: JUN144/04
112360Kristian L. AndersenKlasse: BK143/07
- Brutto -
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK143/03
86191Sofus Helding AndersenKlasse: JUN142/02
109289Sebastian Joe LarsenKlasse: JUN141/05
Total1763/67

2DGI Nordjylland
106220Kasper Hjorth LousdalKlasse: JUN150/10
106376Sixten ThomsenKlasse: BK149/06
108411Rune Hougs JensenKlasse: JUN149/05
113843Nina Guldbæk LarsenKlasse: JUN148/05
108405Asker Hougs JensenKlasse: BK147/04
103315Magnus KristensenKlasse: JUN146/05
118558Jonas TilstedKlasse: BK146/03
95321Amalie Birk D. SørensenKlasse: BK146/05
112069Martin SvendsenKlasse: BK145/07
114505Søren Nørbjerg LarsenKlasse: BK145/04
102409Magnus LarsenKlasse: JUN144/03
110961Kasper JensenKlasse: BK144/05
- Brutto -
93650Hjalte Morthorst JensenKlasse: JUN143/03
97889Luckas Heby PedersenKlasse: JUN142/02
117040Sebastian C. BondeKlasse: BK132/02
Total1759/62

3DGI Midt- & Vestsjælland
105095Frederik ChristensenKlasse: BK150/08
105094Katrine ChristensenKlasse: JUN149/06
107612Mathias NørgaardKlasse: BK148/10
119217Yasmin HansenKlasse: BK147/06
112037Cecilie NørgaardKlasse: BK146/02
123764Mathilde BredgaardKlasse: BK146/05
127050Peter SchmidtKlasse: BK146/06
118762Tobias Dyrby NielsenKlasse: JUN145/06
90829Jonas OlsenKlasse: JUN145/07
111622Andreas JensenKlasse: JUN143/04
128031Tom Schjødt JensenKlasse: BK142/04
100110Maria GraversenKlasse: BK141/01
- Brutto -
107611Mikkel SchiødtKlasse: BK141/01
97864Mathias StigaardKlasse: JUN137/00
114967Alexander PripKlasse: JUN134/05
Total1748/65

4DGI Storstrømmen
114901Mads H. AndreasenKlasse: JUN150/06
119509Mads MossinKlasse: JUN148/06
122163Maria AndersenKlasse: JUN148/05
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: JUN146/05
111722Line Munk-KnudsenKlasse: JUN146/03
121512Laurits MandrupKlasse: BK145/04
109735Rasmus DalgaardKlasse: JUN144/07
127729Bjarke BalcerKlasse: BK142/04
104721Peter H. NielsenKlasse: JUN141/02
114905Frederik LauenbergKlasse: JUN139/03
115457Kasper OvergaardKlasse: BK131/00
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK131/01
- Brutto -
111437Noah JørgensenKlasse: JUN135/04
118509Karina NielsenKlasse: JUN135/01
122736Tobias HedemannKlasse: JUN128/01
Total1711/46

5DGI Midtjylland
117015Kasper KristiansenKlasse: JUN148/07
108556Lars KrogKlasse: BK147/03
112078Kristoffer KvorningKlasse: BK146/05
124353Jeppe GalsgaardKlasse: BK144/05
109646Hans Christian OlsenKlasse: BK142/05
113666Thomas Broe Højriis ChristensenKlasse: BK142/03
121236Mads Friis KriegbaumKlasse: BK142/02
129072Jakob Berg GøttscheKlasse: JUN140/04
108184Bjørn OlsenKlasse: JUN139/00
113022Andreas TanderupKlasse: BK137/02
118128Elisabeth Kirkegaard LagerKlasse: BK137/01
123606Celina DalsgaardKlasse: JUN134/03
- Brutto -
118127Linda Kirkegaard LagerKlasse: BK124/03
Total1698/40

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 300m UNGDOM

1DGI Fyn
100102Trine KnudsenKlasse: JUN146/04
113869Christian LarsenKlasse: BK145/06
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: JUN144/02
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK141/05
- Brutto -
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK139/02
Total576/17

2DGI Midt- & Vestsjælland
105095Frederik ChristensenKlasse: BK143/01
107612Mathias NørgaardKlasse: BK143/04
105094Katrine ChristensenKlasse: JUN140/02
90829Jonas OlsenKlasse: JUN140/01
- Brutto -
100110Maria GraversenKlasse: BK135/01
Total566/08

3DGI Nordjylland
113843Nina Guldbæk LarsenKlasse: JUN143/04
103315Magnus KristensenKlasse: JUN142/04
118294Nikolai Mou NielsenKlasse: BK139/01
112069Martin SvendsenKlasse: BK138/01
- Brutto -
102409Magnus LarsenKlasse: JUN133/02
Total562/10

4DGI Sydøstjylland
101491Gustav RøjkjærKlasse: BK146/04
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-MikkelsenKlasse: JUN140/02
101479Mikkel LethKlasse: JUN139/01
120958Philip Nordahl GrandKlasse: JUN135/00
- Brutto -
101490Christoffer RøjkjærKlasse: JUN133/02
Total560/07

5DGI Midtjylland
108556Lars KrogKlasse: BK141/04
108184Bjørn OlsenKlasse: JUN136/00
117015Kasper KristiansenKlasse: JUN134/02
124353Jeppe GalsgaardKlasse: BK129/00
- Brutto -
113022Andreas TanderupKlasse: BK120/02
Total540/06

6DGI Storstrømmen
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: JUN140/01
114901Mads H. AndreasenKlasse: JUN139/01
119509Mads MossinKlasse: JUN139/01
121512Laurits MandrupKlasse: BK122/00
- Brutto -
109735Rasmus DalgaardKlasse: JUN137/01
Total540/03

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 50m UNGDOM

1DGI Fyn
100102Trine KnudsenKlasse: J1200/12
102794Emil R. OlesenKlasse: J1200/10
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK1200/17
122114Simon RosenkjærKlasse: BK1200/14
102795Rasmus R. OlesenKlasse: J1199/10
114591Kamilla JørgensenKlasse: J1199/06
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK1199/11
122035Victor Kragh SørensenKlasse: BK1199/07
126047Mark NielsenKlasse: BK2199/11
101907Trine RøigaardKlasse: BK1198/12
112824Victoria ConradsenKlasse: BK1198/13
124920Lea Marstrand VolderKlasse: BK2198/10
90303Rasmus LarsenKlasse: J2196/05
86191Sofus Helding AndersenKlasse: J2194/08
124918Asger Marstrand VolderKlasse: BK3191/07
126323Nikita ForsmanKlasse: BK3182/01
- Brutto -
128747Julie S. KjøllerKlasse: BK2198/06
89769Henrik Hylsebeck NielsenKlasse: J1197/05
100962Maria PedersenKlasse: BK2195/05
109288Lea HansenKlasse: J2189/03
Total3152/154

2DGI Midt- & Vestsjælland
126801Signe HansenKlasse: BK1200/08
105094Katrine ChristensenKlasse: J1199/11
107611Mikkel SchiødtKlasse: BK2199/07
110952Nikoline StormKlasse: J2199/10
122743Jakob Hvidberg PedersenKlasse: BK2199/09
123764Mathilde BredgaardKlasse: BK1199/15
105095Frederik ChristensenKlasse: BK1198/08
107612Mathias NørgaardKlasse: BK1198/10
112037Cecilie NørgaardKlasse: BK1198/09
90829Jonas OlsenKlasse: J1198/08
114967Alexander PripKlasse: J1197/09
117411Josefine WollerKlasse: J2196/05
114274Peter AndersenKlasse: BK1195/06
97864Mathias StigaardKlasse: J2195/09
127227Louise TruelsenKlasse: BK3191/02
123115Albert WollerKlasse: BK3188/05
- Brutto -
118762Tobias Dyrby NielsenKlasse: J1195/06
123856Daniel PaludanKlasse: BK2192/03
95591Johan Bohl JensenKlasse: BK3188/05
128064Ida AndersenKlasse: BK3184/02
Total3149/131

3DGI Sønderjylland
121102Maximilian LaschkeKlasse: BK1200/13
111707Rasmus Knudsen NissenKlasse: BK1199/10
107380OIiver IllnerKlasse: J1198/07
120162Rigmor JakobsenKlasse: BK1198/11
123929Matilde SkinderholmKlasse: BK1198/09
107180Joachim JørgensenKlasse: BK1197/13
112939Emil UrbanskiKlasse: J1197/08
118679Andreas LassKlasse: BK1197/04
120161Melissa V. VestergaardKlasse: J2197/05
127880Camilla JohannsenKlasse: J2197/06
128739Sara SteenholdtKlasse: BK3197/06
128497Liane F. HesslerKlasse: BK2196/06
128742Hannibal Kramer ThomsenKlasse: BK3195/04
114993Lasse B. AsmussenKlasse: J1194/05
117267Niclas L. SeifenKlasse: J2194/07
121606Jamie IllnerKlasse: BK2194/08
- Brutto -
122187Kira VosnyKlasse: BK1195/09
104165Bjørn BärKlasse: J1194/03
130246Mathias KooijmanKlasse: BK3192/04
104164Peter BärKlasse: BK2188/12
Total3148/122

4DGI Nordjylland
114505Søren Nørbjerg LarsenKlasse: BK2200/13
95321Amalie Birk D. SørensenKlasse: BK1200/17
103696Louise KarstoftKlasse: J1199/10
118344Emil HedemannKlasse: BK1199/13
123445Kasper Søgaard HenriksenKlasse: BK2199/12
108405Asker Hougs JensenKlasse: BK1198/10
112069Martin SvendsenKlasse: BK1198/10
93561Mogens KappelKlasse: J1197/10
97889Luckas Heby PedersenKlasse: J2197/12
103315Magnus KristensenKlasse: J1196/08
106220Kasper Hjorth LousdalKlasse: J1196/12
123820Emma Hejlesen KristensenKlasse: BK1196/08
15758Trine Weinreich Klit AndersenKlasse: BK1196/11
126019Oliver Kjelgaard PedersenKlasse: BK3192/04
118349Laura R. DahlKlasse: J2191/06
126598Tobias Neustrup NielsenKlasse: BK3190/05
- Brutto -
106441Thomas Grøn BendixenKlasse: J1195/10
107515Sune Grøn BendixenKlasse: BK1195/08
108411Rune Hougs JensenKlasse: J1195/08
123034Kasper Vestergaard PedersenKlasse: BK2192/04
Total3144/161

5DGI Storstrømmen
114901Mads H. AndreasenKlasse: J1200/13
124029Kenni HøjKlasse: BK1200/12
121512Laurits MandrupKlasse: BK1199/10
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J1198/12
120122Melika AndersenKlasse: BK1198/13
111482Jakob Pryds FrederiksenKlasse: BK1197/12
121072Emilie HansenKlasse: BK1197/09
128447Frederik Emil H. NielsenKlasse: BK2197/13
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: J1196/10
126222Simon K. MortensenKlasse: BK2196/07
114020Mette OttosenKlasse: J1195/06
119622Clara NielsenKlasse: BK2195/05
125344Rasmus Nielsen-BorupKlasse: BK3194/04
129923Lucas E. SvejdalKlasse: BK3194/02
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2193/09
118509Karina NielsenKlasse: J2193/08
- Brutto -
119509Mads MossinKlasse: J2192/04
129924Catrine H. HansenKlasse: BK3191/04
120321Mathias HedengranKlasse: BK1187/06
129887Stephanie KristensenKlasse: BK3185/03
Total3142/145

6DGI Midtjylland
107458Daniel Hochland AndersenKlasse: BK1200/09
101594Victor ThomsenKlasse: J1199/14
109646Hans Christian OlsenKlasse: BK1199/11
108184Bjørn OlsenKlasse: J1198/09
111795Kristian JohansenKlasse: J1198/12
113022Andreas TanderupKlasse: BK1198/11
113665Chris NielsenKlasse: BK1198/07
113666Thomas Broe Højriis ChristensenKlasse: BK1198/10
117829Camilla JohansenKlasse: J1198/07
117015Kasper KristiansenKlasse: J2196/11
123230Keven Axel SørensenKlasse: BK1195/11
126232Daniel KlærkeKlasse: BK3195/04
112078Kristoffer KvorningKlasse: J2194/08
124353Jeppe GalsgaardKlasse: BK2194/07
126481Lau Valsgaard SørensenKlasse: BK2193/09
129955Nikolaj Gråkjær EgebækKlasse: BK3189/03
- Brutto -
118128Elisabeth Kirkegaard LagerKlasse: BK1192/07
126141Laura PetersenKlasse: J2192/03
129954Magnus SundstrupKlasse: BK3185/02
126233Rasmus KlærkeKlasse: BK3180/00
Total3142/143

