StævneProgram

07-02-2011 19:51

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.25 September 2010

RESULTATLISTE FOR
Helle Skydning 15m 2011

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1

1

06-83038

Simon Wallentin Nielsen

015-Ølgod Skytteforening

200

199

399

/

25

2

06-34051

Sofie Nielsen

072-Helle Skytteforening

200

199

399

/

22

3

06-87917

Anders Larsen

068-Guldager Skytteforening

198

198

396

/

11

4

06-41466

Camilla Beier

020-Holsted Skyttekreds

197

197

394

/

13

5

06-88217

Thomas Hansen

006-Bramming Skytteforening

196

195

391

/

11

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2

1

06-40286

Anders Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

200

199

399

/

16

2

06-91896

Nicholas Øland

068-Guldager Skytteforening

198

199

397

/

17

3

06-83414

Tobias W. Hansen

072-Helle Skytteforening

198

197

395

/

14

4

06-84289

Nicolaj Andersen

006-Bramming Skytteforening

200

195

395

/

16

5

06-98377

Rashid Bazag

010-Esbjerg Skyttekreds

198

195

393

/

14

6

06-85881

Marianne Bramming

020-Holsted Skyttekreds

196

196

392

/

17

7

06-93623

Anders Oxenvad

010-Esbjerg Skyttekreds

197

195

392

/

13

8

06-87879

Mathias Mortensen

015-Ølgod Skytteforening

193

198

391

/

6

9

06-97676

Christian Novrup

006-Bramming Skytteforening

191

198

389

/

13

10

06-94813

Mathis Carstensen Knudsen

072-Helle Skytteforening

194

195

389

/

17

11

06-83947

Malene Hansen

020-Holsted Skyttekreds

194

195

389

/

6

12

06-95037

Jacob H. Jørgensen

072-Helle Skytteforening

190

195

385

/

11

13

06-87734

Jannik Benedictus

020-Holsted Skyttekreds

194

191

385

/

3

14

06-83055

Christoffer Fuglkjær

006-Bramming Skytteforening

186

196

382

/

11

15

06-88779

Mikkel Bertelsen

071-Skads Skytteforening

187

189

376

/

6

16

06-99521

Maja Jeppesen

006-Bramming Skytteforening

183

191

374

/

8

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3

1

06-98905

Jonas Thomsen

072-Helle Skytteforening

195

197

392

/

16

2

06-98903

Troels Nielsen

072-Helle Skytteforening

195

195

390

/

11

3

06-85882

Mathias Bramming

020-Holsted Skyttekreds

192

197

389

/

15

4

06-92586

Oliver Høstgaard

015-Ølgod Skytteforening

193

195

388

/

11

5

06-97253

Jakob Stensgård Jensen

020-Holsted Skyttekreds

191

194

385

/

4

6

06-97262

Lucas Botteleth

020-Holsted Skyttekreds

189

194

383

/

6

7

06-92939

Oliver Højbo Samsing

068-Guldager Skytteforening

191

192

383

/

5

8

06-95036

Marcel Wolfgang

072-Helle Skytteforening

191

186

377

/

5

9

06-98898

Anders Christiansen

072-Helle Skytteforening

183

193

376

/

5

10

06-95107

Frederik Lykke Jensen

010-Esbjerg Skyttekreds

190

183

373

/

9

11

06-97690

Lasse Hedeager Jacoben

072-Helle Skytteforening

183

185

368

/

4

12

06-92936

Jacob Lassen

068-Guldager Skytteforening

182

185

367

/

2

13

06-91897

Jacob Helsinghof

068-Guldager Skytteforening

184

178

362

/

3

14

06-90523

Anna Bertelsen

071-Skads Skytteforening

178

182

360

/

1

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4

1

06-97686

Jacob Lund Friis

035-Varde Skytteforening

197

190

387

/

7

2

06-97684

Emil Jensen

035-Varde Skytteforening

193

192

385

/

7

3

06-97685

Tobias Mogensen

035-Varde Skytteforening

186

190

376

/

7

4

06-99520

Stine Jacobsen

072-Helle Skytteforening

186

183

369

/

3

5

06-98900

Anders Rask

072-Helle Skytteforening

182

185

367

/

6

6

06-97151

Andreas Rasmussen

015-Ølgod Skytteforening

180

179

359

/

4

7

06-97616

Noah Høstgaard

015-Ølgod Skytteforening

179

177

356

/

2

8

06-98101

Viktor Rasmussen

015-Ølgod Skytteforening

