StævneProgram

05-06-2010 12:39

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.18 Oktober 2009

RESULTATLISTE FOR
Helle Skydning 50m 2010

 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 147 149 296 / 13
2 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 149 147 296 / 14
3 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 147 148 295 / 8
4 06-39117 Sigurd Espersen 072-Helle Skytteforening 149 145 294 / 12
5 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 146 146 292 / 11
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 06-87917 Anders Larsen 068-Guldager Skytteforening 146 147 293 / 11
2 06-88186 Kristian Lorenzen 014-Tistrup Skytteforening 140 142 282 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 06-94813 Mathis Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 146 150 296 / 15
2 06-94812 Denni Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 145 147 292 / 12
3 06-83066 Dennis Jørgensen 014-Tistrup Skytteforening 140 139 279 / 7
4 06-96285 Stine Bertelsen 014-Tistrup Skytteforening 136 141 277 / 5
5 06-90641 Rasmus Carstensen 072-Helle Skytteforening 138 136 274 / 5
6 06-95037 Jacob H. Jørgensen 072-Helle Skytteforening 133 133 266 / 3
7 06-95036 Marcel Wolfgang 072-Helle Skytteforening 127 131 258 / 2
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 150 150 300 / 18
2 08-39625 Irene Oksen 215-Sparta Idrætsforening 149 148 297 / 16
3 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 149 147 296 / 13
4 08-39582 Maria Bang 215-Sparta Idrætsforening 148 145 293 / 13
5 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 145 147 292 / 11
6 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 146 146 292 / 9
7 06-40567 Mikkel H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 144 147 291 / 9
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 149 144 293 / 14
2 06-39087 Thomas Søndergaard 014-Tistrup Skytteforening 146 146 292 / 11
3 06-40594 Mads H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 142 141 283 / 4
4 06-38516 Carina D. Jørgensen 014-Tistrup Skytteforening 136 142 278 / 4
5 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 147 131 278 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 142 139 281 / 7
2 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 136 136 272 / 4
3 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 131 139 270 / 5
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 06-91585 Ann-Britt Overgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 129 140 269 / 8
2 08-39616 Jens Peter 215-Sparta Idrætsforening 129 132 261 / 1
3 08-39563 Niki Fabricius 215-Sparta Idrætsforening 126 134 260 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 147 147 294 / 13
2 06-39477 Bent Lauridsen 014-Tistrup Skytteforening 147 145 292 / 9
3 06-41593 Ejgil Thuesen 021-Brørup Skyttekreds 146 143 289 / 9
4 05-84764 Flemming Lohse 903-VFB Århus Skyttelaug 144 144 288 / 5
5 06-39410 Erik Hungeberg 072-Helle Skytteforening 143 142 285 / 7
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 06-38415 Svend Åge Pedersen 014-Tistrup Skytteforening 142 144 286 / 8
2 06-41526 Mogens Hansen 021-Brørup Skyttekreds 142 142 284 / 6
3 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 143 141 284 / 7
4 06-39485 Annelise Lauridsen 014-Tistrup Skytteforening 136 146 282 / 4
5 06-39278 Kurt Olsen 014-Tistrup Skytteforening 141 138 279 / 6
6 06-39934 Ingrid Hauge 072-Helle Skytteforening 138 137 275 / 6
7 06-39473 Bente Olsen 014-Tistrup Skytteforening 138 132 270 / 5
8 06-38522 Arne Christensen 014-Tistrup Skytteforening 139 131 270 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 150 150 300 / 16
2 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 150 149 299 / 15
3 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 149 149 298 / 20
4 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 149 149 298 / 16
5 06-38978 Søren A. Kristensen 072-Helle Skytteforening 148 149 297 / 11
6 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 147 148 295 / 12
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 06-39423 Dennis Højgaard 014-Tistrup Skytteforening 148 148 296 / 11
2 06-39291 Kim Dammark 072-Helle Skytteforening 147 147 294 / 11
3 08-87121 Helle Bang 215-Sparta Idrætsforening 148 146 294 / 12
4 08-39630 Henrik Bentsen 215-Sparta Idrætsforening 144 146 290 / 6
5 06-39276 Laila Højgaard 014-Tistrup Skytteforening 144 141 285 / 7
6 06-40679 Henrik Lambertsen 068-Guldager Skytteforening 139 145 284 / 7
7 06-96337 Christian Jensen 001-Ribe Skyttekreds 143 132 275 / 1
8 06-87916 Torben Larsen 068-Guldager Skytteforening 128 133 261 / 2
 