7DGI Sydvest
127795Oliver H. BrixKlasse: BK2200/05
103478Rikke ChristensenKlasse: J1198/09
103514Lasse Elkjær NielsenKlasse: J1198/10
122584Kristian Hansen BrixKlasse: J2198/09
127460Emma Falck LauridsenKlasse: BK1198/12
89134Line H. PedersenKlasse: J1198/11
114084Magnus ØlgodKlasse: BK1197/10
116598Nicolai MathiesenKlasse: J2197/09
99520Stine JacobsenKlasse: J1197/09
112500Emilia Katrine LundKlasse: BK1196/08
125142Mads FriisKlasse: BK2196/09
116861Mads Repenning JensenKlasse: BK1195/06
117070Signe Wobeser NielsenKlasse: BK1195/06
125887Nanna MathiesenKlasse: BK1195/07
123138Perle MikkelsenKlasse: BK3193/07
125074Philip Risbøl OstherKlasse: BK3191/08
- Brutto -
127425Daniel NielsenKlasse: BK2192/07
89135Anna H. PedersenKlasse: J2192/06
118626Sascha KampmannKlasse: J2191/06
111814Freja SillesenKlasse: BK2189/04
Total3142/135

8DGI Østjylland
101277Annemette Filtenborg BinderKlasse: J1199/11
104261Bjørn VoigtKlasse: J1199/10
109468Clara Ida JensenKlasse: J1199/10
114483Thomas Marding Thorsen-PoulsenKlasse: J2199/12
116842Josefine BachmannKlasse: BK1199/11
111770Kasper PoulsenKlasse: BK1198/09
128109Daniel Kronborg AndersenKlasse: BK3198/06
96039Mikkel von der LippeKlasse: J2198/10
120342Pelle Bøgh AnderssonKlasse: BK2197/08
91753Peter ChristiansenKlasse: J1197/11
115852Lukas Jensen Klasse: BK1196/08
126785Mads FravsbølKlasse: BK2196/06
125618Magnus JørgensenKlasse: BK2195/09
123119Magnus Kimose Ring AlgrenKlasse: BK2193/06
99867Mia Hviid SørensenKlasse: BK1193/06
129787Mike Stryhn SørensenKlasse: BK3181/01
- Brutto -
106625Alexander PetersenKlasse: J1196/08
114387Julie H ChristiansenKlasse: J2196/09
102102Magnus MikkelsenKlasse: J1195/06
117976Rune Bjørnholdt KnudsenKlasse: J2195/04
Total3137/134

9DGI Nordsjælland
121413Mette PetterssonKlasse: BK2200/08
106884Sebastian NielsenKlasse: BK1198/09
115628Mikkel KannikKlasse: J1198/13
126856Andreas ZeebergKlasse: BK2198/14
83692Victoria H HansenKlasse: J1198/10
103961Victor NielsenKlasse: J1197/08
120517Bjørn Raaby LaursenKlasse: J1197/10
127008Annika ToftKlasse: BK2197/09
112084Dicte MøllerKlasse: BK1196/07
114217Marcus BredgaardKlasse: J2195/07
117692Lea Linda Bejning AndersenKlasse: J2195/04
121916Morten Wulff HarslundKlasse: BK1195/08
118779Kasper Illum AndersenKlasse: BK1194/06
125305Camilla PetterssonKlasse: BK3194/06
126855Catrine BennKlasse: BK2193/08
126084Tobias LundKlasse: BK3191/01
- Brutto -
116613Oliver Dall HansenKlasse: J1195/06
120507Lars Illum AndersenKlasse: BK2189/05
125337Kay G. HenningsenKlasse: J2183/01
129881Julius JacobsenKlasse: BK2
Total3136/128

10DGI Sydøstjylland
101490 Christoffer RøjkjærKlasse: J1200/10
104499Emil Kjærsgaard JørgensenKlasse: BK1200/13
101491 Gustav RøjkjærKlasse: BK1199/13
109541 Mads DupontKlasse: BK1199/11
108644 Jeppe F. LarsenKlasse: J1198/05
123669 Maja PedersenKlasse: BK1198/09
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-MikkelsenKlasse: J1196/11
103936Tobias Kurth JensenKlasse: J1196/06
122920 Maja MadsenKlasse: BK2196/08
128390 Amy JonasKlasse: BK2196/08
120233Jeppe OlsenKlasse: BK1195/07
123858Ester SindbergKlasse: BK1195/10
112419 Carsten Højen HansenKlasse: J2194/04
112421 Niclas HejsletKlasse: J2192/05
127137 Mikkel MadsenKlasse: BK3189/05
126149Mads FriedrichsenKlasse: BK3185/04
- Brutto -
99927Victor LandsfeldtKlasse: BK1195/05
125877 Frederik PetersenKlasse: BK2194/06
121622Emma ThomsenKlasse: BK2185/07
110291 Henriette LarsenKlasse: BK2182/04
Total3128/129

11DGI Vestjylland
121912Helene LauridsenKlasse: BK1200/14
114363Jacob MortensenKlasse: BK2199/10
83073Jonas AndersenKlasse: J1199/10
118943Magnus Mohr VesterblaaeKlasse: BK1197/08
120283Thomas SukkelKlasse: BK2197/08
127600Jacob BendesenKlasse: BK2197/09
123170Jens PedersenKlasse: BK2196/04
90300Camilla LauridsenKlasse: J1196/05
107890Mads-Emil MogensenKlasse: J2195/06
98934Cecilie MadsenKlasse: J2193/06
99842Nikolaj Slot LarsenKlasse: J2193/04
101691Mads Esager HøghKlasse: J2192/06
124366Pernille Borg SøndergaardKlasse: BK2192/02
128252Valdemar Holm JessenKlasse: BK2192/04
125039Willads BrandtKlasse: BK3185/02
- Brutto -
123162Arend Johan NymeierKlasse: J2192/05
Total2923/98

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Gevær 50m, Finale BK
1122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening400    105.7    505.7
2112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.400    105.6    505.6
3121912Helene Lauridsen05-021 Struer Skyttekreds399    105.9    504.9
4121102Maximilian Laschke13-343 Grænseegnens Skytteforening399    105.1    504.1
5124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening399    105.0    504.0
6121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening399    104.4    503.4
7121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening399    104.2    503.2
8129677Julie Egerton Bisgaard06-001 Viborg Skytteforening399    104.1    503.1
9104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning400    103.0    503.0
10109541Mads Dupont10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening399    103.8    502.8
11120036Rasmus Nissen25-009 Østerlars Skytteforening400    102.2    502.2
12126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening399    103.1    502.1
13127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening399    103.0    502.0

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Foreningsholdsfinale
1122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening200/14    200/011    400/25
2121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening200/15    199/012    399/27
3101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds199/11    200/011    399/22
4102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening200/10    199/011    399/21
5120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/17    198/012    398/29
6121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening199/11    199/016    398/27
7121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/10    199/012    398/22
8109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/10    199/011    398/21
9124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/05    198/010    398/15
1091753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening197/11    200/012    397/23
11120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/13    199/009    397/22
12113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/12    198/011    396/23
13107458Daniel Hochland Andersen06-001 Viborg Skytteforening200/09    196/011    396/20
14102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening199/10    197/009    396/19
14124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening200/12    196/007    396/19
1496039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening198/10    198/009    396/19
17123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/09    196/009    396/18
18109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening196/06    200/010    396/16
19101594Victor Thomsen06-001 Viborg Skytteforening199/14    196/012    395/26
20107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening196/10    199/014    395/24
21109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening199/11    196/011    395/22
2183692Victoria H Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening198/10    197/012    395/22
23121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/09    198/012    395/21
24113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening197/11    198/009    395/20
25115628Mikkel Kannik18-011 Ølstykke Skytteforening198/13    197/006    395/19
26103696Louise Karstoft01-514 Vodskov Skytteforening199/10    196/005    395/15
27113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening198/07    197/005    395/12
28101919Lonnie Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening195/09    199/013    394/22
29106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening196/08    198/010    394/18
29110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds197/11    197/007    394/18
31109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/07    196/008    394/15
32103961Victor Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening197/08    197/005    394/13
33104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds199/10    194/007    393/17
34102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds195/06    198/008    393/14
35112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening196/04    197/009    393/13
3597156Jonas Mølgaard Christensen16-350 Særslev Skytteforening197/05    196/008    393/13
37116613Oliver Dall Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening195/06    197/007    392/13
3897889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening197/12    194/006    391/18
3994796Mathias S. Christensen16-350 Særslev Skytteforening193/05    198/008    391/13
40113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07    194/005    391/12
41128661Trine Østergaard Frandsen10-004 Glud Skytteforening192/04    185/00    377/04

 

 

Gevær, 50m. - Gevær 50m, Finale Jun
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening400    105.5    505.5
2101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds399    105.6    504.6
3101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening400    103.8    503.8
4105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening399    104.6    503.6
5114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening399    104.2    503.2
6102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening399    103.6    502.6
788599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening399    103.0    502.0
8102711Sofie Frantsen01-229 Bjergby SGI&U398    103.9    501.9
9114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds398    103.7    501.7
10109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening398    103.6    501.6
11108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening398    103.4    501.4
12103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds398    103.1    501.1