170

166

336

/

0

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse J1

1

06-81644

Jens Holmgaard Nissen

010-Esbjerg Skyttekreds

199

200

399

/

15

2

06-34084

Mette Nielsen

072-Helle Skytteforening

199

199

398

/

25

3

06-40059

Nina Christensen

006-Bramming Skytteforening

199

198

397

/

19

4

06-39346

Jeppe Brydsø Dammark

072-Helle Skytteforening

199

198

397

/

19

5

06-40100

Michael Christensen

006-Bramming Skytteforening

198

197

395

/

13

6

06-39087

Thomas Søndergaard

014-Tistrup Skytteforening

189

191

380

/

7

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse J2

1

06-94812

Denni Carstensen Knudsen

072-Helle Skytteforening

196

199

395

/

13

2

06-39042

Daniel Lauridsen

072-Helle Skytteforening

199

196

395

/

10

3

06-39163

Patrick Laursen

035-Varde Skytteforening

195

199

394

/

14

4

06-41033

Anders Nielsson

068-Guldager Skytteforening

197

194

391

/

6

5

06-39117

Sigurd Espersen

072-Helle Skytteforening

197

193

390

/

13

6

06-39919

Karsten Pedersen

072-Helle Skytteforening

192

195

387

/

6

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG

1

06-40125

Lone B. Lund

006-Bramming Skytteforening

186

190

376

/

9

2

06-38985

Sara Pedersen

072-Helle Skytteforening

185

190

375

/

3

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse 1

1

06-43006

Esben Jakobsen

001-Ribe Skyttekreds

192

193

385

/

12

2

06-41245

Charlotte Dahl

010-Esbjerg Skyttekreds

189

191

380

/

7

3

06-39737

Svend Petermann

001-Ribe Skyttekreds

186

186

372

/

1

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse 2

1

06-40827

Nicolai Christensen

001-Ribe Skyttekreds

189

190

379

/

2

2

08-43003

Eva E Rasmussen

362-Sundeved Skytteforening

187

187

374

/

3

3

06-39864

Brian Mikkelsen

001-Ribe Skyttekreds

183

184

367

/

1

4

06-38352

Doris Johnsen

015-Ølgod Skytteforening

179

180

359

/

0

5

06-39476

Bent Christensen

035-Varde Skytteforening

176

182

358

/

0

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse 3

1

06-39271

Lars Søndergård

014-Tistrup Skytteforening

180

181

361

/

6

2

06-39347

Jens Peter Sørensen

035-Varde Skytteforening

181

179

360

/

2

3

06-40096

Michael Rosenlund

006-Bramming Skytteforening

180

177

357

/

3

4

06-92584

Michael Christensen

015-Ølgod Skytteforening

175

174

349

/

2

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse V1

1

06-40971

Eskild Dahl

072-Helle Skytteforening

193

196

389

/

10

2

06-39410

Erik Hungeberg

072-Helle Skytteforening

194

195

389

/

9

3

06-40776

Svend E.Clemmensen

071-Skads Skytteforening

193

189

382

/

9

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse V2

1

06-41593

Ejgil Thuesen

021-Brørup Skyttekreds

198

198

396

/

22

2

06-41305

Mads Pedersen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

193

196

389

/

5

3

06-39477

Bent Lauridsen

014-Tistrup Skytteforening

196

193

389

/

11

4

06-40226

Frede Jacobsen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

196

191

387

/

15

5

06-40946

Hilda Dahl

072-Helle Skytteforening

192

193

385

/

10

6

06-38415

Svend Åge Pedersen

014-Tistrup Skytteforening

193

192

385

/

7

7

06-39934

Ingrid Hauge

072-Helle Skytteforening

192

192

384

/

9

8

06-38522

Arne Christensen

014-Tistrup Skytteforening

190

192

382

/

8

9

06-40522

Poul Jørgensen

010-Esbjerg Skyttekreds

189

192

381

/

10

10

06-41526

Mogens Hansen

021-Brørup Skyttekreds

188

191

379

/

4

11

06-40142

Knud Kristensen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

186

186

372

/

2

12

06-41590

Erik Christensen

021-Brørup Skyttekreds