  50m Gevær - Klasse BK1
1 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 149 / 7
2 06-39117 Sigurd Espersen 072-Helle Skytteforening 149 / 6
3 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 147 / 5
4 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 147 / 4
5 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 146 / 5
 
  50m Gevær - Klasse BK2
1 06-87917 Anders Larsen 068-Guldager Skytteforening 146 / 9
2 06-88186 Kristian Lorenzen 014-Tistrup Skytteforening 140 / 3
 
  50m Gevær - Klasse BK3
1 06-94813 Mathis Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 146 / 7
2 06-94812 Denni Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 145 / 5
3 06-83066 Dennis Jørgensen 014-Tistrup Skytteforening 140 / 4
4 06-90641 Rasmus Carstensen 072-Helle Skytteforening 138 / 1
5 06-96285 Stine Bertelsen 014-Tistrup Skytteforening 136 / 2
6 06-95037 Jacob H. Jørgensen 072-Helle Skytteforening 133 / 1
7 06-95036 Marcel Wolfgang 072-Helle Skytteforening 127 / 1
 
  50m Gevær - Klasse J1
1 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 150 / 9
2 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 149 / 9
3 08-39625 Irene Oksen 215-Sparta Idrætsforening 149 / 8
4 08-39582 Maria Bang 215-Sparta Idrætsforening 148 / 9
5 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 146 / 7
6 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 145 / 4
7 06-40567 Mikkel H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 144 / 2
 
  50m Gevær - Klasse J2
1 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 149 / 8
2 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 147 / 6
3 06-39087 Thomas Søndergaard 014-Tistrup Skytteforening 146 / 6
4 06-40594 Mads H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 142 / 3
5 06-38516 Carina D. Jørgensen 014-Tistrup Skytteforening 136 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 2
1 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 142 / 2
2 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 136 / 2
3 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 131 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 3
1 06-91585 Ann-Britt Overgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 129 / 4
2 08-39616 Jens Peter 215-Sparta Idrætsforening 129 / 0
3 08-39563 Niki Fabricius 215-Sparta Idrætsforening 126 / 1
 
  50m Gevær - Klasse V1
1 06-39477 Bent Lauridsen 014-Tistrup Skytteforening 147 / 6
2 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 147 / 5
3 06-41593 Ejgil Thuesen 021-Brørup Skyttekreds 146 / 5
4 05-84764 Flemming Lohse 903-VFB Århus Skyttelaug 144 / 3
5 06-39410 Erik Hungeberg 072-Helle Skytteforening 143 / 3
 
  50m Gevær - Klasse V2
1 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 143 / 3
2 06-41526 Mogens Hansen 021-Brørup Skyttekreds 142 / 3
3 06-38415 Svend Åge Pedersen 014-Tistrup Skytteforening 142 / 3
4 06-39278 Kurt Olsen 014-Tistrup Skytteforening 141 / 3
5 06-38522 Arne Christensen 014-Tistrup Skytteforening 139 / 2
6 06-39934 Ingrid Hauge 072-Helle Skytteforening 138 / 3
7 06-39473 Bente Olsen 014-Tistrup Skytteforening 138 / 2
8 06-34101 Kurt Lorentsen 072-Helle Skytteforening 136 / 1
9 06-39485 Annelise Lauridsen 014-Tistrup Skytteforening 136 / 0
 
  50m Gevær - Klasse ÅK1
1 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 150 / 9
2 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 150 / 8
3 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 149 / 10
4 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 149 / 6
5 06-38978 Søren A. Kristensen 072-Helle Skytteforening 148 / 6
6 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 147 / 6
 
  50m Gevær - Klasse ÅK2
1 08-87121 Helle Bang 215-Sparta Idrætsforening 148 / 7
2 06-39423 Dennis Højgaard 014-Tistrup Skytteforening 148 / 6
3 06-39291 Kim Dammark 072-Helle Skytteforening 147 / 4
4 06-39276 Laila Højgaard 014-Tistrup Skytteforening 144 / 4
5 08-39630 Henrik Bentsen 215-Sparta Idrætsforening 144 / 1
6 06-96337 Christian Jensen 001-Ribe Skyttekreds 143 / 1
7 06-40679 Henrik Lambertsen 068-Guldager Skytteforening 139 / 3
8 06-87916 Torben Larsen 068-Guldager Skytteforening 128 / 1