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning200/13    200/14    400/27
2112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.200/12    200/13    400/25
3122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening200/14    200/11    400/25
4120036Rasmus Nissen25-009 Østerlars Skytteforening200/10    200/09    400/19
5124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/11    200/16    399/27
6109541Mads Dupont10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening199/11    200/14    399/25
7121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/10    200/12    399/22
8121912Helene Lauridsen05-021 Struer Skyttekreds200/14    199/17    399/31
9121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening200/15    199/12    399/27
10121102Maximilian Laschke13-343 Grænseegnens Skytteforening200/13    199/12    399/25
11126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening200/08    199/10    399/18
12101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds198/12    200/17    398/29
13105095Frederik Christensen17-033 Svinninge Skytteforening198/08    200/15    398/23
14108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/10    200/12    398/22
15101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/13    199/16    398/29
16121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/10    199/17    398/27
17121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening199/11    199/16    398/27
18111707Rasmus Knudsen Nissen13-367 Sønderborg Skyttekreds199/10    199/10    398/20
19120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/17    198/12    398/29
20124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/05    198/10    398/15
21107180Joachim Jørgensen13-308 Vojens Skytteforening197/13    200/14    397/27
22106884Sebastian Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening198/09    199/16    397/25
23113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/11    199/13    397/24
24107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/10    199/13    397/23
24112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/10    199/13    397/23
26120162Rigmor Jakobsen13-346 Gråsten Skytteforening198/11    199/12    397/23
27109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/07    199/15    397/22
28118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/11    199/11    397/22
29120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/13    199/09    397/22
30111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/09    199/12    397/21
31118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.199/13    198/14    397/27
32108366Elmer Wagner17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening200/14    197/14    397/28
33110525Astrid Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening197/13    199/08    396/21
34111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/12    199/05    396/17
35119577Emma Melvej Larsen10-456 Vejle Skytteforening197/07    199/08    396/15
36118679Andreas Lass13-367 Sønderborg Skyttekreds197/04    199/09    396/13
37113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/12    198/11    396/23
38119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/09    198/10    396/19
38123929Matilde Skinderholm13-308 Vojens Skytteforening198/09    198/10    396/19
4055409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/09    198/09    396/18
4195321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds200/17    196/09    396/26
42107458Daniel Hochland Andersen06-001 Viborg Skytteforening200/09    196/11    396/20
43124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening200/12    196/07    396/19
44107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening195/09    200/13    395/22
44122187Kira Vosny13-343 Grænseegnens Skytteforening195/09    200/13    395/22
46122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening196/12    199/09    395/21
47118518Adam Liebach06-001 Viborg Skytteforening196/06    199/11    395/17
48112500Emilia Katrine Lund11-030 Alslev Skytteforening 196/08    199/08    395/16
49121676Axel Aaes Christensen01-514 Vodskov Skytteforening196/06    199/09    395/15
50118127Linda Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening197/11    198/09    395/20
51111532Magnus Johansen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/07    198/06    395/13
52127460Emma Falck Lauridsen11-006 Bramming Skytteforening198/12    197/09    395/21
53111143Mikkel Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening198/09    197/10    395/19
54113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/10    197/08    395/18
55112037Cecilie Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/09    197/06    395/15
56113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening198/07    197/05    395/12
57109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening199/11    196/11    395/22
58116842Josefine Bachmann09-118 Lyngby Skyttekreds199/11    196/07    395/18
59123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/09    195/10    395/19
60118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening200/11    195/08    395/19
61117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening196/11    198/04    394/15
62121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/09    197/13    394/22
63113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/10    196/10    394/20
64122758Kristian Bloch Andersen01-203 Sjørring Skytteforening198/11    196/08    394/19
65117906Simone Heidmann06-061 Møldrup Skytteforening198/10    196/06    394/16
66123764Mathilde Bredgaard17-037 Tuse Skytteforening199/15    195/08    394/23
67123230Keven Axel Sørensen06-001 Viborg Skytteforening195/11    198/11    393/22
68128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/06    198/11    393/17
69120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I195/07    198/08    393/15
69124633Christian Morais01-203 Sjørring Skytteforening195/07    198/08    393/15
71116861Mads Repenning Jensen11-072 Helle Skytteforening195/06    198/05    393/11
7299927Victor Landsfeldt10-103 Ammitsbøl SG&I195/05    198/05    393/10
73123027Lærke Ninn01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08    197/10    393/18
74123028Camilla Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/07    197/08    393/15
75112084Dicte Møller18-003 Frederikssund IF 1864196/07    197/06    393/13
76112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening196/04    197/09    393/13
77117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds197/09    196/09    393/18
78122777Jeppe Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/09    196/08    393/17
79118943Magnus Mohr Vesterblaae05-028 Trehøje Skytteforening197/08    196/06    393/14
80123206Natasja Dahl13-308 Vojens Skytteforening193/07    199/13    392/20
81114274Peter Andersen17-156 Mullerup Skytteforening195/06    197/11    392/17
82122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/08    197/09    392/17
83128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/07    197/07    392/14
84114545Mikkel Houmølle17-148 Høng Skytteforening196/06    196/08    392/14
85117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening198/07    194/07    392/14
86122788Nadia Dyrby Nielsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/08    194/05    392/13
87118779Kasper Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864194/06    197/12    391/18
88117070Signe Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening195/06    196/08    391/14
89120749Lucas Q. Pedersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening195/08    196/06    391/14
90120991Johannes Rasmussen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening196/12    195/06    391/18
91108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/08    193/07    391/15
92123604Line Thomsen13-308 Vojens Skytteforening191/08    199/09    390/17
93118319Nicolaj Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/05    196/05    390/10
94118917Kasper Futterup Søndergaard01-223 Karby Skyttekreds192/05    196/04    388/09
95120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/06    199/08    386/14
96115852Lukas Jensen 09-940 Samsø Skytteforening196/08    190/06    386/14
97125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening195/07    187/12    382/19
98108363Anders Birk Dysted Sørensen01-223 Karby Skyttekreds198/09    098/02    296/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1129677Julie Egerton Bisgaard06-001 Viborg Skytteforening199/13    200/11    399/24
2127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/14    199/12    399/26
3126856Andreas Zeeberg18-025 Melby Skytteforening198/14    200/12    398/26
4128747Julie S. Kjøller16-310 Otterup Skytteforening198/06    200/12    398/18
5116759Oliver Hoeck13-343 Grænseegnens Skytteforening199/08    199/05    398/13
6127795Oliver H. Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds200/05    198/11    398/16
7127956Anne Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening200/09    198/06    398/15
8124819Rebecca Andersen25-002 Klemensker Skytteforening197/07    200/07    397/14
9114363Jacob Mortensen05-028 Trehøje Skytteforening199/10    198/10    397/20
10114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/13    197/08    397/21
11121413Mette Pettersson18-008 Jørlunde Skytteforening200/08    197/06    397/14
12128063Nikoline Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening197/06    199/11    396/17
13127774Nicolai Baltzer Rasmussen09-101 Randers Skyttekreds198/09    198/10    396/19
14124920Lea Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening198/10    198/06    396/16
15122743Jakob Hvidberg Pedersen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening199/09    197/13    396/22
16126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening199/11    197/09    396/20
17115635Ann-Mai Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening199/12    197/08    396/20
18107611Mikkel Schiødt17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening199/07    197/11    396/18
19126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening196/07    199/09    395/16
20122920Maja Madsen10-004 Glud Skytteforening196/08    199/07    395/15
21129387Christoph Viller06-098 Karup Skytteforening af 1889197/06    198/12    395/18
22122866Azad Seker01-201 Thisted Skyttekreds197/05    198/11    395/16
23127968Mikkel Heby Svendsen01-514 Vodskov Skytteforening199/09    196/10    395/19
24127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening195/11    199/13    394/24
25127001Matthias Rechendorff01-514 Vodskov Skytteforening195/06    199/09    394/15
26122449Marcus Roursgaard Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08    198/06    394/14
27122760Maia Bloch01-203 Sjørring Skytteforening197/11    197/09    394/20
28123766Frederik Rosenø18-019 Søborg SG&I197/08    197/10    394/18
29127008Annika Toft18-003 Frederikssund IF 1864197/09    197/09    394/18
30129865Cecilie Søgård01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/06    197/09    394/15
31128031Tom Schjødt Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/07    196/06    394/13
32127598Lukas Karstens13-308 Vojens Skytteforening194/08    199/10    393/18
33119559Matilde Hermann16-142 Tommerup Skytteforening195/09    198/08    393/17
34100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/05    198/08    393/13
35126353Jeppe Knudsen Nissen13-367 Sønderborg Skyttekreds196/07    197/06    393/13
36123170Jens Pedersen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/04    197/07    393/11
37124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening197/08    196/06    393/14
38115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/04    196/06    393/10
39123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/12    194/07    393/19
40126855Catrine Benn18-025 Melby Skytteforening193/08    199/09    392/17
41114306Victoria Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening193/08    199/06    392/14
42125877Frederik Petersen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening194/06    198/06    392/12
43113667Frederik Olsen06-001 Viborg Skytteforening195/09    197/10    392/19
44114681Marcus Sand06-098 Karup Skytteforening af 1889195/07    197/09    392/16
45123149Victor Holm01-201 Thisted Skyttekreds195/00    197/07    392/07
46128096Vanessa Bautista Milling-Hansen17-333 Hvalsø Skytteforening196/11    196/09    392/20
47128497Liane F. Hessler13-215 Sparta Idrætsforening196/06    196/06    392/12
48127600Jacob Bendesen05-028 Trehøje Skytteforening197/09    195/04    392/13
49118982Jonas Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening199/07    193/08    392/15
50124743Kasper Lund10-004 Glud Skytteforening192/05    199/06    391/11
51120929Tobias Godske Højgaard06-001 Viborg Skytteforening194/04    197/05    391/09
52101420Mads Larsen Glöss01-223 Karby Skyttekreds195/06    196/08    391/14
53128743Valdemar Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening195/07    196/07    391/14
54126483Rikke Munksgaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05    196/05    391/10
55115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening196/10    195/06    391/16
56125142Mads Friis11-072 Helle Skytteforening196/09    195/04    391/13
57119480Magnus Buk Henriksen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/03    195/03    391/06
58120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds197/08    194/06    391/14
59113043Christian Petersen13-346 Gråsten Skytteforening199/09    192/07    391/16
60121968Kristoffer Boye Lyk13-367 Sønderborg Skyttekreds199/09    192/06    391/15
61119246Esther Marie Bentzen17-373 Ballerup Skytteforening192/04    198/11    390/15
62125088Marcus Mørk16-142 Tommerup Skytteforening193/08    197/11    390/19
63125156Daniel Ravn17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening193/10    197/09    390/19
64128820Amalie Mogensen Jensen16-130 Højby Skytteforening194/05    196/11    390/16
65124353Jeppe Galsgaard06-001 Viborg Skytteforening194/07    196/08    390/15
66121867Marcus Korsbæk Nørholt17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/03    196/10    390/13
67126984Cecilie Borg Trampedach09-116 Midtdjurs Skytteforening195/09    195/07    390/16
68126150Magnus Holm Rodding10-456 Vejle Skytteforening195/06    195/03    390/09
69127132Malthe Andersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/10    194/07    390/17
70128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/13    193/07    390/20
71116783Mads Egeberg Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening197/09    193/06    390/15
72117645Jacob Bjerre Cordtz17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening192/06    197/13    389/19
73120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds192/06    197/07    389/13
74126196Frederikke Elmeskov17-333 Hvalsø Skytteforening192/05    197/06    389/11
75123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds193/06    196/09    389/15
76121240Mira R. Hansen01-509 Ulsted Skf.193/05    196/07    389/12
77117658Victoria Knudsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening194/07    195/09    389/16
78129071Marc Ryberg06-001 Viborg Skytteforening194/07    195/08    389/15
79128307Jamilla Silkjær01-412 Hjørring Skytteforening194/05    195/05    389/10
80123882Isabella Bonde01-514 Vodskov Skytteforening195/08    194/06    389/14
81128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds195/09    194/05    389/14
82121868Mikkel Korsbæk Nørholt17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening196/10    193/03    389/13
83124154Teis Jensen17-074 Gimlinge SG&I198/07    191/03    389/10
84121606Jamie Illner13-367 Sønderborg Skyttekreds194/08    194/09    388/17
85115450Christian Filtenborg Brogaard01-201 Thisted Skyttekreds194/07    194/05    388/12
86128115Lykke Nielsen11-015 Ølgod Skytteforening196/09    192/04    388/13
87104164Peter Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening188/12    199/10    387/22
88123856Daniel Paludan17-148 Høng Skytteforening192/03    195/07    387/10
89105278Magnus Beier Clausen01-416 Pandrup Skytteforening193/09    194/06    387/15
90111814Freja Sillesen11-030 Alslev Skytteforening 189/04    197/05    386/09
91127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening192/02    194/05    386/07
92127953Mads L. Holst10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening191/04    194/06    385/10
93130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening193/05    192/08    385/13
94129839Nicolai H. Christoffersen10-456 Vejle Skytteforening193/03    192/06    385/09
95120283Thomas Sukkel05-037 Ørnhøj Skytteforening197/08    187/03    384/11
96120447Viktoria Jensen17-009 Ringsted Skytteforening191/05    192/04    383/09
97126481Lau Valsgaard Sørensen06-001 Viborg Skytteforening193/09    190/06    383/15
98121779Frederik Pinnerup06-083 Hem Skytteforening191/01    191/07    382/08
99112255Peernille S. Thomasen Jespersen11-030 Alslev Skytteforening 185/04    196/05    381/09
100115100Mathias Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening188/07    193/06    381/13
101126143Kristian Scherphof06-011 Skive Skytteforening188/05    193/05    381/10
102113001Mikkel Jepsen06-083 Hem Skytteforening194/09    187/02    381/11
103120507Lars Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864189/05    191/01    380/06
104111494Mads Drejer06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening191/01    189/04    380/05
105120510Mads Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864188/06    191/08    379/14
106112499Anna Marie Lund11-030 Alslev Skytteforening 189/05    190/05    379/10
107126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04    184/05    378/09
108124958Karl Kristian Sixhøj Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds196/07    182/01    378/08
109121017Ella Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/08    183/03    377/11
110126894Rosa Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening195/10    180/03    375/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1116324William Steinmann18-019 Søborg SG&I199/13    197/09    396/22
2126982Lasse Braad Helweg09-116 Midtdjurs Skytteforening196/08    199/06    395/14
3128688Jeppe Okholm01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/06    197/12    395/18
4128742Hannibal Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening195/04    198/12    393/16
5126787Laura Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening197/08    196/04    393/12
6126983Claes Braad Helweg09-116 Midtdjurs Skytteforening196/07    196/10    392/17
7128739Sara Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening197/06    194/06    391/12
8121284Johanne Steinmann18-019 Søborg SG&I195/05    195/08    390/13
9124304Mathias L. Mikkelsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening192/02    197/09    389/11
10125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    195/05    389/09
11121321Malte Snedevig18-001 Hillerød Skytteforening195/07    194/08    389/15
12127236Kristian A. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening196/07    193/09    389/16
13129923Lucas E. Svejdal23-044 Faxe Skytteforening194/02    194/06    388/08
14128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/06    190/05    388/11
15130246Mathias Kooijman13-308 Vojens Skytteforening192/04    195/05    387/09
16126232Daniel Klærke06-014 Silkeborg Skyttekreds195/04    192/06    387/10
17106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening191/03    195/06    386/09
18126019Oliver Kjelgaard Pedersen01-416 Pandrup Skytteforening192/04    194/09    386/13
19124918Asger Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening191/07    194/10    385/17
20123138Perle Mikkelsen11-015 Ølgod Skytteforening193/07    192/06    385/13
21122703Freja Bech17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening196/06    189/05    385/11
22129835Niklas Segel Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening190/02    194/04    384/06
23126084Tobias Lund18-011 Ølstykke Skytteforening191/01    193/04    384/05
24125305Camilla Pettersson18-008 Jørlunde Skytteforening194/06    190/04    384/10
25127227Louise Truelsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening191/02    192/03    383/05
26122580Mathias Salomonsen06-026 Kjellerup Skytteforening192/04    191/02    383/06
27128758Marc Nielsen06-001 Viborg Skytteforening195/06    188/03    383/09
28130203Sofie Oksbjerg18-055 Blovstrød SG&I197/08    186/04    383/12
29129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening191/04    190/05    381/09
30123157Hans Nielsen Tychsen13-363 Broagerlands Skytteforening191/04    189/04    380/08
31130047Christoffer Hvenegaard11-010 Esbjerg Skyttekreds191/02    189/02    380/04
32128836Oliver Hjort-Nielsen25-002 Klemensker Skytteforening188/07    191/04    379/11
33129877Malte Andersen18-051 Jægerspris Skytteforening186/01    192/05    378/06
34123115Albert Woller17-043 Glumsø Skytteforening188/05    190/04    378/09
35127463Julius S. Jensen11-015 Ølgod Skytteforening189/03    189/02    378/05
36126149Mads Friedrichsen10-456 Vejle Skytteforening185/04    191/03    376/07
37128738Jens-Christian Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening189/04    187/04    376/08
38129524Alexander Andersen06-098 Karup Skytteforening af 1889187/02    188/03    375/05
39126598Tobias Neustrup Nielsen01-412 Hjørring Skytteforening190/05    184/04    374/09
40130023Anker Erthmann25-009 Østerlars Skytteforening181/02    191/01    372/03
41129787Mike Stryhn Sørensen09-101 Randers Skyttekreds181/01    189/05    370/06
42128064Ida Andersen17-156 Mullerup Skytteforening184/02    186/03    370/05
43129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening185/03    185/01    370/04
44126788Alberte Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening180/03    189/03    369/06
45125039Willads Brandt05-028 Trehøje Skytteforening185/02    183/05    368/07
46127137Mikkel Madsen10-004 Glud Skytteforening189/05    179/03    368/08
47129955Nikolaj Gråkjær Egebæk06-063 Ørre Skytteforening189/03    179/01    368/04
48129838Danni Berthelsen10-456 Vejle Skytteforening182/02    180/03    362/05
49130220Jami Owen Sebastian Walther11-010 Esbjerg Skyttekreds178/01    177/03    355/04
50125253Filucca Caroline Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening181/03    173/02    354/05
51125216Kirstine M.C.B. Ravnholt09-101 Randers Skyttekreds176/01    172/01    348/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12    200/14    400/26
2101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/10    200/11    400/21
3119685Trine Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening199/11    200/14    399/25
488599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening199/09    200/13    399/22
5105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening199/11    200/11    399/22
6101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds199/11    200/11    399/22
7114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/13    199/09    399/22
8102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening200/10    199/11    399/21
9103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds198/10    200/14    398/24
10102711Sofie Frantsen01-229 Bjergby SGI&U198/11    200/12    398/23
11109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening198/07    200/14    398/21
12109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/10    199/11    398/21
13108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/12    199/08    398/20
14114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/06    199/09    398/15
1591753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening197/11    200/12    397/23
16115728Theis Kofod Hounsgaard25-006 NyVest Skytteforening 198/11    199/11    397/22
17104662Ofelia Jørgensen25-006 NyVest Skytteforening 198/10    199/09    397/19
18108644Jeppe F. Larsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/05    199/08    397/13
19115361Caroline H. Madsen01-201 Thisted Skyttekreds200/12    197/07    397/19
20109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening196/06    200/10    396/16
21103478Rikke Christensen11-001 Ribe Skyttekreds198/09    198/07    396/16