180

180

360

/

1

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse V3

1

06-39473

Bente Olsen

014-Tistrup Skytteforening

189

190

379

/

5

2

06-38403

Tove Sørensen

014-Tistrup Skytteforening

191

186

377

/

4

3

06-39485

Annelise Lauridsen

014-Tistrup Skytteforening

187

187

374

/

5

4

06-39278

Kurt Olsen

014-Tistrup Skytteforening

187

187

374

/

2

5

06-38995

Niels J. Pedersen

072-Helle Skytteforening

183

182

365

/

5

6

06-97437

Jes Lauridsen

014-Tistrup Skytteforening

162

170

332

/

0

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1

1

06-40207

Ida Søby Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

200

199

399

/

21

2

06-41477

Alice Frandsen

001-Ribe Skyttekreds

199

199

398

/

17

3

06-41263

Berit Kirstine Gejl

072-Helle Skytteforening

200

198

398

/

17

4

06-39980

Yvonne Rosenlund

006-Bramming Skytteforening

195

200

395

/

26

5

06-39981

Villy Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

196

199

395

/

18

6

06-39423

Dennis Højgaard

014-Tistrup Skytteforening

199

196

395

/

15

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2

1

06-41006

Brian Nielsson

068-Guldager Skytteforening

199

197

396

/

12

2

06-39291

Kim Dammark

072-Helle Skytteforening

197

196

393

/

13

3

06-94811

Ulrik Knudsen

072-Helle Skytteforening

198

195

393

/

12

4

06-40679

Henrik Lambertsen

068-Guldager Skytteforening

192

192

384

/

9

 

 

15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3

1

06-39983

Verner Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

194

199

393

/

15

2

06-98621

Jørgen Balzer

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

192

192

384

/

6

3

06-96082

Poul Hansen

006-Bramming Skytteforening

194

189

383

/

5

4

06-41356

Jens Chr. Pedersen

020-Holsted Skyttekreds

190

189

379

/

6

5

06-39276

Laila Højgaard

014-Tistrup Skytteforening

187

191

378

/

3

6

06-87494

Preben Vonsild

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

185

190

375

/

6

7

06-97267

Torben Jensen

020-Holsted Skyttekreds

184

188

372

/

3

 

 

15m Gevær - Klasse BK1

1

06-83038

Simon Wallentin Nielsen

015-Ølgod Skytteforening

200

/

17

2

06-34051

Sofie Nielsen

072-Helle Skytteforening

200

/

11

3

06-87917

Anders Larsen

068-Guldager Skytteforening

198

/

5

4

06-41466

Camilla Beier

020-Holsted Skyttekreds

197

/

7

5

06-88217

Thomas Hansen

006-Bramming Skytteforening

196

/

6

 

 

15m Gevær - Klasse BK2

1

06-40286

Anders Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

200

/

8

2

06-84289

Nicolaj Andersen

006-Bramming Skytteforening

200

/

7

3

06-91896

Nicholas Øland

068-Guldager Skytteforening

198

/

7

4

06-98377

Rashid Bazag

010-Esbjerg Skyttekreds

198

/

7

5

06-83414

Tobias W. Hansen

072-Helle Skytteforening

198

/

5

6

06-93623

Anders Oxenvad

010-Esbjerg Skyttekreds

197

/

8

7

06-85881

Marianne Bramming

020-Holsted Skyttekreds

196

/

7

8

06-94813

Mathis Carstensen Knudsen

072-Helle Skytteforening

194

/

12

9

06-83947

Malene Hansen

020-Holsted Skyttekreds

194

/

2

10

06-87734

Jannik Benedictus

020-Holsted Skyttekreds

194

/

1

11

06-87879

Mathias Mortensen

015-Ølgod Skytteforening

193

/

2

12

06-97676

Christian Novrup

006-Bramming Skytteforening

191

/

4

13

06-95037

Jacob H. Jørgensen

072-Helle Skytteforening

190

/

4

14

06-88779

Mikkel Bertelsen

071-Skads Skytteforening

187

/

2

15

06-83055

Christoffer Fuglkjær

006-Bramming Skytteforening

186

/

7

16

06-84700

Emil Vase Jepsen

020-Holsted Skyttekreds

186

/

4

17

06-99521

Maja Jeppesen

006-Bramming Skytteforening

183

/

3

 

 

15m Gevær - Klasse BK3

1

06-98905

Jonas Thomsen

072-Helle Skytteforening

195

/

6

2

06-98903

Troels Nielsen

072-Helle Skytteforening

195

/

5

3

06-92586

Oliver Høstgaard

015-Ølgod Skytteforening

193

/

3

4

06-85882

Mathias Bramming

020-Holsted Skyttekreds

192

/

7

5

06-95036

Marcel Wolfgang

072-Helle Skytteforening

191

/

3

6

06-92939

Oliver Højbo Samsing

068-Guldager Skytteforening

191

/

3

7

06-97253

Jakob Stensgård Jensen

020-Holsted Skyttekreds

191

/

1

8

06-95107

Frederik Lykke Jensen

010-Esbjerg Skyttekreds

190

/

5

9

06-97262

Lucas Botteleth

020-Holsted Skyttekreds

189

/

2

10

06-91409

Kristine Rosenlund

006-Bramming Skytteforening

187

/

2

11

06-91408

Majken Rosenlund

006-Bramming Skytteforening

187

/

2

12

06-91897

Jacob Helsinghof

068-Guldager Skytteforening

184

/

2

13

06-97690

Lasse Hedeager Jacoben

072-Helle Skytteforening

183

/

1

14

06-98898

Anders Christiansen

072-Helle Skytteforening

183

/

1

15

06-92936

Jacob Lassen

068-Guldager Skytteforening

182

/

1

16

06-98109

Casper Roost

026-Gesten Skytteforening

181

/

1

17

06-90523

Anna Bertelsen

071-Skads Skytteforening

178

/

1

18

06-87923

Casper Haahr

026-Gesten Skytteforening

178

/

0

 

 

15m Gevær - Klasse BK4

1

06-97686

Jacob Lund Friis

035-Varde Skytteforening

197

/

5

2

06-98906

Nicklas Mosegaard Nielsen

072-Helle Skytteforening

193

/

5

3

06-97684

Emil Jensen

035-Varde Skytteforening

193

/

3

4

06-97685

Tobias Mogensen

035-Varde Skytteforening

186

/

3

5

06-99520

Stine Jacobsen

072-Helle Skytteforening

186

/

1

6

06-98900

Anders Rask

072-Helle Skytteforening

182

/

2

7

06-93727

Carl Christian Haahr

026-Gesten Skytteforening

181

/

2

8

06-97151

Andreas Rasmussen

015-Ølgod Skytteforening

180

/

2

9

06-97616

Noah Høstgaard

015-Ølgod Skytteforening

179

/

1

10

06-98101

Viktor Rasmussen

015-Ølgod Skytteforening

170

/

0

 

 

15m Gevær - Klasse J1

1

06-39346

Jeppe Brydsø Dammark

006-Helle Skytteforening

199

/

11

2

06-40059

Nina Christensen

072-Bramming Skytteforening

199

/

11

3

06-34084

Mette Nielsen

072-Helle Skytteforening

199

/

10

4

06-81644

Jens Holmgaard Nissen

010-Esbjerg Skyttekreds

199

/

9

5

06-40100

Michael Christensen

006-Bramming Skytteforening

198

/

7

6

06-39087

Thomas Søndergaard

014-Tistrup Skytteforening

189

/

3

 

 

15m Gevær - Klasse J2

1

06-39042

Daniel Lauridsen

072-Helle Skytteforening

199

/

5

2

06-39117

Sigurd Espersen

072-Helle Skytteforening

197

/

8

3

06-41033

Anders Nielsson

068-Guldager Skytteforening

197

/

5

4

06-94812

Denni Carstensen Knudsen

072-Helle Skytteforening

196

/

5

5

06-39163

Patrick Laursen

035-Varde Skytteforening

195

/

6

6

06-39919

Karsten Pedersen

072-Helle Skytteforening

192

/

5

 

 

15m Gevær - Klasse UNG

1

06-40125

Lone B. Lund

006-Bramming Skytteforening

186

/

3

2

06-38985

Sara Pedersen

072-Helle Skytteforening

185

/

1

 

 

15m Gevær - Klasse 1

1

06-43006

Esben Jakobsen

001-Ribe Skyttekreds

192

/

8

2

06-41245

Charlotte Dahl

010-Esbjerg Skyttekreds

189

/

5

3

06-39737

Svend Petermann

001-Ribe Skyttekreds

186

/

1

 

 