2286818Simone T. Jensen06-083 Hem Skytteforening198/05    198/10    396/15
23102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening199/10    197/09    396/19
24118762Tobias Dyrby Nielsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening195/06    200/12    395/18
25107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening196/10    199/14    395/24
26109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/10    199/12    395/22
27113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening197/11    198/09    395/20
2889769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/05    198/10    395/15
2983692Victoria H Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening198/10    197/12    395/22
30111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/12    197/09    395/21
3189134Line H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening198/11    197/09    395/20
32103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening198/10    197/09    395/19
33115628Mikkel Kannik18-011 Ølstykke Skytteforening198/13    197/06    395/19
3491453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/09    197/09    395/18
35101594Victor Thomsen06-001 Viborg Skytteforening199/14    196/12    395/26
36103696Louise Karstoft01-514 Vodskov Skytteforening199/10    196/05    395/15
37106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening196/08    198/10    394/18
38114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening196/07    198/09    394/16
39104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/10    197/14    394/24
40120517Bjørn Raaby Laursen18-043 Værløse Skytteforening197/10    197/08    394/18
41110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds197/11    197/07    394/18
42103961Victor Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening197/08    197/05    394/13
43111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening198/12    196/09    394/21
44104165Bjørn Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening194/03    199/07    393/10
45102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds195/06    198/08    393/14
46122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/10    197/12    393/22
47113442Lars Padfield01-412 Hjørring Skytteforening196/08    197/09    393/17
48121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds197/11    196/06    393/17
4997156Jonas Mølgaard Christensen16-350 Særslev Skytteforening197/05    196/08    393/13
50108184Bjørn Olsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/09    195/10    393/19
51117829Camilla Johansen06-011 Skive Skytteforening198/07    195/11    393/18
52113531Hanne L. Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/09    195/09    393/18
53100147Kasper Pedersen17-148 Høng Skytteforening198/10    195/07    393/17
5483073Jonas Andersen05-028 Trehøje Skytteforening199/10    194/08    393/18
55104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds199/10    194/07    393/17
56116613Oliver Dall Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening195/06    197/07    392/13
57108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.197/07    195/10    392/17
5899520Stine Jacobsen11-072 Helle Skytteforening197/09    195/06    392/15
59119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    195/05    392/11
60109881Annika Hansen16-310 Otterup Skytteforening199/09    193/07    392/16
6194796Mathias S. Christensen16-350 Særslev Skytteforening193/05    198/08    391/13
62108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening194/04    197/11    391/15
63114993Lasse B. Asmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening194/05    197/08    391/13
64109398Nicoline Holm Pedersen09-940 Samsø Skytteforening196/06    195/05    391/11
65119041Jakob Pedersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/07    195/02    391/09
66112939Emil Urbanski13-308 Vojens Skytteforening197/08    194/08    391/16
67113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07    194/05    391/12
68121755Pelle Sofus Larsen18-055 Blovstrød SG&I195/07    195/07    390/14
69104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/07    193/09    390/16
70114967Alexander Prip17-003 Korsør Skytteforening197/09    193/06    390/15
71107380OIiver Illner13-367 Sønderborg Skyttekreds198/07    192/08    390/15
72117439Benjamin Pedersen17-009 Ringsted Skytteforening193/06    196/09    389/15
73112110Jonathan Lohse17-003 Korsør Skytteforening195/05    192/08    387/13
74114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06    191/06    386/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening197/09    199/09    396/18
296039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening198/10    198/09    396/19
3127880Camilla Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening197/06    198/10    395/16
4111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/14    196/08    395/22
5110952Nikoline Storm17-373 Ballerup Skytteforening199/10    196/08    395/18
6101919Lonnie Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening195/09    199/13    394/22
7114387Julie H Christiansen09-116 Midtdjurs Skytteforening196/09    198/11    394/20
8129072Jakob Berg Gøttsche06-001 Viborg Skytteforening196/07    198/10    394/17
9112684Jonas Nørgård01-229 Bjergby SGI&U196/07    198/08    394/15
10102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening196/08    198/07    394/15
11125467Kian Nedrud Møller01-514 Vodskov Skytteforening195/08    198/09    393/17
12121465Camilla L. Ravnsbæk01-509 Ulsted Skf.197/06    196/11    393/17
13110384Lasse Hansen25-009 Østerlars Skytteforening198/09    195/08    393/17
14122281Philip Peter Pedersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/04    198/06    392/10
1597864Mathias Stigaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening195/09    197/06    392/15
16117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening196/11    196/12    392/23
17111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/10    196/10    392/20
18114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/12    193/06    392/18
19121843Thais Hansen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening193/07    198/09    391/16
20110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/09    198/05    391/14
21129876Emil Dam18-051 Jægerspris Skytteforening193/05    198/08    391/13
22109090Kristian Larsen17-148 Høng Skytteforening194/07    197/13    391/20
22117267Niclas L. Seifen13-343 Grænseegnens Skytteforening194/07    197/13    391/20
24119784Tobias Astrop Paludan17-148 Høng Skytteforening194/04    197/10    391/14
25117976Rune Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening195/04    196/07    391/11
26119757Annika Håkansson17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening196/08    195/04    391/12
2797889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening197/12    194/06    391/18
28122584Kristian Hansen Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds198/09    193/04    391/13
29126011Malthe Burholt01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/03    196/07    390/10
3098238Kasper Egeberg-Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening195/05    195/09    390/14
31111232Peter Christensen Nguyen01-412 Hjørring Skytteforening195/08    195/05    390/13
32117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds196/09    194/08    390/17
33117411Josefine Woller17-043 Glumsø Skytteforening196/05    194/04    390/09
34100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening190/03    199/08    389/11
35113173Kasper Høi10-456 Vejle Skytteforening192/04    197/09    389/13
36118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/08    196/09    389/17
3799842Nikolaj Slot Larsen05-028 Trehøje Skytteforening193/04    196/08    389/12
3898934Cecilie Madsen05-028 Trehøje Skytteforening193/06    196/03    389/09
3993472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds195/06    194/08    389/14
40122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/08    194/05    389/13
41104648Martin Møller Frantsen01-229 Bjergby SGI&U195/07    194/05    389/12
42117692Lea Linda Bejning Andersen18-019 Søborg SG&I195/04    194/06    389/10
43111622Andreas Jensen17-333 Hvalsø Skytteforening196/04    193/06    389/10
4493650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/06    196/04    388/10
45112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening194/08    194/08    388/16
46112107Sebastian Groth25-006 NyVest Skytteforening 194/06    194/06    388/12
4799536Nicolaj August Brock Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening194/06    194/05    388/11
48123421Marcel A. Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/06    192/10    388/16
49120161Melissa V. Vestergaard13-363 Broagerlands Skytteforening197/05    191/05    388/10
50102108Julie Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds192/03    195/08    387/11
51130184Otto Stoklund01-404 Frederikshavn Skyttekreds192/05    195/03    387/08
52121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening193/07    194/06    387/13
53119769Mikkel Andersen17-148 Høng Skytteforening193/04    194/05    387/09
54113871Oliver Højberg Holm16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/03    194/04    387/07
55114217Marcus Bredgaard18-035 Helsinge Skytte- & IF195/07    192/06    387/13
56107890Mads-Emil Mogensen05-028 Trehøje Skytteforening195/06    192/06    387/12
5794206Matias B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening190/07    196/05    386/12
58118349Laura R. Dahl01-204 Boddum-Ydby Skytteforening191/06    195/03    386/09
59126141Laura Petersen06-011 Skive Skytteforening192/03    194/09    386/12
60112101Nicolai Dam Andersen25-006 NyVest Skytteforening 192/05    194/06    386/11
61113511Amanda M. Kongensgaard01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/05    194/05    386/10
62123606Celina Dalsgaard06-063 Ørre Skytteforening194/09    192/07    386/16
6385137Louise Skøtt18-019 Søborg SG&I194/04    192/04    386/08
64110303Markus Bech17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening190/05    195/06    385/11
65113058Vivian Staal11-015 Ølgod Skytteforening191/07    194/02    385/09
66124050Simon Pradel17-003 Korsør Skytteforening199/06    186/04    385/10
67122618Lærke Iversen01-404 Frederikshavn Skyttekreds190/05    194/02    384/07
68122412Niels E. Clausen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening191/03    193/07    384/10
69114552Gorm Andersen17-009 Ringsted Skytteforening193/07    191/05    384/12
70111942Kasper Hansen18-055 Blovstrød SG&I191/04    192/09    383/13
71108452Victoria Riemann Dahl01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/07    191/06    383/13
72123162Arend Johan Nymeier05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening192/05    191/06    383/11
73101188Nicolai Hougesen18-011 Ølstykke Skytteforening195/06    188/04    383/10
74120649August Lund Bramming10-456 Vejle Skytteforening193/03    189/07    382/10
75120318Oliver Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/06    188/04    382/10
76119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening189/07    191/05    380/12
77114504Laurine Wolmer Petersen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening190/05    190/08    380/13
78112527Carmen Bograd17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/05    192/06    379/11
79118626Sascha Kampmann11-015 Ølgod Skytteforening191/06    188/04    379/10
80112683Jesper Østergaard01-229 Bjergby SGI&U194/08    184/03    378/11
81129905Annika Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds191/02    182/03    373/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/17
195321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds200/17
3121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening200/15
4108366Elmer Wagner17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening200/14
4121912Helene Lauridsen05-021 Struer Skyttekreds200/14
4122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening200/14
7104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning200/13
7121102Maximilian Laschke13-343 Grænseegnens Skytteforening200/13
9112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.200/12
9124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening200/12
11118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening200/11
12120036Rasmus Nissen25-009 Østerlars Skytteforening200/10
13107458Daniel Hochland Andersen06-001 Viborg Skytteforening200/09
13123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/09
15126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening200/08
16124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/05
17123764Mathilde Bredgaard17-037 Tuse Skytteforening199/15
18118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.199/13
19101491 Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/13
20109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening199/11
20116842Josefine Bachmann09-118 Lyngby Skyttekreds199/11
20121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening199/11
20124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/11
24109541 Mads Dupont10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening199/11
25111707Rasmus Knudsen Nissen13-367 Sønderborg Skyttekreds199/10
25121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening199/10
25121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening199/10
28122035Victor Kragh Sørensen16-350 Særslev Skytteforening199/07
29112824Victoria Conradsen16-350 Særslev Skytteforening198/13
29120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/13
31101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds198/12
31113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/12
31127460Emma Falck Lauridsen11-006 Bramming Skytteforening198/12
34113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/11
34118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening198/11
34120162Rigmor Jakobsen13-346 Gråsten Skytteforening198/11
34122758Kristian Bloch Andersen01-203 Sjørring Skytteforening198/11
38107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/10
38108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/10
38112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/10
38113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/10
38113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/10
38117906Simone Heidmann06-061 Møldrup Skytteforening198/10
44106884Sebastian Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening198/09
44108363Anders Birk Dysted Sørensen01-223 Karby Skyttekreds198/09
44111143Mikkel Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening198/09
44111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/09
44112037Cecilie Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/09
44119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/09
44123929Matilde Skinderholm13-308 Vojens Skytteforening198/09
4455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/09
52123669 Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/09
53105095Frederik Christensen17-033 Svinninge Skytteforening198/08
53108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/08
53122788Nadia Dyrby Nielsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening198/08
56109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/07
56113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening198/07
56117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening198/07
5995601Anna Falck Grony16-350 Særslev Skytteforening197/15
60107180Joachim Jørgensen13-308 Vojens Skytteforening197/13
60110525Astrid Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening197/13
62111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/12
63118127Linda Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening197/11
64114084Magnus Ølgod11-021 Brørup Skyttekreds197/10
65122777Jeppe Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/09
66117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds197/09
66121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/09
66124048Julie Frederiksen16-350 Særslev Skytteforening197/09
69118943Magnus Mohr Vesterblaae05-028 Trehøje Skytteforening197/08
70111532Magnus Johansen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/07
70119577Emma Melvej Larsen10-456 Vejle Skytteforening197/07
72118679Andreas Lass13-367 Sønderborg Skyttekreds197/04
73120991Johannes Rasmussen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening196/12
73122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening196/12
75117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening196/11
7515758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.196/11
77112500Emilia Katrine Lund11-030 Alslev Skytteforening 196/08
77115852Lukas Jensen 09-940 Samsø Skytteforening196/08
77123027Lærke Ninn01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08
77123820Emma Hejlesen Kristensen01-513 Vester Hassing Skf.196/08
81110579Tobias Rohde17-074 Gimlinge SG&I196/07
81112084Dicte Møller18-003 Frederikssund IF 1864196/07
81122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/07
81123028Camilla Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/07
85114545Mikkel Houmølle17-148 Høng Skytteforening196/06
85118518Adam Liebach06-001 Viborg Skytteforening196/06
85121676Axel Aaes Christensen01-514 Vodskov Skytteforening196/06
88112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening196/04
89123230Keven Axel Sørensen06-001 Viborg Skytteforening195/11
90123858Ester Sindberg10-103 Ammitsbøl SG&I195/10
91107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening195/09
91122187Kira Vosny13-343 Grænseegnens Skytteforening195/09
93107515Sune Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening195/08
93118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening195/08
93120749Lucas Q. Pedersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening195/08
93121916Morten Wulff Harslund18-003 Frederikssund IF 1864195/08
93122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/08
98120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I195/07
98124633Christian Morais01-203 Sjørring Skytteforening195/07
98128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/07
101116817Sabrina Klara Christensen16-039 Horne Skytteforening195/07
101125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening195/07
103114274Peter Andersen17-156 Mullerup Skytteforening195/06
103116861Mads Repenning Jensen11-072 Helle Skytteforening195/06
103117070Signe Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening195/06
103128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/06
10799927Victor Landsfeldt10-103 Ammitsbøl SG&I195/05
108119628Daniel Larsen01-513 Vester Hassing Skf.195/04
109121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/12
110106657Bjørn Gerlykke Dohn18-026 Ramløse IF Skydning194/06
110114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/06
110118779Kasper Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864194/06
113106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/05
113118319Nicolaj Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/05
115110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/09
116123206Natasja Dahl13-308 Vojens Skytteforening193/07
11799867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening193/06
118118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening192/07
119118917Kasper Futterup Søndergaard01-223 Karby Skyttekreds192/05
120123604Line Thomsen13-308 Vojens Skytteforening191/08
121115451Magnus Sønderskov Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds188/05
122120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/14
2114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/13
3127956Anne Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening200/09
4121413Mette Pettersson18-008 Jørlunde Skytteforening200/08
5127795Oliver H. Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds200/05
6129677Julie Egerton Bisgaard06-001 Viborg Skytteforening199/13
7115635Ann-Mai Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening199/12
7123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/12
9126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening199/11
10114363Jacob Mortensen05-028 Trehøje Skytteforening199/10
11113043Christian Petersen13-346 Gråsten Skytteforening199/09
11121968Kristoffer Boye Lyk13-367 Sønderborg Skyttekreds199/09
11122743Jakob Hvidberg Pedersen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening199/09
11127968Mikkel Heby Svendsen01-514 Vodskov Skytteforening199/09
15116759Oliver Hoeck13-343 Grænseegnens Skytteforening199/08
16107611Mikkel Schiødt17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening199/07
16118982Jonas Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening199/07
18126856Andreas Zeeberg18-025 Melby Skytteforening198/14
19124920Lea Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening198/10
20127774Nicolai Baltzer Rasmussen09-101 Randers Skyttekreds198/09
21124154Teis Jensen17-074 Gimlinge SG&I198/07
21128031Tom Schjødt Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening198/07
23128747Julie S. Kjøller16-310 Otterup Skytteforening198/06
24128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/13
25122760Maia Bloch01-203 Sjørring Skytteforening197/11
26116783Mads Egeberg Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening197/09
26127008Annika Toft18-003 Frederikssund IF 1864197/09
26127600Jacob Bendesen05-028 Trehøje Skytteforening197/09
29123766Frederik Rosenø18-019 Søborg SG&I197/08
30120283Thomas Sukkel05-037 Ørnhøj Skytteforening197/08
30120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds197/08
30124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening197/08
33124819Rebecca Andersen25-002 Klemensker Skytteforening197/07
34128063Nikoline Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening197/06
34129387Christoph Viller06-098 Karup Skytteforening af 1889197/06
34129865Cecilie Søgård01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/06
37122866Azad Seker01-201 Thisted Skyttekreds197/05
38115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/04
39128096Vanessa Bautista Milling-Hansen17-333 Hvalsø Skytteforening196/11
40115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening196/10
40121868Mikkel Korsbæk Nørholt17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening196/10
40127132Malthe Andersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/10
43125142Mads Friis11-072 Helle Skytteforening196/09
43128115Lykke Nielsen11-015 Ølgod Skytteforening196/09
45122449Marcus Roursgaard Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08
46122920 Maja Madsen10-004 Glud Skytteforening196/08
46128390 Amy Jonas10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/08
48124958Karl Kristian Sixhøj Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds196/07
48126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening196/07
48126353Jeppe Knudsen Nissen13-367 Sønderborg Skyttekreds196/07
51126785Mads Fravsbøl09-944 Århus Riffelskytte Klub196/06
51128497Liane F. Hessler13-215 Sparta Idrætsforening196/06
53123170Jens Pedersen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/04
54128389 Wendy Jonas10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/04
55119480Magnus Buk Henriksen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/03
56127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening195/11
57126894Rosa Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening195/10
58113667Frederik Olsen06-001 Viborg Skytteforening195/09
58119559Matilde Hermann16-142 Tommerup Skytteforening195/09
58125618Magnus Jørgensen09-944 Århus Riffelskytte Klub195/09
58126984Cecilie Borg Trampedach09-116 Midtdjurs Skytteforening195/09
58128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds195/09
63123882Isabella Bonde01-514 Vodskov Skytteforening195/08
64114681Marcus Sand06-098 Karup Skytteforening af 1889195/07
64128743Valdemar Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening195/07
66101420Mads Larsen Glöss01-223 Karby Skyttekreds195/06
67126150Magnus Holm Rodding10-456 Vejle Skytteforening195/06
67127001Matthias Rechendorff01-514 Vodskov Skytteforening195/06
69119622Clara Nielsen23-032 Damsholte Skytteforening195/05
70100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/05