15m Gevær - Klasse 2

1

06-40827

Nicolai Christensen

001-Ribe Skyttekreds

189

/

0

2

08-43003

Eva E Rasmussen

362-Sundeved Skytteforening

187

/

2

3

06-39864

Brian Mikkelsen

001-Ribe Skyttekreds

183

/

0

4

06-38352

Doris Johnsen

015-Ølgod Skytteforening

179

/

0

5

06-39476

Bent Christensen

035-Varde Skytteforening

176

/

0

 

 

15m Gevær - Klasse 3

1

06-39347

Jens Peter Sørensen

035-Varde Skytteforening

181

/

1

2

06-39271

Lars Søndergård

014-Tistrup Skytteforening

180

/

3

3

06-40096

Michael Rosenlund

006-Bramming Skytteforening

180

/

1

4

06-92584

Michael Christensen

015-Ølgod Skytteforening

175

/

1

 

 

15m Gevær - Klasse V1

1

06-39410

Erik Hungeberg

072-Helle Skytteforening

194

/

5

2

06-40971

Eskild Dahl

072-Helle Skytteforening

193

/

6

3

06-40776

Svend E.Clemmensen

071-Skads Skytteforening

193

/

4

 

 

15m Gevær - Klasse V2

1

06-41593

Ejgil Thuesen

021-Brørup Skyttekreds

198

/

9

2

06-40226

Frede Jacobsen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

196

/

10

3

06-39477

Bent Lauridsen

014-Tistrup Skytteforening

196

/

5

4

06-38415

Svend Åge Pedersen

014-Tistrup Skytteforening

193

/

3

5

06-41305

Mads Pedersen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

193

/

1

6

06-39934

Ingrid Hauge

072-Helle Skytteforening

192

/

4

7

06-40946

Hilda Dahl

072-Helle Skytteforening

192

/

4

8

06-38522

Arne Christensen

014-Tistrup Skytteforening

190

/

4

9

06-41701

Eigild Bangert

325-Rødding Skytteforening

190

/

2

10

06-41685

Jan Slothuus

325-Rødding Skytteforening

190

/

2

11

06-40522

Poul Jørgensen

010-Esbjerg Skyttekreds

189

/

5

12

06-41526

Mogens Hansen

021-Brørup Skyttekreds

188

/

1

13

06-40142

Knud Kristensen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

186

/

1

14

06-41590

Erik Christensen

021-Brørup Skyttekreds

180

/

0

 

 

15m Gevær - Klasse V3

1

06-38403

Tove Sørensen

014-Tistrup Skytteforening

191

/

3

2

06-39473

Bente Olsen

014-Tistrup Skytteforening

189

/

3

3

06-39485

Annelise Lauridsen

014-Tistrup Skytteforening

187

/

3

4

06-39278

Kurt Olsen

014-Tistrup Skytteforening

187

/

2

5

06-38995

Niels J. Pedersen

072-Helle Skytteforening

183

/

2

6

06-97437

Jes Lauridsen

014-Tistrup Skytteforening

162

/

0

 

 

15m Gevær - Klasse ÅK1

1

06-40207

Ida Søby Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

200

/

11

2

06-41263

Berit Kirstine Gejl

072-Helle Skytteforening

200

/

10

3

06-41477

Alice Frandsen

001-Ribe Skyttekreds

199

/

12

4

06-39423

Dennis Højgaard

014-Tistrup Skytteforening

199

/

8

5

06-39981

Villy Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

196

/

8

6

06-39980

Yvonne Rosenlund

006-Bramming Skytteforening

195

/

6

 

 

15m Gevær - Klasse ÅK2

1

06-41006

Brian Nielsson

068-Guldager Skytteforening

199

/

7

2

06-94811

Ulrik Knudsen

072-Helle Skytteforening

198

/

8

3

06-39291

Kim Dammark

072-Helle Skytteforening

197

/

9

4

06-40679

Henrik Lambertsen

068-Guldager Skytteforening

192

/

6

5

06-41660

Liselotte Petersen

325-Rødding Skytteforening

186

/

1

 

 