70122123Tobias Holm Hansen01-514 Vodskov Skytteforening195/05
70126483Rikke Munksgaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05
73123149Victor Holm01-201 Thisted Skyttekreds195/00
74128992Tue Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening194/10
75113001Mikkel Jepsen06-083 Hem Skytteforening194/09
76121017Ella Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/08
76121606Jamie Illner13-367 Sønderborg Skyttekreds194/08
76127598Lukas Karstens13-308 Vojens Skytteforening194/08
79115450Christian Filtenborg Brogaard01-201 Thisted Skyttekreds194/07
79117658Victoria Knudsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening194/07
79124353Jeppe Galsgaard06-001 Viborg Skytteforening194/07
79129071Marc Ryberg06-001 Viborg Skytteforening194/07
83122757Johannes Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening194/06
84125877 Frederik Petersen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening194/06
85128307Jamilla Silkjær01-412 Hjørring Skytteforening194/05
85128820Amalie Mogensen Jensen16-130 Højby Skytteforening194/05
87120929Tobias Godske Højgaard06-001 Viborg Skytteforening194/04
87126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/04
89121867Marcus Korsbæk Nørholt17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/03
90125156Daniel Ravn17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening193/10
91126481Lau Valsgaard Sørensen06-001 Viborg Skytteforening193/09
92105278Magnus Beier Clausen01-416 Pandrup Skytteforening193/09
93114306Victoria Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening193/08
93125088Marcus Mørk16-142 Tommerup Skytteforening193/08
95126855Catrine Benn18-025 Melby Skytteforening193/08
96111249 Hans Akselsen Kirkholt10-005 Ousted Tåning Skytteforening193/08
97124155Kristian Johansen17-074 Gimlinge SG&I193/07
97127050Peter Schmidt17-037 Tuse Skytteforening193/07
99123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds193/06
100121240Mira R. Hansen01-509 Ulsted Skf.193/05
100126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/05
100128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening193/05
100130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening193/05
104124235Patrick Lauritsen10-127 Brande Skytteforening193/04
105129839Nicolai H. Christoffersen10-456 Vejle Skytteforening193/03
106127425Daniel Nielsen11-020 Holsted Skyttekreds192/07
107117645Jacob Bjerre Cordtz17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening192/06
108120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds192/06
109126196Frederikke Elmeskov17-333 Hvalsø Skytteforening192/05
110124743 Kasper Lund10-004 Glud Skytteforening192/05
111128252Valdemar Holm Jessen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening192/04
112119246Esther Marie Bentzen17-373 Ballerup Skytteforening192/04
112123034Kasper Vestergaard Pedersen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/04
114111346Nicklas Heby Christensen01-416 Pandrup Skytteforening192/03
114123856Daniel Paludan17-148 Høng Skytteforening192/03
116124366Pernille Borg Søndergaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening192/02
116127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening192/02
118122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/08
119122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/07
120120447Viktoria Jensen17-009 Ringsted Skytteforening191/05
121127953 Mads L. Holst10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening191/04
122123553Frederik Thomsen10-127 Brande Skytteforening191/03
123111494Mads Drejer06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening191/01
123121779Frederik Pinnerup06-083 Hem Skytteforening191/01
125118983Jacob Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening190/07
126118221Casper Gregersen01-223 Karby Skyttekreds190/04
127127720Jonas Dall17-037 Tuse Skytteforening190/02
128122611Anna Katrine Strømgaard Sørensen06-005 Ulbjerg Skytteforening189/06
129113897Frederik Eliassen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening189/05
129120507Lars Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864189/05
129126592Mikkel Kragh Thomsen01-412 Hjørring Skytteforening189/05
132108103Felix Buch21-393 Skytteforeningen Krudttønden189/05
132112499Anna Marie Lund11-030 Alslev Skytteforening 189/05
134111814Freja Sillesen11-030 Alslev Skytteforening 189/04
135124272Anna Krogsgaard16-142 Tommerup Skytteforening189/03
136126974Emily Ulberg Poulsen06-001 Viborg Skytteforening189/03
137104164Peter Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening188/12
138115100Mathias Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening188/07
139120510Mads Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864188/06
140126143Kristian Scherphof06-011 Skive Skytteforening188/05
141113053Marcus Hartvigsen11-006 Bramming Skytteforening188/02
142108063Jonathan Kjeldsen Thorhauge01-203 Sjørring Skytteforening188/02
143111077Lucas Højmark06-063 Ørre Skytteforening187/04
144123872Mikkel Forsman16-142 Tommerup Skytteforening187/03
145119751Rasmus Vangsgaard17-074 Gimlinge SG&I187/02
146126020Mathias Beith Jensen01-416 Pandrup Skytteforening186/04
147125878 Mads Petersen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening186/03
148121622Emma Thomsen10-127 Brande Skytteforening185/07
149123940Mikkel Marqvartsen17-148 Høng Skytteforening185/04
150112255Peernille S. Thomasen Jespersen11-030 Alslev Skytteforening 185/04
151129690 Sally Sørensen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening185/03
152125842Nikolaj Skriver06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening183/00
153110291 Henriette Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening182/04
154124713Luna Petersen06-011 Skive Skytteforening180/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1116324William Steinmann18-019 Søborg SG&I199/13
2128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/06
2128688Jeppe Okholm01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/06
4126787Laura Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening197/08
4130203Sofie Oksbjerg18-055 Blovstrød SG&I197/08
6128739Sara Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening197/06
7126982Lasse Braad Helweg09-116 Midtdjurs Skytteforening196/08
8126983Claes Braad Helweg09-116 Midtdjurs Skytteforening196/07
8127236Kristian A. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening196/07
10122703Freja Bech17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening196/06
11121321Malte Snedevig18-001 Hillerød Skytteforening195/07
12128758Marc Nielsen06-001 Viborg Skytteforening195/06
13121284Johanne Steinmann18-019 Søborg SG&I195/05
14126232Daniel Klærke06-014 Silkeborg Skyttekreds195/04
14128742Hannibal Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening195/04
16125305Camilla Pettersson18-008 Jørlunde Skytteforening194/06
17125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04
18129923Lucas E. Svejdal23-044 Faxe Skytteforening194/02
19123138Perle Mikkelsen11-015 Ølgod Skytteforening193/07
20122580Mathias Salomonsen06-026 Kjellerup Skytteforening192/04
20130246Mathias Kooijman13-308 Vojens Skytteforening192/04
22126019Oliver Kjelgaard Pedersen01-416 Pandrup Skytteforening192/04
23128661 Trine Østergaard Frandsen10-004 Glud Skytteforening192/04
24124304Mathias L. Mikkelsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening192/02
25125074Philip Risbøl Osther11-020 Holsted Skyttekreds191/08
26124918Asger Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening191/07
27123157Hans Nielsen Tychsen13-363 Broagerlands Skytteforening191/04
28129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening191/04
29106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening191/03
30127227Louise Truelsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening191/02
31130047Christoffer Hvenegaard11-010 Esbjerg Skyttekreds191/02
32126084Tobias Lund18-011 Ølstykke Skytteforening191/01
33126598Tobias Neustrup Nielsen01-412 Hjørring Skytteforening190/05
34129835Niklas Segel Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening190/02
35127137 Mikkel Madsen10-004 Glud Skytteforening189/05
36128738Jens-Christian Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening189/04
37127463Julius S. Jensen11-015 Ølgod Skytteforening189/03
38129955Nikolaj Gråkjær Egebæk06-063 Ørre Skytteforening189/03
39128836Oliver Hjort-Nielsen25-002 Klemensker Skytteforening188/07
4095591Johan Bohl Jensen17-037 Tuse Skytteforening188/05
41123115Albert Woller17-043 Glumsø Skytteforening188/05
4299187Andreas Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening188/04
43129524Alexander Andersen06-098 Karup Skytteforening af 1889187/02
44130125Anna Sophie Valentin Jørgensen18-051 Jægerspris Skytteforening186/02
45129877Malte Andersen18-051 Jægerspris Skytteforening186/01
46126149Mads Friedrichsen10-456 Vejle Skytteforening185/04
47129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening185/03
48125251Christoffer Andersen25-002 Klemensker Skytteforening185/03
49129954Magnus Sundstrup06-063 Ørre Skytteforening185/02
50125039Willads Brandt05-028 Trehøje Skytteforening185/02
51126726Cecilie Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening184/02
52128064Ida Andersen17-156 Mullerup Skytteforening184/02
53129838Danni Berthelsen10-456 Vejle Skytteforening182/02
54126323Nikita Forsman16-142 Tommerup Skytteforening182/01
55125253Filucca Caroline Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening181/03
56130023Anker Erthmann25-009 Østerlars Skytteforening181/02
57129787Mike Stryhn Sørensen09-101 Randers Skyttekreds181/01
58126788Alberte Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening180/03
59126233Rasmus Klærke06-014 Silkeborg Skyttekreds180/00
60130220Jami Owen Sebastian Walther11-010 Esbjerg Skyttekreds178/01
61130338Thor Walther Gerlykke-Dohn18-026 Ramløse IF Skydning177/03
62129875Frederik Olsen18-051 Jægerspris Skytteforening177/01
63125216Kirstine M.C.B. Ravnholt09-101 Randers Skyttekreds176/01
64130046Nicklas Staal11-010 Esbjerg Skyttekreds171/00
65127054Frederik Bjerregaard06-063 Ørre Skytteforening162/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening200/13
2100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12
2115361Caroline H. Madsen01-201 Thisted Skyttekreds200/12
4102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening200/10
5101490 Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/10
6101594Victor Thomsen06-001 Viborg Skytteforening199/14
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/12
8101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds199/11
8105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening199/11
8119685Trine Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening199/11
11102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening199/10
11103696Louise Karstoft01-514 Vodskov Skytteforening199/10
11104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds199/10
11109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/10
1183073Jonas Andersen05-028 Trehøje Skytteforening199/10
16109881Annika Hansen16-310 Otterup Skytteforening199/09
1688599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening199/09
18114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/06
19115628Mikkel Kannik18-011 Ølstykke Skytteforening198/13
20111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/12
20111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening198/12
22102711Sofie Frantsen01-229 Bjergby SGI&U198/11
22115728Theis Kofod Hounsgaard25-006 NyVest Skytteforening 198/11
2289134Line H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening198/11
25100147Kasper Pedersen17-148 Høng Skytteforening198/10
25103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds198/10
25103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening198/10
25104662Ofelia Jørgensen25-006 NyVest Skytteforening 198/10
2583692Victoria H Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening198/10
30103478Rikke Christensen11-001 Ribe Skyttekreds198/09
30108184Bjørn Olsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening198/09
30113531Hanne L. Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/09
3091453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/09
3490829Jonas Olsen17-037 Tuse Skytteforening198/08
35107380OIiver Illner13-367 Sønderborg Skyttekreds198/07
35109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening198/07
35117829Camilla Johansen06-011 Skive Skytteforening198/07
3886818Simone T. Jensen06-083 Hem Skytteforening198/05
39108644 Jeppe F. Larsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/05
40110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds197/11
40113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening197/11
40121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds197/11
4091753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening197/11
44104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/10
44120517Bjørn Raaby Laursen18-043 Værløse Skytteforening197/10
4493561Mogens Kappel01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/10
47114967Alexander Prip17-003 Korsør Skytteforening197/09
4799520Stine Jacobsen11-072 Helle Skytteforening197/09
49103961Victor Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening197/08
49112939Emil Urbanski13-308 Vojens Skytteforening197/08
51104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/07
51108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.197/07
51113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07
54119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
5589769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/05
5597156Jonas Mølgaard Christensen16-350 Særslev Skytteforening197/05
57106220Kasper Hjorth Lousdal01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/12
58102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I196/11
59107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening196/10
60109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/10
60122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/10
62103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening196/08
62105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening196/08
62106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening196/08
62113442Lars Padfield01-412 Hjørring Skytteforening196/08
66114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening196/07
66119041Jakob Pedersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/07
68103936Tobias Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening196/06
68109398Nicoline Holm Pedersen09-940 Samsø Skytteforening196/06
68109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening196/06
7190300Camilla Lauridsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/05
72106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening195/10
73108411Rune Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening195/08
74121755Pelle Sofus Larsen18-055 Blovstrød SG&I195/07
75116613Oliver Dall Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening195/06
75118762Tobias Dyrby Nielsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening195/06
77102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds195/06
77114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06
79112110Jonathan Lohse17-003 Korsør Skytteforening195/05
80114993Lasse B. Asmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening194/05
81108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening194/04
82104165Bjørn Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening194/03
83117439Benjamin Pedersen17-009 Ringsted Skytteforening193/06
8494796Mathias S. Christensen16-350 Særslev Skytteforening193/05
85109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening192/07
86103614Benjamin Graves17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening186/05
87103912Malou E. M. Larsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening186/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/14
2114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/12
3110952Nikoline Storm17-373 Ballerup Skytteforening199/10
4124050Simon Pradel17-003 Korsør Skytteforening199/06
596039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening198/10
6110384Lasse Hansen25-009 Østerlars Skytteforening198/09
6122584Kristian Hansen Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds198/09
897889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening197/12
9116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening197/09
10121465Camilla L. Ravnsbæk01-509 Ulsted Skf.197/06
10127880Camilla Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening197/06
12120161Melissa V. Vestergaard13-363 Broagerlands Skytteforening197/05
13117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening196/11
14111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/10
15114387Julie H Christiansen09-116 Midtdjurs Skytteforening196/09
15117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds196/09
17102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening196/08
17119757Annika Håkansson17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening196/08
19112684Jonas Nørgård01-229 Bjergby SGI&U196/07
19129072Jakob Berg Gøttsche06-001 Viborg Skytteforening196/07
21123421 Marcel A. Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/06
22117411Josefine Woller17-043 Glumsø Skytteforening196/05
2290303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening196/05
24111622Andreas Jensen17-333 Hvalsø Skytteforening196/04
25113690Kristian Toft Andersen01-201 Thisted Skyttekreds195/10
26101919Lonnie Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening195/09
2797864Mathias Stigaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening195/09
28111232Peter Christensen Nguyen01-412 Hjørring Skytteforening195/08
28122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/08
28125467Kian Nedrud Møller01-514 Vodskov Skytteforening195/08
31104648Martin Møller Frantsen01-229 Bjergby SGI&U195/07
31114217Marcus Bredgaard18-035 Helsinge Skytte- & IF195/07
33116196Frederik M.M. Christensen11-001 Ribe Skyttekreds195/07
34101188Nicolai Hougesen18-011 Ølstykke Skytteforening195/06
35107890Mads-Emil Mogensen05-028 Trehøje Skytteforening195/06
3593472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds195/06
3596978Simon B Jensen16-400 Middelfart Skytteforening195/06
3898238Kasper Egeberg-Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening195/05
39117692Lea Linda Bejning Andersen18-019 Søborg SG&I195/04
39117976Rune Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening195/04
41123606Celina Dalsgaard06-063 Ørre Skytteforening194/09
42106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds194/09
43112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening194/08
43112683Jesper Østergaard01-229 Bjergby SGI&U194/08
4386191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening194/08
46109090Kristian Larsen17-148 Høng Skytteforening194/07
46117267Niclas L. Seifen13-343 Grænseegnens Skytteforening194/07
48112107Sebastian Groth25-006 NyVest Skytteforening 194/06
48120318Oliver Larsen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening194/06
4899536Nicolaj August Brock Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening194/06
51119784Tobias Astrop Paludan17-148 Høng Skytteforening194/04
5185137Louise Skøtt18-019 Søborg SG&I194/04
53122281Philip Peter Pedersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/04
54112419 Carsten Højen Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/04
55126011Malthe Burholt01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/03
56110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/09
57118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/08
58114552Gorm Andersen17-009 Ringsted Skytteforening193/07
58121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening193/07
58121843Thais Hansen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening193/07
6198934Cecilie Madsen05-028 Trehøje Skytteforening193/06
62113174 Liva H. Højen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF193/06
63129876Emil Dam18-051 Jægerspris Skytteforening193/05
64119769Mikkel Andersen17-148 Høng Skytteforening193/04
6499842Nikolaj Slot Larsen05-028 Trehøje Skytteforening193/04
66113871Oliver Højberg Holm16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/03
66120649August Lund Bramming10-456 Vejle Skytteforening193/03
68108452Victoria Riemann Dahl01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/07
69105857 Magnus Præstegård10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/07
70101691Mads Esager Høgh05-026 Ulfborg Bys Skytteforening192/06
7089135Anna H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening192/06
7093650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/06
73123162Arend Johan Nymeier05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening192/05
74112101Nicolai Dam Andersen25-006 NyVest Skytteforening 192/05
74113511Amanda M. Kongensgaard01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/05
74130184Otto Stoklund01-404 Frederikshavn Skyttekreds192/05
77112421 Niclas Hejslet10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/05
78122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening192/04
79113173Kasper Høi10-456 Vejle Skytteforening192/04
80119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/04
81102108Julie Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds192/03
82126141Laura Petersen06-011 Skive Skytteforening192/03
83113058Vivian Staal11-015 Ølgod Skytteforening191/07
84102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening191/07
85117561Mads Nærregaard Rasmussen16-400 Middelfart Skytteforening191/06
86118349Laura R. Dahl01-204 Boddum-Ydby Skytteforening191/06
86118626Sascha Kampmann11-015 Ølgod Skytteforening191/06
8897871Peter Josefsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening191/05
89111942Kasper Hansen18-055 Blovstrød SG&I191/04
89118798Maria Larsen18-026 Ramløse IF Skydning191/04
91122412Niels E. Clausen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening191/03
92129905Annika Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds191/02
9394206Matias B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening190/07
94118537Morten Christian Pedersen01-412 Hjørring Skytteforening190/05
94122618Lærke Iversen01-404 Frederikshavn Skyttekreds190/05
96110303Markus Bech17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening190/05
97114504Laurine Wolmer Petersen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening190/05
98100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening190/03
99119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening189/07
100109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening189/03
101129844Sara Borg Finnedal16-400 Middelfart Skytteforening188/06
10294413Signe Degn17-074 Gimlinge SG&I188/04
103128917Nicklas Leed01-204 Boddum-Ydby Skytteforening188/03
10495864Max Autzen16-400 Middelfart Skytteforening188/01
105112527Carmen Bograd17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening187/05
106114810 Anders Grønhøj Christensen10-222 Gadbjerg Skytteforening186/06
107105160Frederik Krog01-229 Bjergby SGI&U186/05
108122995Thomas Vesterager06-063 Ørre Skytteforening186/02
109122364Emma Sofia Vogt Widtfeldt13-367 Sønderborg Skyttekreds186/02
110108766Mikkel Bisgaard18-019 Søborg SG&I185/04
111122267Magnus Neist01-404 Frederikshavn Skyttekreds184/04
112125337Kay G. Henningsen18-019 Søborg SG&I183/01
113119540Rasmus Johansen25-009 Østerlars Skytteforening180/06
114116747 Sabrina Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening178/01
115122365Rasmus Klinge Vandær Thomsen13-367 Sønderborg Skyttekreds176/06
116126105Jacob Toft Nissen13-367 Sønderborg Skyttekreds176/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 1
139806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/13
285786Sara Knudsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening199/12
397825Frederik Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.199/11
439346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening199/09
540125Lone B. Lund11-006 Bramming Skytteforening198/07
686200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening197/09
7111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/08
891687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening196/06