15m Gevær - Klasse ÅK3

1

06-39983

Verner Fogh

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

194

/

7

2

06-96082

Poul Hansen

006-Bramming Skytteforening

194

/

4

3

06-98621

Jørgen Balzer

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

192

/

3

4

06-41356

Jens Chr. Pedersen

020-Holsted Skyttekreds

190

/

3

5

06-87922

Carsten Haahr

026-Gesten Skytteforening

188

/

1

6

06-39276

Laila Højgaard

014-Tistrup Skytteforening

187

/

2

7

06-87494

Preben Vonsild

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

185

/

2

8

06-97267

Torben Jensen

020-Holsted Skyttekreds

184

/

2

9

06-98701

Ole Jacobsen

026-Gesten Skytteforening

183

/

1

10

06-90368

Dorthe Moeslund Fischer

026-Gesten Skytteforening

171

/

0

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1

1

06-89734

Malene Møller

015-Ølgod Skytteforening

196

200

396

/

11

2

06-34051

Sofie Nielsen

072-Helle Skytteforening

197

199

396

/

15

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2

1

06-39996

Tobias Kristensen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

194

197

391

/

5

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3

1

06-39702

Mathias Christensen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

195

195

390

/

8

2

06-97259

Lasse Rahbek

020-Holsted Skyttekreds

193

191

384

/

6

3

06-97256

Kasper Stensgård Jensen

020-Holsted Skyttekreds

194

187

381

/

5

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1

1

06-40059

Nina Christensen

006-Bramming Skytteforening

200

200

400

/

16

2

06-34084

Mette Nielsen

072-Helle Skytteforening

200

200

400

/

7

3

06-81644

Jens Holmgaard Nissen

010-Esbjerg Skyttekreds

199

199

398

/

7

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2

1

06-41941

Jack S. Hansen

020-Holsted Skyttekreds

198

200

398

/

12

2

06-39163

Patrick Laursen

035-Varde Skytteforening

190

199

389

/

7

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1

1

06-43006

Esben Jakobsen

001-Ribe Skyttekreds

195

198

393

/

3

2

06-41245

Charlotte Dahl

010-Esbjerg Skyttekreds

192

195

387

/

3

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3

1

06-39476

Bent Christensen

035-Varde Skytteforening

182

180

362

/

5

 

 

15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1

1

06-41477

Alice Frandsen

001-Ribe Skyttekreds

199

199

398

/

12

2

06-41263

Berit Kirstine Gejl

072-Helle Skytteforening

199

198

397

/

16

 

 

15m Luftgevær - Klasse BK1

1

06-34051

Sofie Nielsen

072-Helle Skytteforening

197

/

7

2

06-89734

Malene Møller

015-Ølgod Skytteforening

196

/

5

 

 

15m Luftgevær - Klasse BK2

1

06-88843

Signe B. Ándersen

026-Gesten Skytteforening

198

/

2

2

06-39996

Tobias Kristensen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

194

/

2

 

 

15m Luftgevær - Klasse BK3

1

06-83039

Thea Weirbach

026-Gesten Skytteforening

198

/

2

2

06-39702

Mathias Christensen

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

195

/

2

3

06-97256

Kasper Stensgård Jensen

020-Holsted Skyttekreds

194

/

2

4

06-97259

Lasse Rahbek

020-Holsted Skyttekreds

193

/

1

5

06-98702

Camilla Fischer

026-Gesten Skytteforening

177

/

1

6

06-97904

Anne-Sofie Segato Fischer

026-Gesten Skytteforening

176

/

0

7

06-98104

Sofus Løbner

043-Gørding/Vejrup Skytteforening

172

/

2

8

06-97856

Ida Weirbach

026-Gesten Skytteforening

166

/

0

 

 

15m Luftgevær - Klasse J1

1

06-40059

Nina Christensen

006-Bramming Skytteforening

200

/

8

2

06-34084

Mette Nielsen

072-Helle Skytteforening

200

/

2

3

06-81644

Jens Holmgaard Nissen

010-Esbjerg Skyttekreds

199

/

6

 

 

15m Luftgevær - Klasse J2

1

06-41941

Jack S. Hansen

020-Holsted Skyttekreds

198

/

8

2

06-39163

Patrick Laursen

035-Varde Skytteforening

190

/

1

 

 

15m Luftgevær - Klasse 1

1

06-43006

Esben Jakobsen

001-Ribe Skyttekreds

195

/

1

2

06-41245

Charlotte Dahl

010-Esbjerg Skyttekreds

192

/

1

 

 

15m Luftgevær - Klasse 3

1

06-39476

Bent Christensen

035-Varde Skytteforening

182

/

2

 