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Foreningsholdsfinale
1104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds149/10    147/005    296/15
2105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening149/09    147/005    296/14
2107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening148/10    148/004    296/14
4126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening148/06    148/005    296/11
5106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening149/03    147/006    296/09
6108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening147/04    148/006    295/10
7101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds147/03    147/006    294/09
7120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening150/05    144/004    294/09
9106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening149/06    144/004    293/10
10118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening146/03    146/008    292/11
11119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening147/06    145/001    292/07
12102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds147/02    145/004    292/06
1391753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening147/04    144/006    291/10
14106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds146/06    144/005    290/11
1586197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/02    146/005    290/07
16109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening146/06    143/004    289/10
1796039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening148/07    141/001    289/08
18112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening146/05    143/002    289/07
19103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening146/05    142/003    288/08
20112037Cecilie Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening146/02    142/002    288/04
20122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening146/04    142/000    288/04
22124353Jeppe Galsgaard06-001 Viborg Skytteforening144/05    143/004    287/09
23102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening144/03    143/005    287/08
2491453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/04    143/003    287/07
2597889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening142/02    145/004    287/06
26121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening143/03    143/003    286/06
27109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening142/05    142/001    284/06
28107611Mikkel Schiødt17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening141/01    141/004    282/05
29109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening141/05    140/002    281/07
30121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening142/02    139/003    281/05
31114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening145/04    135/002    280/06
32102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening138/04    131/002    269/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening150/11    149/09    299/20
2105095Frederik Christensen17-033 Svinninge Skytteforening150/08    149/06    299/14
3122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening147/06    149/08    296/14
4107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening148/10    148/04    296/14
5126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening148/06    148/05    296/11
6127050Peter Schmidt17-037 Tuse Skytteforening146/06    149/09    295/15
7108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening147/04    148/06    295/10
8108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening147/03    148/05    295/08
9120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds149/08    146/04    295/12
1095321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds146/05    148/05    294/10
11111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening147/05    147/04    294/09
12120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening150/05    144/04    294/09
13106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening149/06    144/04    293/10
14112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening145/07    147/03    292/10
15128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds146/08    146/05    292/13
16118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening146/03    146/08    292/11
17118779Kasper Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864146/03    146/04    292/07
18107180Joachim Jørgensen13-308 Vojens Skytteforening147/06    145/03    292/09
19119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening147/06    145/01    292/07
20118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening147/05    144/05    291/10
21121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening145/04    145/03    290/07
22104164Peter Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening143/05    146/05    289/10
23123764Mathilde Bredgaard17-037 Tuse Skytteforening146/05    143/03    289/08
24112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening146/05    143/02    289/07
25101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening143/01    145/05    288/06
26117645Jacob Bjerre Cordtz17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening146/06    142/06    288/12
27121676Axel Aaes Christensen01-514 Vodskov Skytteforening146/05    142/02    288/07
28112037Cecilie Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening146/02    142/02    288/04
29122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening146/04    142/00    288/04
30110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening144/05    143/05    287/10
31124353Jeppe Galsgaard06-001 Viborg Skytteforening144/05    143/04    287/09
32112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.143/07    143/04    286/11
33121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening143/03    143/03    286/06
34127001Matthias Rechendorff01-514 Vodskov Skytteforening144/05    142/00    286/05
35126196Frederikke Elmeskov17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/07    141/01    286/08
36109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening142/05    142/01    284/06
37116759Oliver Hoeck13-343 Grænseegnens Skytteforening146/02    138/05    284/07
38116324William Steinmann18-019 Søborg SG&I140/03    142/04    282/07
39107611Mikkel Schiødt17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening141/01    141/04    282/05
40123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/02    141/02    282/04
41121284Johanne Steinmann18-019 Søborg SG&I142/02    140/02    282/04
42127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening142/04    139/02    281/06
43121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening142/02    139/03    281/05
44128096Vanessa Bautista Milling-Hansen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening142/03    138/02    280/05
45114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening145/04    135/02    280/06
46113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening142/03    137/00    279/03
47112107Sebastian Groth25-006 NyVest Skytteforening 139/06    138/03    277/09
48118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening137/01    139/01    276/02
49106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening136/02    139/02    275/04
5055409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening131/01    132/00    263/01
51115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening131/00    129/04    260/04
52118127Linda Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening124/03    126/01    250/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening150/06    150/08    300/14
2104165Bjørn Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening149/03    150/07    299/10
3106220Kasper Hjorth Lousdal01-204 Boddum-Ydby Skytteforening150/10    149/05    299/15
4105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening149/06    149/07    298/13
5108411Rune Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening149/05    148/07    297/12
6100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening149/07    148/01    297/08
7113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening148/05    148/05    296/10
8104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds149/10    147/05    296/15
9105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening149/09    147/05    296/14
10106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening149/03    147/06    296/09
11117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening148/07    147/07    295/14
12109881Annika Hansen16-310 Otterup Skytteforening147/04    147/05    294/09
13101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds147/03    147/06    294/09
14122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/05    145/07    293/12
1594206Matias B. Larsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/06    149/03    292/09
16112683Jesper Østergaard01-229 Bjergby SGI&U145/06    147/07    292/13
17109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening146/05    146/04    292/09
18102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds147/02    145/04    292/06
19114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening142/04    149/03    291/07
20111622Andreas Jensen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/04    148/08    291/12
2191753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening147/04    144/06    291/10
22119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/06    143/04    291/10
2386197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/02    146/05    290/07
24106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds146/06    144/05    290/11
25103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds148/07    142/01    290/08
2697871Peter Josefsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/02    146/05    289/07
27109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening144/07    145/04    289/11
28118762Tobias Dyrby Nielsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening145/06    144/06    289/12
29122584Kristian Hansen Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds145/03    144/06    289/09
30109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening146/06    143/04    289/10
31116613Oliver Dall Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening147/06    142/01    289/07
3296039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening148/07    141/01    289/08
33110384Lasse Hansen25-009 Østerlars Skytteforening140/03    148/11    288/14
34117267Niclas L. Seifen13-343 Grænseegnens Skytteforening145/03    143/03    288/06
35103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening146/05    142/03    288/08
36102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I150/06    138/08    288/14
3797889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening142/02    145/04    287/06
38102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening144/03    143/05    287/08
3991453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/04    143/03    287/07
40104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF145/05    140/03    285/08
4193650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/03    141/04    284/07
42111232Peter Christensen Nguyen01-412 Hjørring Skytteforening144/03    140/01    284/04
43118537Morten Christian Pedersen01-412 Hjørring Skytteforening141/04    141/03    282/07
44109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening141/05    140/02    281/07
45106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening143/08    137/02    280/10
46115728Theis Kofod Hounsgaard25-006 NyVest Skytteforening 143/03    137/02    280/05
47112684Jonas Nørgård01-229 Bjergby SGI&U137/01    137/02    274/03
48114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening139/03    134/01    273/04
49102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening138/04    131/02    269/06
50123606Celina Dalsgaard06-063 Ørre Skytteforening134/03    133/02    267/05
51104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening141/02    126/01    267/03
52122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening128/01    134/00    262/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening150/11
2105095Frederik Christensen17-033 Svinninge Skytteforening150/08
3120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening150/05
4120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds149/08
5106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening149/06
6107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening148/10
7126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening148/06
8120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening147/08
9107180Joachim Jørgensen13-308 Vojens Skytteforening147/06
9119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening147/06
9122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening147/06
12111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening147/05
12118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening147/05
14108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening147/04
15108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening147/03
16128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds146/08
17117645Jacob Bjerre Cordtz17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening146/06
17127050Peter Schmidt17-037 Tuse Skytteforening146/06
19112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening146/05
19118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.146/05
19121676Axel Aaes Christensen01-514 Vodskov Skytteforening146/05
19123764Mathilde Bredgaard17-037 Tuse Skytteforening146/05
1995321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds146/05
24122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening146/04
25118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening146/03
25118779Kasper Illum Andersen18-003 Frederikssund IF 1864146/03
27112037Cecilie Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening146/02
27116759Oliver Hoeck13-343 Grænseegnens Skytteforening146/02
29112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening145/07
29126196Frederikke Elmeskov17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening145/07
31114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening145/04
31121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening145/04
33124353Jeppe Galsgaard06-001 Viborg Skytteforening144/05
34110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening144/05
35127001Matthias Rechendorff01-514 Vodskov Skytteforening144/05
36112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.143/07
37104164Peter Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening143/05
38121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening143/03
39101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening143/01
40109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening142/05
41128031Tom Schjødt Jensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening142/04
42127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening142/04
43113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening142/03
43128096Vanessa Bautista Milling-Hansen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening142/03
45121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening142/02
46121284Johanne Steinmann18-019 Søborg SG&I142/02
47123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/02
48106884Sebastian Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening141/02
49124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening141/01
50100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening141/01
50107611Mikkel Schiødt17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening141/01
52116324William Steinmann18-019 Søborg SG&I140/03
53112107Sebastian Groth25-006 NyVest Skytteforening 139/06
54118626Sascha Kampmann11-015 Ølgod Skytteforening138/02
55123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds138/01
56113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening137/02
57118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening137/01
58120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds136/03
59106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening136/02
60117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening132/02
6155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening131/01
62115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening131/00
63118127Linda Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening124/03
64123138Perle Mikkelsen11-015 Ølgod Skytteforening114/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1106220Kasper Hjorth Lousdal01-204 Boddum-Ydby Skytteforening150/10
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening150/06
3102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I150/06
4104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds149/10
5105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening149/09
6100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening149/07
7105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening149/06
8108411Rune Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening149/05
9104165Bjørn Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening149/03
9106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening149/03
11103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds148/07
11117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening148/07
1196039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening148/07
14119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/06
15122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/05
16113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening148/05
17116613Oliver Dall Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening147/06
18109881Annika Hansen16-310 Otterup Skytteforening147/04
1891753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening147/04
20101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds147/03
21102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds147/02
22106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds146/06
23109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening146/06
24103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening146/05
24109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening146/05
26111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening146/03
2796978Simon B Jensen16-400 Middelfart Skytteforening146/02
2890829Jonas Olsen17-037 Tuse Skytteforening145/07
29118762Tobias Dyrby Nielsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening145/06
30112683Jesper Østergaard01-229 Bjergby SGI&U145/06
31104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF145/05
32117267Niclas L. Seifen13-343 Grænseegnens Skytteforening145/03
32122584Kristian Hansen Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds145/03
34109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening144/07
3591453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/04
36102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening144/03
36110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds144/03
36111232Peter Christensen Nguyen01-412 Hjørring Skytteforening144/03
3986197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/02
40106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening143/08
4194206Matias B. Larsen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/06
42111622Andreas Jensen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/04
43115728Theis Kofod Hounsgaard25-006 NyVest Skytteforening 143/03
4493650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/03
4597871Peter Josefsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/02
46114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening142/04
47101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening142/04
4886191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening142/02
4897889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening142/02
50109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening141/05
51118537Morten Christian Pedersen01-412 Hjørring Skytteforening141/04
52104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening141/02
53129072Jakob Berg Gøttsche06-001 Viborg Skytteforening140/04
54110384Lasse Hansen25-009 Østerlars Skytteforening140/03
54115628Mikkel Kannik18-011 Ølstykke Skytteforening140/03
5683692Victoria H Hansen18-011 Ølstykke Skytteforening139/03
57114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening139/03
58108184Bjørn Olsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening139/00
59102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening138/04
60101188Nicolai Hougesen18-011 Ølstykke Skytteforening137/02
61112684Jonas Nørgård01-229 Bjergby SGI&U137/01
6297864Mathias Stigaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening137/00
63111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening135/04
64118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening135/01
65114967Alexander Prip17-003 Korsør Skytteforening134/05
66123606Celina Dalsgaard06-063 Ørre Skytteforening134/03
67104648Martin Møller Frantsen01-229 Bjergby SGI&U133/02
68103961Victor Nielsen18-011 Ølstykke Skytteforening132/03
69122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening128/01
70105160Frederik Krog01-229 Bjergby SGI&U127/03
71117692Lea Linda Bejning Andersen18-019 Søborg SG&I124/00

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab BK
1120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening144/03    147/04    291/07
2113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/06    146/01    291/07
3101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening146/04    144/03    290/07
4105095Frederik Christensen17-033 Svinninge Skytteforening143/01    145/02    288/03
5107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/04    144/02    287/06
6122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening141/05    145/04    286/09
7119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening148/03    138/01    286/04
8126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening139/01    145/04    284/05
9121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening141/05    142/05    283/10
10112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening138/01    143/03    281/04
11118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening139/01    142/04    281/05
12108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening137/00    143/06    280/06
13120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening139/02    140/03    279/05
14118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening139/00    140/01    279/01
15100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening135/01    143/02    278/03
16108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening141/04    137/00    278/04
17114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening137/00    133/00    270/00
18110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening136/01    133/01    269/02
19113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening120/02    132/02    252/04
20123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening123/00    124/00    247/00

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab JUN
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/04    146/06    292/10
2108411Rune Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/04    147/07    290/11
3104165Bjørn Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening144/02    143/02    287/04
4102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds146/03    141/01    287/04
5102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I140/02    146/06    286/08
691453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/02    142/03    286/05
7105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening140/02    143/06    283/08
8103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening142/04    139/01    281/05
986191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening138/04    142/03    280/07
10105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening139/01    140/02    279/03
11104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds139/02    140/00    279/02
12113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening143/04    136/03    279/07
1390829Jonas Olsen17-037 Tuse Skytteforening140/01    138/04    278/05
14109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening140/01    138/02    278/03
15106220Kasper Hjorth Lousdal01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/02    137/03    278/05
16111622Andreas Jensen17-333 Hvalsø Skytteforening136/00    141/04    277/04
17120958Philip Nordahl Grand10-001 Horsens Skyttekreds135/00    141/02    276/02
18119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening139/01    137/01    276/02
19104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF137/01    138/02    275/03
20122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening136/02    137/03    273/05
21109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening138/02    135/02    273/04
2297889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening135/02    137/01    272/03
2394206Matias B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening138/03    133/02    271/05
24108184Bjørn Olsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening136/00    134/01    270/01
25117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening134/02    135/01    269/03
2686197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening132/00    131/01    263/01
27106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening124/00    126/02    250/02