 

15m Luftgevær - Klasse ÅK1

1

06-41263

Berit Kirstine Gejl

072-Helle Skytteforening

199

/

7

2

06-41477

Alice Frandsen

001-Ribe Skyttekreds

199

/

5

 

 

15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 2

1

06-39048

Bjarne Fahnøe

072-Helle Skytteforening

279

271

550

/

186

 

 

15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 3

1

06-39291

Kim Dammark

072-Helle Skytteforening

254

263

517

/

165

2

06-900002

Ejvind Søndergaard

072-Helle Skytteforening

241

253

494

/

168

3

06-39347

Jens Peter Sørensen

035-Varde Skytteforening

245

245

490

/

172

 

 

15m Luftpistol - Mesterskab Klasse ÅKL

1

06-93056

Jytte Sørensen

030-Alslev Skytteforening Vestjyde

275

278

553

/

186

 

 

15 m luftpistol - Klasse 1

1

06-82437

Daniel F. Pedersen

010-Esbjerg Skyttekreds

270

/

92

 

 

15 m luftpistol - Klasse 2

1

06-39048

Bjarne Fahnøe

072-Helle Skytteforening

279

/

95

 

 

15 m luftpistol - Klasse 3

1

06-39291

Kim Dammark

072-Helle Skytteforening

254

/

82

2

06-39347

Jens Peter Sørensen

035-Varde Skytteforening

245

/

86

3

06-900002

Ejvind Søndergaard

072-Helle Skytteforening

241

/

80

 

 

15 m luftpistol - Klasse ÅKL

1

06-93056

Jytte Sørensen

030-Alslev Skytteforening Vestjyde

275

/

93

 

 

15m Pistol - Mesterskab Klasse 1

1

06-39048

Bjarne Fahnøe

072-Helle Skytteforening

277

281

558

/

191

 

 

15m Pistol - Mesterskab Klasse 2

1

06-82437

Daniel F. Pedersen

010-Esbjerg Skyttekreds

280

281

561

/

185

2

06-41452

Freddy Holdensen

020-Holsted Skyttekreds

268

278

546

/

185

3

06-41446

Henning Lauridsen

020-Holsted Skyttekreds

268

273

541

/

184

 

 

15m Pistol - Mesterskab Klasse 3

1

06-39291

Kim Dammark

072-Helle Skytteforening

253

240

493

/

164

 

 

15m Pistol - Mesterskab Klasse 4

1

06-96674

Dennis Hansen

010-Esbjerg Skyttekreds

257

244

501

/

173

2

06-97268

Dennis Christiansen

020-Holsted Skyttekreds

200

205

405

/

121

 

 

15m Pistol - Mesterskab Klasse V2

1

06-39413

Ejlif Christensen

030-Alslev Skytteforening Vestjyde

245

234

479

/

142

 

 

15m Pistol - Mesterskab Klasse ÅK1

1

06-86779

Kim Jacobsen

010-Esbjerg Skyttekreds

266

257

523

/

179

2

06-41436

Jonas Lauridsen

020-Holsted Skyttekreds

254

253

507

/

171

 

 

15 m pistol - Klasse 1

1

06-39048

Bjarne Fahnøe

072-Helle Skytteforening

277

/

95

 

 

15 m pistol - Klasse 2

1

06-82437

Daniel F. Pedersen

010-Esbjerg Skyttekreds

280

/

94

2

06-41452

Freddy Holdensen

020-Holsted Skyttekreds

268

/

93

3

06-41446

Henning Lauridsen

020-Holsted Skyttekreds

268

/

91

 

 

15 m pistol - Klasse 3

1

06-39291

Kim Dammark

072-Helle Skytteforening

253

/

85

 

 

15 m pistol - Klasse 4

1

06-96674

Dennis Hansen

010-Esbjerg Skyttekreds

257

/

89

2

06-97268

Dennis Christiansen

020-Holsted Skyttekreds

200

/

60

 

 

15 m pistol - Klasse V2

1

06-39413

Ejlif Christensen

030-Alslev Skytteforening Vestjyde

245

/

74

 

 

15 m pistol - Klasse ÅK1

1

06-86779

Kim Jacobsen

010-Esbjerg Skyttekreds

266

/

90

2

06-41436

Jonas Lauridsen

020-Holsted Skyttekreds

254

/

85