 

 

Gevær, 300m. - Klasse BK
1119217Yasmin Hansen17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening148/03
2101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening146/04
3113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/06
4120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening144/03
5107612Mathias Nørgaard17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening143/04
6105095Frederik Christensen17-033 Svinninge Skytteforening143/01
7121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening141/05
7122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening141/05
9108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening141/04
10120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening139/02
11118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening139/01
11126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening139/01
13118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening139/00
14112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening138/01
15114505Søren Nørbjerg Larsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening137/00
16108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening137/00
17110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening136/01
18100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening135/01
19117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening133/02
20107611Mikkel Schiødt17-332 Kirke Hyllinge Skytteforening129/01
21124353Jeppe Galsgaard06-001 Viborg Skytteforening129/00
22123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening123/00
23121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening122/00
24113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening120/02

 

 

Gevær, 300m. - Klasse JUN
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/04
2102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds146/03
3104165Bjørn Bär13-343 Grænseegnens Skytteforening144/02
391453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening144/02
5108411Rune Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening143/04
6113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening143/04
7103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening142/04
8106220Kasper Hjorth Lousdal01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/02
9105094Katrine Christensen17-033 Svinninge Skytteforening140/02
10102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I140/02
1190829Jonas Olsen17-037 Tuse Skytteforening140/01
12109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening140/01
13104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds139/02
14101479Mikkel Leth10-002 Honum og Omegns Skytteforening139/01
15105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening139/01
16114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening139/01
16119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening139/01
1886191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening138/04
1994206Matias B. Larsen17-333 Hvalsø Skytteforening138/03
20109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening138/02
21104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF137/01
22109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening137/01
23103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds136/03
24122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening136/02
25111622Andreas Jensen17-333 Hvalsø Skytteforening136/00
26108184Bjørn Olsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening136/00
27125467Kian Nedrud Møller01-514 Vodskov Skytteforening135/02
2897889Luckas Heby Pedersen01-514 Vodskov Skytteforening135/02
29120958Philip Nordahl Grand10-001 Horsens Skyttekreds135/00
30117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening134/02
31101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening133/02
32102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening133/02
3386197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening132/00
34102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening127/00
35106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening124/00
3693650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening120/00